Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Významné podujatie malo pre SME osobný rozmer, bude oslavovať výročie

Šéfredaktorka denníka SME (uprostred) gratuluje víťaznému tímu Markízy. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Zoran Boškovič|Publikované 10. dec 2017 o 16:57

Memoriál Karola Ježíka 2017 vyhrala TV Markíza.

BRATISLAVA. Futbalom sa bojuje, oslavuje, robí radosť, oddychuje aj súťaží, zabúda, aj spomína. A práve to posledné slovo bolo ústrednou myšlienkou už 18. ročníka Memoriálu Karola Ježíka.

Úspešná i symbolická tradícia. Sám Karol Ježík bol vášnivým futbalistom.

"Je to športová udalosť, v ktorej ľudia môžu prejaviť fair play a férovosť. Ľudia z rôzneho prostredia prichádzajú a po súperení si podajú ruky, takže to spĺňa svoj význam," tvrdí šéfredaktorka SME Beata Balogová.

Karol Ježík bol prvým a zakladajúcim šéfredaktorom denníka SME. Tragicky zomrel pred devätnástimi rokmi 14. decembra 1998. V týchto dňoch by sa dožil 64 rokov.

Pozrite si, ako prebiehal 18. ročník Memoriálu Karola Ježíka: fotogaléria

10.12.2017

Víťaz: Nejako to vždy poskladáme

Najúspešnejším družstvom v doterajšej histórii turnaja je denník Plus jeden deň, ktorý vyhral turnaj už štyrikrát. Hneď za ním nasleduje Petit Press s tromi víťazstvami.

Aj tento rok patril výber Petit Pressu k najlepším, popri ňom i hráči z TV Joj, Markízy či Hospodárskych novín. Od skupinovej fázy bolo jasné, že práve jeden z týchto tímov si pôjde po zlaté medaily.

Markíza prešla skupinou bez straty bodu a vo finále vyzvala rovnako úspešné Hospodárske noviny. Kvalita sa však ukázala a televízny tím triumfoval hladko 4:0. Tretí skončil Petit Press, ktorý v súboji o bronzové medaily porazil Denník N 2:0.

Venovali sme sa začiatkom SME. Sama som si listovala prvé vydania, takže Karola Ježíka, ktorého som, žiaľ, nepoznala osobne, som si privolávala a spoznávala lepšie.


Beata Balogová, šéfredaktorka SME

"Je to skvelé podujatie. Pochodil som veľa mediálnych turnajov, no toto je pre mňa ten najpravejší - stretávame sa tu kolegovia, konkurenti, no pri dobrom slove, pri futbale. Sme radi, že nás každý rok pozývajú na tento významný turnaj, ktorý je, myslím, už piaty- či šiesty raz pre nás. Od začiatku sa nám vždy darí. Nejako to vždy poskladáme, výborný brankár, skvelá obrana, skvelá záloha a ešte lepší útok," hovorí člen víťazného tímu, športový redaktor TV Markíza Štefan Eisele.

Určite i samotný zakladajúci šéfredaktor denníka SME Karol Ježík by sa rád prišiel pozrieť do haly Mladosť. A s vysokou pravdepodobnosťou by si za svoj denník aj zahral. "Karol Ježík bol vášnivý futbalista. Nie všetci sme ho zažili, no samotný chýr o ňom je tu s nami," pokračuje Eisele.

V sobotu sa odohral už osemnásty ročník tohto významného mediálneho turnaja. Spĺňa ešte po tých rokoch svoj význam?

"Určite áno. Som presvedčená, že to plní viacero poslaní - pripomíname si výnimočného človeka, novinári z rozdielnych prostredí dokážu medzi sebou komunikovať a zhodnúť sa," ubezpečuje Beata Balogová.

25 rokov SME

Tím denníka SME nebojoval o medaily, v skupine získal iba jeden bod za remízu s týždenníkom .týždeň. Nezmenili to ani ženy, ktoré podľahli súperkám z Denníka N 0:3.

"Myslím si, že je to hra a je to skôr o tom, že naši kolegovia majú z hry radosť a víťazstvo je len dodatočný bonus. A keď ho nemáte, určite to nedegraduje význam," myslí si Balogová, ktorá je šéfredaktorkou SME od roku 2014.

Budúci rok bude pri tom, keď jedno z najvýznamnejších periodík na Slovensku oslávi významné výročie. Denník SME bude vychádzať už 25 rokov.

"Venovali sme sa začiatkom SME. Sama som si listovala prvé vydania, takže Karola Ježíka, ktorého som, žiaľ, nepoznala osobne, som si privolávala a spoznávala lepšie," dodáva Balogová.

Súvisiace články