Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Medzi skalnými vežami Dreveníka zvíťazili Krajčík a Macinská

Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie. (Autor: dh)
Sportnet|Publikované 24. okt 2016 o 22:00

Usporiadali dvojdňové preteky Slovenského rebríčka INOV-8 CUP v orientačnom behu.

KOŠICE. Klub orientačného behu Čingov Spišská Nová Ves usporiadal dvojdňové preteky Slovenského rebríčka INOV-8 CUP v orientačnom behu na stredných tratiach za účasti 295 pretekárov zo štyroch krajín.

Orientačne náročné trate boli situované v národnej prírodnej rezervácii Dreveník medzi skalnými zrazmi a vežami i v kamenných poliach. V rámci 1. etapy sa uskutočnili kvalifikačné preteky školských družstiev na ISF 2017 do Talianska.

V elitnej kategórii mužov celkové prvenstvo dosiahol Michal Krajčík (ATU Košice). V prvej 4,7 km dlhej etape s prevýšením 260 m a sedemnástimi kontrolami skončil druhý za M. Dávidíkom a v druhej etape s parametrami (5 km, 260 m, 21 KS) prvý. Vyhral najlepším súčtom časov z oboch etáp 82:57 min. Celkove druhý skončil Štefan Šurgan (Hadveo B. Bystrica) so stratou 5:51 min. a tretie miesto obsadil Ondrej Piják (Kobra Bratislava). Za uvedeným triom štvrtý skončil Miroslav Papuga (ATU Košice).

V ženskej elite dominovala Jana Macinská (ATU Košice), keď v oboch etapách (3,3 km a 14 KS, resp. 3,55 km a 18 KS) bola prvá. Druhá skončila Barbora Pijáková (Sokol Pezinok) a tretie miesto obsadila Andrea Papugová (ATU Košice).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov ocenenia do 3. miesta v súčte časov z oboch etáp vybojovali: M-10: 1. A. Roháč, M-12A: 3. J. Janšo, M-14A: 3. L. Novota, W-14A: 1. S. Ivanková, 2. S. Mihaličová, M-18A: 3. D. Sláma, M-20: 2. D. Ugray (všetci ATU Košice), M35-A: 1. M. Dudra (KOB Kysak),... 3. J. Mihalič , W40-A: 1. J. Slámová (obaja ATU Košice), M40-A: 1. I. Porubčan (KOB Kysak), 2. Z. Roháč, W-50A: 1. E. Mušinská, M50-A: 2. P. Sláma, W60-A: 1. I. Putnovská (všetci ATU Košice), M70-A: 2. J. Mráz (KOB Kysak).

V Open kategórii bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Martin Velgos (ATU) pred B. Perátovou (KOB Kysak) a tretí skončil Št. Ivanko (ATU Košice). V nižšej výkonnostnej kategórii M21-D vyhral Michal Antol (ATU Košice) pred J. Pavlovom (Metropol Košice).