Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Medzinárodná Veľká cena Košíc sa bude musieť zaobísť bez slovenského singlového majstra

Sportnet|Publikované 10. okt 2003 o 00:00

Košice - Počas tohto víkendu vyvrcholí nohejbalová sezóna na Slovensku, v telocvični DPMK Košice na Bardejovskej ulici sa totiž uskutoční už 23.

ročník medzinárodného turnaja trojíc o Pohár riaditeľa DPMK Košice. Ten je zároveň posledným 3. kolom seriálu Grand Prix Slovakia. Popri ňom sa v Košiciach aj 7. ročník medzinárodnej Veľkej ceny v nohejbale žien.

Podujatie sa uskutoční bez aktuálneho a čerstvého majstra SR v singloch Jána Chovana (NK DPMK). "Som chorý, mám chrípku. Takže určite nenastúpim. Samozrejme, že som sa chcel zúčastniť, prišli však do toho zdravotné problémy. Žiaľ,život je už taký," hovorí Jan Chovan (na obr.). Ten počas predchádzajúceho víkendu vo finále zdolal obhajcu titulu Mareka Tomčišáka z Humenného 2:0(9, 5). V zápase o 3. miesto zdolal Marek Novosad (Hlohovec) Štefana Forraia (DPMK Košice) 2:1 (-8, 7, 8). Marek Tomčišák sa dva týždne dozadu ukázal vo veľmi dobrom svetle na M SR dvojíc a trojíc, aj preto mnohí verili jemu. "Ako ste hovorili, dvojky a trojky zahral vynikajúco, vedel som teda, že je vynikajúco pripravený, aj čo sa týka singlov. Už dlhšie sa chystal a mal ambície na to, aby reprezentoval Slovensko na významnejších podujatiach. Išlo o to, kto z koho. Vyšlo to nakoniec tak, ako to vyšlo," hovorí Ján Chovan, ktorý pritom v semifinálovej skupine s Tomčišákom prehral 0:2. "Finále už vyšlo v môj prospech, ale ako vravím, ako som mohol vyhrať, tak som mohol aj prehrať."

Reprezentačný tréner Slovenska Vladimír Strojný oznámil práve po singloch na M SR základnú nomináciu na novembrové majstrovstvá Európy v tureckom Istanbule. V dvojiciach budú reprezentovať bratia Patrik a Martin Perunovci. V trojiciach opäť Perunovci, Ján Brutovský a

Richard Makara. Známe ešte nie sú mená dvoch singlistov. "Nominácia bude určená po troch urnajoch. Jedným z nich boli majstrovstvá Slovenska, ďalšie dva kontrolné turnaje nás ešte čakajú a uskutočnia sa asi v rámci reprezentačných sústredení. Za turnaje a výsledky na nich budú udeľované body, nohejbalista s najvyšším počtom získa automaticky nomináciu. Druhý bude nominovaný na základe rozhodnutia trénerov Strojného a Jara Žigalu."

Ján Chovan v minulých rokoch a mesiacoch hrával po boku Perunovcov a aj keď sme o jeho chúťkach na single vedeli, predsa sme sa na "zmenu" opýtali. "V posledných štyroch rokoch som už stále viac pokukával na single. Majú inú príchuť, každý hrá sám za seba, hráč pritom musí ukázať všetko. Od príjmu lopty cez smečovanie, musí byť univerzálny. Je to pre mňa najnáročnejšia disciplína, páči sa mi to však," uzatvára Ján Chovan.

Vráťme sa ku tomuto víkendu. Mužský turnaj otvorí zajtra o 13. hodine kvalifikácia, zo siedmych prihlásených postúpi do nedeľňajšieho finále najlepšia štvorica. Tá bude prižrebovaná k nasadenej šestici tímov Sokol Modřice (majster ČR), Šacung Praha, NK Strakonice, reprezentácia

Rumunska, NK Hlohovec a DPMK Košice A. V nedeľu sa pokračuje v starej športovej hale Pri jazdiarni od 8.30 hod. zápasmi v dvoch päťčlenných skupinách, od 14. hodiny už o konečné umiestnenie. Samotný Pohár riaditeľa DPMK obhajujú domáci hráči Nohejbalového klubu (NK) DPMK. Navyše, v hre je aj konečné víťazstvo bratov Martina a Patrika Perunovcov, ktorí so ziskom 55 bodov vedú Grand Prix Slovakia.

Veľká cena nohejbalistiek, ktorej sa zúčastňujú nohejbalistky ČR, Rumunska, Českého Brodu, Michaloviec, Trebišova, Piešťan a dvoch celkov Košíc, začína v nedeľu od 9. hodiny zápasmi na Bardejovskej ulici, o umiestnenie sa však už bude hrať v starej športovej hale. za účasti výberu. Záverečné stretnutia o 1. a 3. miesto budú v starej športovej hale.

Súvisiace články