Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Meissnitzerovej stop na 4 - 6 týždňov

SITA|Publikované 9. dec 2007 o 12:11

Pôvodná správa spresnená o meno zranenej rakúskej zjazdárky v časti textu. Namiesto "skúsená Meissnitzerová" sme omylom uviedli skúsená Dorfmeisterová. Za chybu sa ospravedlňujeme.

ASPEN 9. decembra (SITA, AP) - Rakúska zjazdárka Alexandra Meissnitzerová bude minimálne mesiac chýbať na svahoch Svetového pohára. Dôvodom je jej ťažký pád v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v americkom Aspene, ktoré sa jazdili za slabej viditeľnosti na zle upravenej trati s množstvom nového snehu. Rakúske médiá ju dokonca nazvali katastrofálnou a celé preteky škandálom. Skúsená Meissnitzerová, pre ktorú to boli jubilejné 300. preteky v kariére vo Svetovom pohári, utrpela otras mozgu, podvrtla si členok a k tomu treba prirátať početné modriny a pomliaždeniny. Organizátori napokon na mäkkú trať s množstvom nevyjazdených častí a dier pustili len 37 pretekárok z celkového počtu 56. "Zranenia, ktoré utrpela Meissnitzerová, sa spravidla liečia dlhší čas, ako uvádza lekárska správa. V jej prípade to bude miinimálne štyri až týždňov. Tieto preteky sa vôbec nemali jazdiť. Bolo to od vedenia ženskej časti Svetového pohára nezodpovedné rozhodnutie a voči pretekárkam značne nefér," soptil Herbert Mandl, šéf ženskej reprezentácie Rakúska. Tridsaťštyriročná Meissnitzerová nedoplatila ako jediná na náročné podmienky v Aspene. Pád s ťažkým poranením kolena utrpela aj 19-ročná Francúzka Anne-Sophie Barthetová a ihneď sa podrobila aj operácii.

"Boli to náročné preteky na brutálnej zjazdovke. Vďakabohu som nemala problémy so slabou viditeľnosťou," uviedla držiteľka malého glóbusu za celkové prvenstvo v zjazde z uplynulej sezóny Renate Götschlová, ktorá skončila v Aspene tretia. Prekvapujúca víťazka Kanaďanka Britt Janyková poznamenala: "Vedela som, že takáto mäkká trať mi bude vyhovovať. Na svah som sa vyslovene tešila a podala taký výkon, aký som si predstavovala. Teraz som už na čele hodnotenia zjazdu. To mi dodáva do ďalších pretekov sebavedomie a mení moje predsezónne plány. Vyhrať jedny preteky je pekné, ale tešiť sa tak na konci ročníka z glóbusu za zjazd, to by bolo niečo výnimočné.


Súvisiace články