Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Medzilaborské zmeny

Sportnet|Publikované 23. júl 2008 o 22:00

POHYB V KÁDRI, POSILY ZO SOBRANIECFutbalisti spod Kamjanej v uplynulej sezóne ako posledný celok opustili štvrtoligovú súťaž. Príprava mužstva na

POHYB V KÁDRI, POSILY ZO SOBRANIEC

Futbalisti spod Kamjanej v uplynulej sezóne ako posledný celok opustili štvrtoligovú súťaž. Príprava mužstva na nový ročník prebieha v plnom prúde, v kádri sa udiali zmeny, hráči sú na sústredení, čaká ich turnaj v Poľsku.

MEDZILABORCE. Novým účastníkom piatej ligy, skupiny Severovýchod je MŠK Spartak Medzilaborce. Dôvod je jednoduchý - klesol o súťaž nižšie.

Jar bez bodu

Po jeseni patrili spartakovcom koncové svetlá tabuľky, pričom na Jasenov strácali iba bodík. Odveta sa však absolútne nevydarila. Z pätnástich stretnutí nezískali ani bod, strelecky sa presadili iba päťkrát. "V úvodných jarných kolách sme nezvládli domáce zápasy, mužstvo sa psychicky zlomilo. O našom vypadnutí sa tak rozhodlo skôr, ako sme čakali, jediným pozitívom bolo, že podstatne viac herných možností dostali naši odchovanci," konštatoval Víťazoslav Lukáčik.

Dolu z ihriska

Víťazoslav Lukáčik v uplynulej sezóne pôsobil v medzilaborských farbách v trojfunkcii. Bol hráčom, trénerom i prezidentom klubu. Počnúc novým súťažným ročníkom sa však už na zelenom trávniku neobjaví. "Absolvoval som operáciu menisku, takže hráčske účinkovanie musím nateraz odložiť na bok. Pôvodne sme sa obzerali aj po trénerovi, naše zámery však nevyšli, a tak som ostal na lavičke zatiaľ ja," objasnil svoju súčasnú situáciu funkcionár a kormidelník klubu v jednej osobe.

Zmeny v kádri

Oproti uplynulej sezóne došlo v kádri MŠK Spartak k značnému pohybu. Späť do Sabinova sa vrátila z hosťovania trojica Matija, Ižarik a Galaeštok, v aktívnej činnosti nepokračuje Korba. Naopak novými tvárami sa stala trojica zo Sobraniec - brankár Marcel Vasilenko, hráči Gabriel Horvat a Marián Škirda. Popri nich doplnili medzilaborské rady tiež prestupom Gabriel Kaprál (Borov), hosťovaním Gabriel Lukáčik, Tomáš Chripák a Marián Chabčák. V pláne je ešte príchod dvoch skúsených futbalistov.

Sústredenie i Poľsko

V týchto dňoch absolvujú Medzilaborčania sústredenie v domácich podmienkach. V rámci možností kvôli daždivému počasiu využívajú hraciu plochu, v plnom rozsahu saunu i posilňovňu. Včera bolo v pláne prípravé stretnutie s Kamenicou n/Cir., v piatok odchádzajú spartakovci na turnaj do poľskej Kolbuszowej Dolnej, v ďalšom týždni by si mali zmerať sily s prvoligovým dorastom Tatrana Prešov a generálka pred ostrým štartom je plánovaná na sobotu 2. augusta, pričom súper zatiaľ známy nie je.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.