Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Medzi sviatkami budú v Bormiu dva zjazdy

Sportnet|Publikované 20. dec 2006 o 23:00

BORMIO - Snehová inšpekcia Medzinárodnej lyžiarskej federácie dala včera súhlas na mužský zjazd Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom Bormiu.

Uskutoční sa 29. decembra. O deň skôr sa na tom istom mieste pôjde odložený mužský zjazd z 9. decembra. Obrovský slalom mužov a žien, ktorý sa neuskutočnil v októbri na ľadovci v Söldene, sa nahrádzať nebude.

Snehové podmienky sa postupne zlepšujú v celej Európe a ďalšie presuny Svetového pohára zatiaľ nehrozia. Medzi sviatkami by sa podľa plánu mali uskutočniť aj ženské preteky v obrovskom slalome a slalome v rakúskom Semmeringu.

Od pondelka tam naplno pracuje 28 snehových diel, ktoré by mali do budúceho štvrtka pripraviť svah na obe točivé disciplíny. V súčasnosti pracuje pre organizačný výbor už 35 dobrovoľníkov, ktorých počet sa do začiatku pretekov zvýši na 300. Piatok bude definitívne jasné, či sa organizátorom podarí svahy pripraviť tak, aby sa na nich mohlo jazdiť. V priestore cieľa už stojí aj tribúna pre divákov, od piatka budú montovať aj bezpečnostné bariéry. „Zrušenie si nepripúšťam, aj keď prírode nemožno rozkazovať,“ povedal sekretár organizačného výboru Franz Steiner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.