Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Medzinárodný turnaj v minibasketbale

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 22:00

Slávnostným vyhodnotením vyvrcholil uplynulú nedeľu XVI. ročník Medzinárodného turnaja v minibasketbale žiakov, ktorý každoročne koncom septembra

organizuje ZŠ s MŠ na Komenského ulici v Poprade.

POPRAD. Na trojdňovom turnaji s medzinárodnou účasťou sme v Poprade privítali mladých basketbalistov a basketbalistky z poľského Krakova a maďarského Mezoberény. Slovensko reprezentovali žiaci a žiačky z Popradu, zo Svitu a Košíc.

Prvenstvá ostali doma

Medzi družstvami žiačok si zlato vybojovali dievčatá zo ZŠ s MŠ Komenského Poprad, striebro získali žiačky z Krakova a bronz dievčatá z Mezoberény. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Andrea Vyšňová zo ZŠ s MŠ Komenského v Poprade. Medzi päticu úspešných hráčok patrí Klaudia Piskorz, Diana Cetlová, Dominika Handzušová, Barbara Szerekes a Petra Malatinová. V kategórii chlapcov zlato tiež ostalo doma v ZŠ s MŠ Komenského Poprad, striebro poputovalo do poľského Krakova a bronz do maďarského Mezoberény. Najlepším hráčom turnaja sa stal Frederik Chovan zo ZŠ s MŠ Komenského Poprad. Päticu úspešných hráčov tvorí Péter Kardos, Mikuláš Majcher, Peter Dominik, Dávid Kubalec a Dáriusz Machowski. Všetci sa už dnes tešia na jarnú odvetu v maďarskom Mezoberény.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.