Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Medzi medailami z Trenčína i Sabova jubilejná

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Košice - V sobotu sa pretekári Karate klubu UNION Košice zúčastnili 1. kola Slovenského pohára v karate starších dorastencov a juniorov v Trenčíne.

Z Považia sa vrátili spokojní. "Naši pretekári na začiatku sezóny potvrdili dobrú formu o čom svedčí i bilancia z Trenčína, získali sme tri prvé miesta, tri druhé miesta a sedem tretích. Veľmi dobre zápasili už tradičné opory: Miroslav Sabo, bratia Šimkovci, Michal Dudič, Henrich Dudáš. Kvalitnými výkonmi sa prezentovali taktiež Stanislav Volanský, Peter Kožák, Peter Varga, Maroš Sokol a Tomáš Friedmann," hovorí Peter Bozogáň st., vedúci a šéftrener oddielu.

Družstvo starších dorastencov sa v zložení Peter Varga, Miroslav Sabo a Stanislav Volanský umiestnilo na druhom mieste, keď vo finále podľahlo domácemu Ekonómu Trenčín po vyrovnanom boji 1:2.

"Za zmienku stojí aj skutočnosť, že Miroslav Sabo dosiahol na týchto pretekoch jubilejnú päťtdesiatu medailu vo farbách karate klubu UNION, za čo by som mu chcel vysloviť uznanie a poďakovanie.

S výkonmi teda a samozrejme aj s výsledkami sme spokojní," dodáva Peter Bozogáň st., ktorého pretekári sa najbližšie predstavia 19. októbra na 2.kole SP v Žiline.

Umiestnenie pretekárov UNIONU v Trenčíne:

Peter Šimko (kumite, dor. do 65 kg) - 1.miesto,

Stanislav Šimko (kumite, juniori 70 kg) - 1.miesto,

Michal Dudič (kumite, juniori do 75 kg) - 1.miesto,

Henrich Dudáš (kumite, juniori do 70 kg) - 2.miesto, Stanislav Volanský (kumite, juniori do 80) kg - 2.miesto, Družstvo (Peter Varga, Miroslav Sabo, Stanislav Volansky, kumite dorastenci) - 2.miesto,

Maroš Sokol (kumite, dor. do 55 kg) - 3.miesto,

Peter Varga (kumite, dor. do 60 kg) - 3.miesto,

Tomáš Friedmann (kumite, dor. do 65 kg) - 3.miesto,

Monika Jurtinusová (kumite, dor. do 60 kg) - 3.miesto, Branislav Medvec (kumite, dor. do 75 kg) - 3.miesto, Miroslav Sabo (kumite, juniori do 65 kg) - 3.miesto, Peter Kožák (kumite, juniori nad 80 kg) - 3.miesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.