Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Melicherčík také dlhé nájazdy ešte nezažil

Opora v košickej bránke. M. Melicherčík sa teší na domáce zápasy. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 25. feb 2016 o 23:00

V piatok odštartujú hokejisti HC Košice sériu domácich zápasov s Martinom, ktorý sa môže stať ich súperom aj v prvom kole play-off.

V piatok o 17.30 h v Steel Aréne odštartujú hokejisti HC Košice sériu domácich zápasov s Martinom, ktorý sa môže stať ich súperom aj v prvom kole play-off. Pre oceliarov bude veľkým lákadlom možnosť spečatiť víťazstvo v základnej časti, čím si zároveň zabezpečia aj účasť v budúcom ročníku prestížnej Ligy majstrov.

KOŠICE. V poslednom zápase v Piešťanoch, v ktorom košickí hokejisti triumfovali 2:1 po samostatných nájazdoch predviedol skvelý výkon brankár Marcel Melicherčík.

Svoj tím podržal aj v extra dlhej nájazdovej lotérii, ktorú rozhodol až v jedenástej sérii kapitán Peter Bartoš.

„Myslím si, že takúto dlhú sériu som doteraz ešte nezažil. Niekedy aj padali góly a bolo to vyrovnané, ale také niečo som zažil prvýkrát. Neviem, či to bolo aj tým, že hráči cítili väčšiu zodpovednosť. Je to do istej miery aj psychologická hra a závisí to aj od toho, ako sa tie nájazdy vyvíjajú,“ povedal pre Korzár Melicherčík.

Veľké lákadlo

Pre zverencov trénera Čadu bude v dnešnom zápase s Martinom obzvlášť veľkým lákadlom definitívne si zabezpečiť víťazstvo v základnej časti a zároveň miestenku do Ligy majstrov.

„Jednoznačne je to tak. Liga majstrov je super a som rád, že sme ju hrali aj tento rok. Bolo dobré, že sme sa stretli so zaujímavými súpermi a zároveň, že bol k nám žreb celkom priaznivý a vyskúšali sme si aj iné tímy. Zároveň aj pre fanúšikov je to super, keď vidia konfrontáciu so švédskym alebo fínskym mužstvom,“ povedal košický gólman.

Pozitívum pre mladých hráčov

Skúsenosti, ktoré nabrali hokejisti úradujúceho majstra v uplynulej edícii prestížnej európskej súťaže by chceli zúročiť aj v nasledujúcom ročníku.

„Určite nám tie skúsenosti pomôžu, pretože hráči, ktorí si tým teraz prešli a ostanú v mužstve, budú mať z tohto pohľadu výhodu. Obzvlášť pozitívne je to pre mladých hráčov, ktorí ešte nemali možnosť hrať v zahraničí a takto si môžu vyskúšať niečo nové a vidia, ako sa hrá v iných ligách,“ povedal Melicherčík.

Aktuálna košická brankárska jednotka sa teší z toho, že v najbližšom čase si aj so spoluhráčmi oddýchne od cestovania klubovým autobusom.

Oceliarov totiž čaká séria domácich zápasov a na ľade súpera sa najbližšie predstavia až 15. marca vo štvrťfinále.

„Nám to obvykle v novembri vychádza tak, že aj kvôli akciám v Steel Aréne máme ten program trochu náročnejší a je tam viac cestovania. Teraz je to príjemná zmena a ja rozhodne hrám radšej na našom ľade. Určite aj pre divákov je to super, že budú mať možnosť prísť na viacero domácich zápasov, keďže to hráme predovšetkým pre nich,“ skonštatoval Melicherčík.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.