Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Melicherčík zveľadil v šlágri počet svojich čistých kont

Sportnet|Publikované 23. nov 2014 o 23:00

Gólman HC Košice nemá v tejto sezóne konkurenciu v zbieraní čistých kont. V Poprade v piatok dosiahol už siedme.

Gólman HC Košice Marcel Melicherčík nemá v tejto sezóne konkurenciu v zbieraní čistých kont. V Poprade v piatok dosiahol už siedme a je v tomto smere lídrom medzi extraligovými brankármi. V nedeľu nebol ďaleko od ďalšieho, ale v Žiline kapituloval v 51. minúte.

POPRAD. Druhým v poradí tejto štatistiky je trenčiansky brankár Konrád s piatimi zápasmi s nulou.

Nepreceňuje to

Svoje čisté kontá košický gólman nepreceňuje.

„Nie je za nami ešte ani polovica sezóny, takže teraz je to ešte nepodstatné,“ poznamenal Marcel Melicherčík.

Pred slušne zaplnenými tribúnami v Poprade sa v piatok hral defenzívne ladený hokej s malým počtom striel i gólových šancí.

Keď sa k tomu pridali kvalitné výkony oboch brankárov, dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu.

O výsledku napokon rozhodla chyba popradských zadákov a kiks domáceho Dindu v 29. minúte, po ktorej po prihrávke od Suju skóroval Bartánus. Jeho presný zásah bol napokon jediným úderom do čierneho.

„Musím poďakovať chlapcom, ktorí odviedli skvelú robotu a aj vďaka nim sa mi podarilo udržať si čisté konto. Klobúk dolu pred ich výkonom, Popradu nedovolili, aby si vytvoril tlak, skôr naopak. Je to dôležité víťazstvo, lebo tabuľka je poriadne nabitá,“ rozhovoril sa Melicherčík, ktorý hokejovo vyrastal práve pod Vysokými Tatrami.

„Chytalo sa mi dobre, cítil som sa fajn. Prišiel som na ľad, ktorý dobre poznám. Atmosféra bola dobrá, aj keď som čakal ešte trochu viac divákov. Každému sa hrá lepšie, keď ľudia povzbudzujú. S tunajším menším klziskom problém nemám, keďže v Košiciach trénujeme aj v našej malej tréningovej hale,“ doplnil gólman po siedmom čistom konte v sezóne.

Prehajdákali šance

Melicherčík bol včera blízko aj k ôsmej „nule“, ale v Žiline napokon kapituloval v poslednej tretine.

Domáci Novotný ho prekonal v 51. minúte a Košice napokon prehrali 0:2.

„Mne sa ťažko hodnotí náš výkon. Po prvej tretine sme zlepšili pohyb a vytvorili sme si veľa šancí, z ktorých sme mali skórovať. Pokiaľ však naši útočníci takéto možnosti nevyužijú, nemôžeme uspieť. Na konci sme urobili chybu a súper išiel do vedenia, v závere sa šťastie otočilo proti nám. My sme nastrelili žrď a Žilina z protiútoku rozhodla,“ skonštatoval tréner HC Anton Tomko po prehre v Žiline.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.