Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Melicherčík: Kľúčová musí byť naša chuť po víťazstve

Ochranca košickej svätyne. M. Melicherčík (vľavo) vychytal v Banskej Bystrici víťazstvo po samostatných nájazdoch. (Autor: archív)
Patrik Fotta|Publikované 3. apr 2016 o 22:00

Ak si chcú hokejisti HC Košice udržať šancu na postup do deviateho finále v rade, musia v pondelok doma poraziť Banskú Bystricu.

Ak si chcú hokejisti HC Košice udržať šancu na postup do deviateho finále v rade, musia v pondelok na domácom ľade poraziť Banskú Bystricu. Vynútili by si tak šiesty zápas, v ktorom by mali výhodu domáceho prostredia hokejisti spod Urpína. Úvodné buly duelu v Steel Aréne je naplánované na 17. hod.

KOŠICE. Hlavný cieľ, s ktorým cestovali oceliari na stredné Slovensko, vyhrať minimálne jeden duel, sa im podarilo splniť, keď zdolali baranov v treťom zápase série 2:1 po samo-statných nájazdoch.

Šancu uspieť mali aj o deň neskôr, hoci Banskobystričania po dvoch presných zásahoch v prvej tretine viedli už 2:0.

Lapšanskému sa potom podarilo znížiť, no Tománek opäť daroval domácim dvojgólové vedenie. Tesne pred koncom druhej časti hry skóroval znova Lapšanský a do tretej tretiny vstupovali Košičania s jednogólovým mankom.

To sa im však už zmazať nepodarilo a tak sa séria vracia do metropoly východu za stavu 3:1 pre Banskú Bystricu.

„V play-off sa hrá veľmi opatrne a každý sa snaží nespraviť chybu. Síce sme na začiatku toho piateho zápasu dostali dva góly, ale myslím si, že sme podali dobrý výkon a ostali sme v hre až do konca. Na záver to asi chcelo aj trochu šťastia, aby sme vyrovnali a dostali šancu niečo s výsledkom spraviť, hoci aj v predĺžení,“ povedal brankár Košíc Marcel Melicherčík.

Verí v pomoc fanúšikov

Užšie banskobystrické klzisko zohralo svoju rolu v dvoch posledných stretnutiach, ktoré boli predovšetkým o obrane.

„Myslím si, že práve v play-off je to výhoda najmä pri bránení. Je to tam užšie a stačí ubrániť menší priestor, takže aj to mohlo zohrať rolu. Po skúsenostiach v Poprade môžem povedať, že sme tam tiež mali menšie ihrisko a keď sa spraví chyba, tak sa to dá rýchlejšie potrestať, všade je bližšie. Vnímam to tak, že menšie klzisko sa pri chybách dokáže viac vypomstiť ako to väčšie,“ skonštatoval Melicherčík.

Košický gólman si uvedomuje, že v kľúčovom momente sezóny bude podpora z tribún dvojnásobne dôležitá.

„Myslím si, že aj naši fanúšikovia si to budú uvedomovať, že pre nás je to rozhodujúci zápas, pretože ak sa nám to nepodarí, už ďalší nebude. Verím teda, že nám pomôžu.“

Koniec sezóny si nepripúšťa

Dravosť a húževnatosť zatiaľ majú na svojej strane viac hokejisti Banskej Bystrice, no ani Košičanom nie sú tieto pojmy neznáme. Práve tie totiž môžu byť rozhodujúcim jazýčkom na miskách váh.

„Kľúčová musí byť naša chuť po víťazstve. Myslím si, že my ju budeme mať väčšiu, pretože už nemáme možnosť na reparát a Banskobystričania do toho môžu ísť podvedome s tým, že v prípade neúspechu ešte majú zápas na svojom ľade k dobru. Verím, že presne to nám pred naším publikom pomôže. Musíme ísť až na doraz, pretože neúspech nám ukončí sezónu. Práve toto by nás mohlo vyhecovať,“ povedal Melicherčík.

Košičania si ani na okamih nepripúšťajú, že Lby sa ich sezóna mohla skončiť už po piatich semifinálových dueloch.

„To rozhodne nie. Myslím si, že nikto do toho nejde s odovzdaným prístupom a aj súper vie, že ak chce ísť ďalej musí nás poraziť. Môžem povedať, že my sa len tak ľahko nedáme.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.