Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Memoriál Františka Petráša sa stal korisťou Žilinčanov

Zbierali skúsenosti. Domáci Popradčania skončili poslední. (Autor: FK PP)
Richard Hudeček|Publikované 15. dec 2016 o 23:00

Popradčania privítali vzácnych hostí z Krakova, Ružomberka a Žiliny.

POPRAD. Prvú decembrovú sobotu privítali Popradčania na umelej tráve vo Veľkej vzácnych hostí z Krakova, Ružomberka a Žiliny.

Víkendový turnaj nadviazal na minulotýždňovú akciu staršieho dorastu a pod názvom Memoriál Františka Petráša priniesol zaujímavé duely mladších dorastencov na pôde pod Tatrami.

František Petráš, ktorému chcel FK Poprad aj týmto turnajom vzdať hold, odišiel na večný odpočinok v roku 2015.

Do posledných chvíľ so záujmom sledoval výkony popradských družstiev a ešte počas minulej sezóny sedával na tribúne NTC a povzbudzoval tím seniorov, ktorému kedysi diktoval tempo ako pilier organizačnej stránky klubu.

Zanietený futbalový manažér

František Petráš bol známy predovšetkým ako človek, ktorého zanietenie a organizačné schopnosti hnali vpred mužstvo Popradu ešte v časoch najvyššej národnej ligy.

Bol jedným z tých, ktorí sa svojou prácou pričinili o postup do tejto prestížnej súťaže. V Poprade a klube je známy ako človek s povesťou zanieteného futbalového manažéra. Dnes si na neho spomíname turnajom, ktorý nesie jeho meno.

Priamo na ihrisku o ňom mladším generáciám porozprávali bývalí funkcionári klubu, páni Tkáč a Balasko a medzi pozvaných patrila aj pani Petrášová, manželka zosnulého Františka Petráša.

Rovnako ako pred týždňom, na turnaji dominovala Žilina a podarilo sa jej z Popradu odniesť už druhú korisť popradských dorasteneckých turnajov tohto roka.

Druhé miesto si vybojovali hostia z Krakova, ktorí zdolali o jeden gól prvoligových Ružomberčanov a tak si “ruža” odniesla z Popradu pekné tretie miesto.

Domáci zbierali skúsenosti

Domáci FK Poprad zbieral na turnaji v prvom rade skúsenosti a v náročnej konkurencii sa mu nepodarilo strhnúť na svoju stranu žiadne víťazstvo. Ostal tak na štvrtej priečke, no z turnaja si družstvo pod vedením trénera Antona Kočiša odnáša výborné skúsenosti do ďalších futbalových súbojov.

Turnaj sa opätovne tešil priateľskej atmosfére a zúčastnené družstvá a diváci si aj napriek chladnému podtatranskému počasiu vychutnali skvelé futbalové výkony, ktoré dosahovali vysokú mládežnícku futbalovú kvalitu.

Výsledky: FK Poprad – Akademia Jerzyho Dutka Krakow 0:4, Poprad – MŠK Žilina 2:9, Poprad – MFK Ružomberok 0:4, Krakov – Žilina 1:4, Krakov – Ružomberok 3:2, Žilina – Ružomberok 5:2.

1. Žilina 3 3 0 0 18:5 9
2. Krakov 3 2 0 1 8:6 6
3. Ružomberok 3 1 0 2 8:8 3
4. Poprad 3 0 0 3 2:17 0

Anton Kočiš (hlavný tréner FK Poprad): „Turnajové zápasy proti kvalitným súperom ukázali chlapcom, kde skutočne futbalovo sú. Chlapci sa snažili ísť na maximum na hranici svojich možností. Čaká ich ešte veľa tvrdej práce, ak sa chcú zlepšovať a vyrovnať sa takýmto súperom. Vydarený turnaj a len také zápasy proti kvalitným súperom nás môžu výkonnostne posunúť vpred.“

Najlepší hráč FK Poprad: Ondrej Elexa.

Najlepší hráč MŠK Žilina: Samuel Suľa.

Najlepší hráč MFK Ružomberok: Alex Holub.

Najlepší hráč Akademia Jerzyho Dutka Krakow: Mateuš Motloch.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.