Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Medzi rozhodcami na novú sezónu aj obvinený Cichý

TASR|28. jún 2004 o 16:40

Bratislava 28. júna (TASR) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) schválil návrh nominačných listín rozhodcov a asistentov pre súťažný ročník ...

Bratislava 28. júna (TASR) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) schválil návrh nominačných listín rozhodcov a asistentov pre súťažný ročník Corgoň ligy 2004/2005, na ktorej figurujú aj hlavný arbiter Eduard Cichý a bývalý prvoligový futbalista Richard Trutz (asistent). Rozhodca Cichý čelí obvineniam z ovplyvňovania zápasov, respektíve poberania úplatkov v českej Gambrinus lige a tak mu SFZ pozastavila činnosť do vyriešenia celej kauzy.

"Určite si všetci všimli, že na zozname rozhodcov figuruje aj meno Eduarda Cichého. Tým, že výkonný výbor rešpektuje prezumciu neviny a do dnešného dňa nie sú potvrdené tie informácie, ktoré prenikli z českej strany, bol pán Cichý zaradený na nominačnú listinu. Ale výkonný výbor trvá na svojom rozhodnutí, že až do vyriešenia celého prípadu má Eduard Cichý pozastavené nominácie a nebude zatiaľ nasadzovaný na zápasy republikových súťaží," uviedol generálny sekretár SFZ Dušan Tittel, ktorý k tejto kauze dodal: "Musím povedať, že termín pre vyriešenie celého prípadu zatiaľ neexistuje. Tento prípad je zatiaľ stále len v štádiu vyšetrovania. Do dnešného dňa neboli preukázané žiadne dôkazy v neprospech Eduarda Cichého. Preto musím povedať, že futbalový zväz, to zatiaľ vníma len ako obvinenie zo strany policajných zložiek Českej republiky. Neexistuje zatiaľ žiadny konkrétny dôkaz. Práve naopak bol obvinený len na základe telefonického rozhovoru dvoch iných osôb, ktoré spomenuli jeho meno. Len na základe tohto je vedené trestné oznámenie. Zatiaľ tie obvinenia stoja na vratkých nohách."

VV SFZ schválil 32-člennú listinu, na ktorej nominovali po ôsmich arbitrov všetky krajské zväzy. Komisia rozhodcov riešila v uplynulej sezóne len päť oficiálnych sťažností, oproti štrnástim zo sezóny 2002/2003. "Tá nominácia bola robená nielen v úzkom prepojení na regionálne futbalové zväzy, ale aj na ligovú komisiu. My sme si niektoré veci vydiskutovali a myslím si, že tá nominačná listina ako bola schválená výkonným výborom spĺňa parametre tých rozhodcov , ktorí skutočne svojou výkonnosťou si zaslúžia pískať dve najvyššie súťaže. Dúfam, že aj naďalej budeme vychádzať tak, aby tých sťažnosti bolo ešte menej ako v tomto ligovom ročníku," doplnil šéf Ligovej komisie SFZ Vladimír Wänke.

VV SFZ súčasne schválil návrh na 36-člennú nomináciu delegátov na kvalifikáciu pozorovateľ rozhodcov.

Návrh nominačných listín rozhodcov a asistentov rozhodcov SFZ pre sezónu 2004/2004:

Hlavný rozhodocvia SFZ:

BFZ: Hriňák, Udvardy, P. Šuniar, Richtárik, Smolák, Pavlík, Bereník, Ihringová

ZSFZ: Stredák, Vlk, Vnuk, Šipoš, Hracho, Jaška, Šimon, Michlian

SSFZ: Olšiak, Tomčík, Ďuriš, Minárčik, P. Hrčka, Šulgan, Samotný, Doboš

VSFZ: Micheľ, Havrilla, Cichý, Kačenga, Kakaščík, Straka, Chmura, Mriglot

Asistenti rozhodcov SFZ:

BFZ: Šramka, Csabay, J. Šuniar, Medveď, Somoláni, Mókoš, Likavský, Sliš, Jankovič, Trutz, Vician

ZSFZ: Slyško, Bartoš, Vindiš, Sluk, Kubica, Košecký, Sihelský, Cuninka, Schmidt, Gocník, Ježík

SSFZ: Balko, Mušák, Pastorek, Šula, Klačko, D. Hrčka, Bacsa, Gonda, Rendko, Valášek, Ronec

VSFZ: Ružbarský, Laskovský, Ádám, Brendza, Benko, Tabiš, Bobko, Weiss, Ballarin, Jurášek, Sedlák

/K dispozícii sú aj zvukové záznamy/

Súvisiace články