Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Medzilaborce opäť menia trénera!

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

Medzilaborce Pohľad na tabuľku štvrtej ligy Sever pred nedeľňajším derby zápasom Medzilaborce Snina prezrádzal, že obidve mužstvá kráčajú v

minuloročných šľapajach. Stručne povedané trápia sa. Preto aj spomínaný súboj bol z pohľadu jednej i druhej strany veľmi dôležitý. "Aj napriek tomu, že nás trápia zranenia hráčov a odchody niektorých borcov za prácou do zahraničia, trúfali sme si aj v tomto dueli bodovať. Od úvodných minút sme sa snažili o nátlakovú hru, ale pribrzdili nás zranenia Gabriela Lukačíka a Vasilenka, ktorí patri ku kľúčovým postavám nášho tímu," rozhovoril sa predseda ŠK Štart Medzilaborce. Podľa jeho slov sa hráči, ktorí spomínaných zranených nahradili, chopili šance a aj napriek menším zaváhaniam, diery po ich odchodoch zaplátali.

Spokojný s hrou, ale sklamaný z výsledku bol po stretnutí prezident MFK Snina Vladimír Drobňák. "Nie je to prvý zápas, čo sme hrali dobře, ale aj tak sme nevyhrali. Podobne to bolo v Medzilaborciach, kde herný prejav mužstva zodpovedal našim predstavám, ale oba góly sme dostali po hrubých chybách brankára. Verím ale, že vďaka podobným výkonom, ale bez spomínaných okolností, sa do konca jesennej časti dokážeme odpútať zo spodných priečok tabuľky. Naše sebavedomie pramení hlavne z faktu, že zo šiestich nasledujúcich zápasov hráme až štyri doma," prezradil V. Drobňák.

Po príchode do Medzilaboriec sme začuli šuškandu, že tu budú opäť meniť trénera. Či je to naozaj pravda, opýtali sme sa osoby najpovolanejšej Štefana Duru. "Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne a táto klebeta sa naozaj zakladá na pravde. Doterajší tréner Jozef Lazorčík z vlastnej vôle požiadal o uvoľnenie z funkcie, nuž sme sa začali obzerať po jeho nástupcovi. Slovo dalo slovo a dohodli sme sa na spolupráci s našim niekdajším kormidelníkom Alojzom Špakom. Ten síce hráčsky pôsobí v konkurenčnej Breznici, ale teraz bude sedieť na našej lavičke. Mužstvu sme ho predstavili na včerajšom tréningu. Veríme, že aj vďaka jeho prítomnosti sa naša hra i výsledky zlepšia," uzavrel predseda ŠK Štart.

V Medzilaborciach sme zaznamenali aj ďalšiu zaujímavú skutočnosť. Často sa mužstvá, ktoré tam prehrajú, sťažujú na neobjektivitu rozhodcov a dlho diskutujú o tom, ako im ublížili, či dokonca vzali body. To sa ale nedá povedať o Sninčanoch, tí nemali voči výkonu rozhodcu D. Mattu z Trhovišťa najmenšie výhrady. Rozhodoval objektívne, dokonca nevytiahol ani jednu kartu a najmä jeho zásluhou prebehlo derby bez tradičných sprievodných momentov. Škoda, že sa podobné poznatky neopakujú na našich ihriskách častejšie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.