Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Memoriál Andreja Franka

Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 23:00

Spišská Nová Ves. Už 15. rokov sa v Spišskej Novej Vsi organizuje medzinárodný halový futbalový turnaj mladších a starších žiakov Memoriál Andreja

Franka.

Slovenský Plánička

Podujatie je organizované na počesť odchovanca AC Spišská Nová Ves (ACN), ktorý v rokoch 1936 - 1938 bol brankárom slávnej Sparty Praha, kde si vyslúžil prezývku slovenský Plánička. Získal titul Majstra ČSR a hral vo finále stredoeurópskeho pohára (terajšia Liga majstrov). Päťkrát reprezentoval Východoslovenskú župu. Na svojom poste podával vo všetkých svojich zápasoch uspokojivý výkon. Nech je jeho športová činnosť svetlým príkladom pre našu futbalovú mládež. Turnaj sa hral v dňoch 21. - 23. januára v športovej hale v Spišskej Novej Vsi.

Vydarený priebeh

V základnej časti sa šesť družstiev ŠSK Bílovec(ČR), FK Havlíčkov Brod (ČR), Nyíregyháza (HUN), Bardejov, MFK Košice a Spišská Nová Ves stretli každý s každým v kategórii starších a aj v kategórii mladších žiakov.

Výsledky - starší žiaci: Spišská Nová Ves - Bílovec 4:3,Pilát 2, Vandraško. Spišská Nová Ves - Košice 3:1, Vandraško 2, Pilát. Spišská Nová Ves - Niíregyháza 6:0, Pilát 3, Münnich, Vandraško, Tomaščík. Spišská Nová Ves - Bardejov 4:1, Pilát, Vandraško, Macala, Jurčo. Spišská Nová Ves - Havlíčkov Brod 4:4, Münnich, Vandraško, Pilát, Vikartovský.

Poradie základnej časti: 1. Spišská Nová Ves, 2. Nyíregyháza (HUN), 3. Havlíčkov Brod (ČR), 4. Bardejov, 5. Košice, 6. Bílovec(ČR)

Do semifinále postúpili prvé štyri družstvá základnej časti a hrali proti sebe Spišská Nová Ves - Bardejov 5:0, Vandraško 2, Pilát, Münnich, Vikartovský a Nyíregyháza - Havlíčkov Brod 4:2.

Finále: Spišská Nová Ves - Nyíregyháza 6:2, Vandraško 2, Münnich 2, Zeleňák, Pilát. O tretie miesto: Bardejov - Havlíčkov Brod 2:4.

Poradie v turnaji starších žiakov: 1. Spišská Nová Ves, 2. Nyíregyháza (HUN), 3. Havlíčkov Brod( ČR), 4. Bardejov, 5. Bílovec (ČR), 6. Košice.

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves - Bílovec 1:2, Martinko. Spišská Nová Ves - Košice 1:5, Jung. Spišská Nová Ves - Nyíregyháza 1:8, Filinský. Spišská Nová Ves - Bardejov 1:2, Jung. Spišská Nová Ves - Havlíčkov Brod 1:6, René Michal.

Poradie v základnej časti: 1. Havlíčkov Brod, 2. Bílovec, 3. Košice, 4. Nyíregyháza, 5. Bardejov, 6. Spišská Nová Ves.

Semifinále: Havlíčkov Brod - Nyíregyháza 3:1, Bílovec - Košice 3:3 (pokutové kopy 7:6).

Finále: Havlíčkov Brod - Bílovec 2:3, o tretie miesto: Nyíregyháza - Košice 3:2

Poradie v turnaji mladších žiakov: 1. Bílovec(ČR), 2. Havlíčkov Brod (ČR), 3. Nyíregyháza (HUN), 4. Košice, 5. Bardejov, 6. Spišská Nová Ves.

Vyhodnotenie jednotlivcov- starší žiaci: najlepší brankár: Muránsky - Košice, najlepší strelec: Vandaško a Pilát - Spišská Nová Ves (po 10 gólov), najlepší hráč: Marton - Nyíregyháza (HUN).

Mladší žiaci: Najlepší hráč a strelec: Benco - Nyíregyháza(HUN), najlepší brankár: Vácha - Havlíčkov Brod

Na turnaji sa zúčastnil aj syn Andreja Franka, Peter: "Som veľmi rád, že tento turnaj si udržuje úroveň, ba z roka na rok sa zlepšuje úrovňou i kvalitou mužstiev. Veľmi si to vážim, verím, že turnaj bude pokračovať aj v ďalších rokoch a nebude to len spomienka na môjho otca, myslím si, že týmto memoriálom dáme možnosť mladým a talentovaným chlapcom zapojiť sa do tejto krásnej kolektívnej hry."

Riaditeľ turnaja Bartolomej Ogurčák po skončení podujatia povedal: "Na kvalitne obsadenom medzinárodnom halovom futbalovom turnaji starších a mladších žiakov sme videli kvalitné zápasy. Myslím si a som o tom presvedčený, že turnaj splnil naše očakávanie, nielen predvedenou hrou mužstiev, technickým zabezpečením turnaja, ale bol na vysokej kultúrno-spoločenskej úrovni. Potešilo nás poďakovanie vedúcich mužstiev a trénerov za výbornú organizáciu a športovú úroveň turnaja. Chcem poďakovať všetkým spolupracovníkom a trénerom za dobre odvedenú prácu, sponzorom a hlavne rodičom za veľkú pomoc v celom turnaji. Nemôžem zabudnúť na ocenenie 50 vylosovaných a odmenených účastníkov cenami, ocenených hráčov po jednotlivých zápasoch z každého družstva, najlepších strelcov z každého družstva a pod. Naša príprava na tento turnaj bola dobrá, priebeh dokázal, že sme turnaj dobre pripravili a som hrdý, že sa nám vydaril."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.