Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Memoriál Gejzu Princa vítanou príležitosťou pre mlaď

Sportnet|Publikované 7. aug 2008 o 00:00

Už tretíkrát po sebe vyhrali nádeje Západoslovenského futbalového zväzu medzinárodný turnaj žiakov Memoriál bývalého predsedu VsFZ Gejzu Princa. Z

doterajších piatich ročníkov je to pozoruhodný počet a dovŕšenie hattricku dáva najavo, že nejde o náhodu. Pod Tatrami sa chlapci tohto výberu ukázali zo všetkých účastníkov v najlepšom svetle a ako jediní neprehrali ani jedno stretnutie.

POPRAD. Už tradične dobrá práca s mlaďou pod Zoborom sa prejavila aj v tomto výbere. Opieral sa totiž o piatich hráčov z FC Nitra, z ktorého dvaja sa stali aj najúspešnejšími jednotlivcami na tomto turnaji. Posledné úspechy západniarov prezrádzajú, že v tejto kategórii teraz sú v nej hráči narodení po 1. januári 1994 pracujú najlepšie.

Východniari sklamali

Držia sa aj mladíci zo Stredoslovenského FZ, ale okrem nevýrazných výsledkov východniarov, ktorí v piatich zápasoch dali iba dva góly, čo je na tento vek málo a nie pochvaľujúcou vizitkou klubových trénerov, sklamal aj Olomoucký FZ. Od Moravanov, presnejšie jedného z reprezentantov českej futbalovej školy, sme čakali viac. Za to príjemne prekvapil MTK Budapešť, ktorý v hodine dvanástej nahradil výber Rijeky, pretože patril medzi najlepších na tomto turnaji. Tréner mládeže VsFZ Josef Kopejtko, ktorý mal pod patronátom ináč dobrú organizáciu Memoriálu Gejzu Princa s centrom vo Svite, nám o hernej úrovni povedal: "Videl som niekoľko dobrých zápasov, cením si to, že o víťaza nebolo jasné až do skončenia posledného 15. zápasu. Keby MTK vyhral záverečný zápas s výberom Stredoslovenského FZ, putovná trofej by putovala do Budapešti. Upútali nás viacerí hráči, nehovoriac o najlepších jednotlivcoch, ktorí oprávnene boli ocenení. V každom prípade to bol dobrý pohľad na hru a cenný poznatok z prvého výberu regiónov v tejto vekovej kategórii."

Očami predsedu VsFZ

Pri vyhlásení výsledkov odovzdali putovnú trofej Západoslovenskému FZ pani Elenka Princová a predseda VsFZ Jozef Kriš, ktorý tohtoročné defilé zhodnotil slovami: "Z tohto memoriálu sa zrodila dobrá vec pre mladých, ktorí sú prvými sledovanými výhonkami slovenského futbalu. Pod Tatrami sme im zásluhou predsedu ObFZ Poprad Štefana Vaľka, jeho organizačného štábu, a tiež veľkým úsilím funkcionárov Svitu, ktorý bol centrom trojdňového turnaja, vytvorili dobré hracie podmienky. Chlapci na svoj vek sa ukázali v sľubnom svetle, takže je to cenný poznatok, ktorý, dúfam, že zúročíme. Na budúci rok poveríme organizáciou tohto turnaja funkcionárov stropkovského futbalu, ktorí majú bohaté skúsenosti z práce s mlaďou, ale aj z organizátorskej činnosti v ObFZ Svidník a vo VsFZ. V ďalších rokoch by sme chceli toto podujatie pravidelnou rotáciou organizačne zabezpečovať jeden rok v Košiciach, druhý v Prešove a udržať vysoko nasadenú latku po všetkých stránkach.

FAKTY

Memoriál v kocke

1. augusta: Olomoucký FZ MTK Budapešť 0:1, Východoslovenský FZ Západoslovenský FZ 0:0, Stredoslovenský FZ Bratislavský FZ 2:0, Olomoucký FZ VsFZ 5:1, MTK BFZ 4:2, ZsFZ SsFZ 1:1, 2. augusta: BFZ ZsFZ 0:5, Olomoucký FZ SsFZ 2:3, MTK VsFZ 1:0 VsFZ SsFZ 1:0, MTK ZsFZ 1:2, Olomoucký FZ BFZ 1:2, 3. augusta: BFZ VsFZ 2:0, Olomouc ZsFZ 0:3, MTK SsFZ 1:2.

Konečná tabuľka

1. ZsFZ532011:211

2. SsFZ53118:510

3. MTK53028:69

4. BFZ52036:126

5. VsFZ51132:84

6. Olomouc51048:103

Najlepší jednotlivci: hráč v poli Roland Gál (MTK), strelec: Denis Čéry s 5 gólmi, brankár: Roman Němec (obaja Západoslovenský FZ FC Nitra).

Súvisiace články