Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Medzinárodné konfrontácie hádzanárov pokračujú

Damian Krzysztofik. Od zápasu k zápasu sa herne zlepšoval. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 5. aug 2013 o 22:00

Iba dva tréningy s herným zameraním absolvovali hádzanári Tatrana Prešov pred odchodom na turnaj v poľských Kielcoch.

Iba dva tréningy s herným zameraním absolvovali hádzanári Tatrana Prešov pred odchodom na silno obsadený medzinárodný turnaj v poľských Kielcoch. Napriek tomu v konfrontáciách s nemeckým Goppingenom, bieloruským Brestom, ale najmä turnaj usporiadajúcimi Kielcami, herne obstáli.

KIELCE/PREŠOV. Deväťnásobný slovenský hádzanársky majster turnajom v Poľsku začal hernú časť prípravy na sezónu 2013/2014.

„Z vrcholu kondičnej prípravy sme hneď vkročili do veľmi kvalitne obsadeného turnaja. Určite ale nešli sme s tým, že by sme v Kielcoch mali herne excelovať. Nakoniec ale sme zohrali so silnými súpermi vyrovnané partie. Škoda len, že sme nezvládli koncovky polčasov v zápasoch s bundesligovým Goppingenom i bieloruským Brestom, ktoré skreslili naše výsledky. Videl som však mnoho pozitívnych vecí a zároveň mi turnaj ukázal aj nedostatky, na ktorých odstraňovaní musíme popracovať,“ uviedol na margo medzinárodného turnaja Galeria Echo Cup Kielce 2013 trénera Tatrana Prešov Peter Hatalčík.

„S poukázaním, že šlo v prvom rade o hernú prípravu, kvalitou všetkých zápasov, samozrejme našich vrátane, som bol príjemne prekvapený. Nemci, Bielorusi i veľký favorit, domáci KS Vive Targi Kielce ukázali už v tomto období vskutku vysokú hernú kvalitu. O to viac si cením naším mužstvom predvedené. Najmä remízu s Kielcami, pričom výhra nad týmto aktuálne tretím najlepším európskym tímom nám doslova ušla pomedzi prsty. Navyše, v jeho domácom prostredí, v ktorom mal nielen v zápase s nami, úžasnú podporu fanúšikmi zaplneného hľadiska. Vo všetkých stretnutiach som sa snažil dať šancu všetkým hráčom. Tí, ktorí v minulosti dostávali menej príležitostí však musia dokázať i v ďalších zápasoch, že moju dôveru si zaslúžia. Pravdou je, že hernú časť sme začali zostra, hrali s veľmi kvalitnými súpermi. Tatran ale potrebuje hrať práve s takými. Aby hráči videli, kde je súčasná kvalita, aby sa vedeli s ňou porovnávať a aby takáto konfrontácia bola motiváciou neustále sa zlepšovať.“

Krzysztofikovi doma pomohli najskúsenejší

Doslova slová trénera si k srdcu zobrala nová akvizícia Tatrana Prešov, pivot Damian Krzysztofik. Pred návratom do rodnej krajiny (do Prešova prišiel z poľského Stalu Mielec pozn. red.) i on naberal kondíciu na Slovensku i v Chorvátsku.

V Kielcoch prvý raz obliekol zápasový dres Tatrana. Tento okamih si prišla pozrieť i jeho najbližšia rodina i poľskí priatelia.

V hľadisku Športovej haly Legionárov však bola aj početná skupina prešovských priaznivcov hádzanej.

Pochopiteľne, že nový hráč slovenského majstra sa chcel pred všetkými ukázať v čo najlepšom svetle.

Hoci veľmi chcel, v prvom zápase s nemeckým Goppingenom sa na ihrisku hľadal, zjavne zoznamoval s hernými systémom.

V súbojoch s Brestom i Kielcami už ale ukázal, v čom by mohol byť pre prešovský tím užitočný. V oboch dal po štyri góly, nestratil sa však ani v obrane.

„Prišiel som do nového klubu. Bolo treba sa zoznámiť so spoluhráčmi, novým prostredím, novými zvykmi. Postupne si už zvykám, všetko okolo sa snažím čo najdetailnejšie vnímať. Do Kielcov sme šli všetci bez dlhšej prípravy s loptami. Sám som v prvom zápase cítil, že to nie je to, čo by som chcel hrať a na čo asi mám. Potrebujem sa so spoluhráčmi zohrať, zvyknúť si na nové herné varianty, na nové taktické úlohy. Prišli zápasy s Brestom, Kielcami a to som si už s chlapcami lepšie rozumel. Veľa mi pomohli tí najskúsenejší. Kapitán mužstva Rado Antl a Saša Radčenko. Radili mi mimo ihriska, usmerňovali ma však aj v samotných zápasoch. Ako však vravel i tréner Hatalčík, v Kielcoch šlo hlavne o prípravu. Pred nami sú ďalšie prípravné zápasy, s množstvom ktorých by mala byť súhra tímu len lepšia a lepšia,“ mienil po turnaji v Poľsku D. Krzysztofik.

Začiatky o 18. hod., vstup zdarma

Najbližšie dva prípravné zápasy odohrá Tatran Prešov doma. Súperom prešovských hádzanárov bude dnes i zajtra súper zvučného mena, Prešovčanom známy aj zo súbojov v Pohári EHF, ukrajinský HC Motor Záporožie.

Dnešný i zajtrajší prípravný zápas Tatrana s Motorom má stanovený začiatok o 18. hodine. Vstup na obidva medzinárodné stretnutia je zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.