Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Medzi hráčov MFK Zemplín zavítal Tomi Kid Kovács

Tomi Kid s Michalovčanmi. Na pamiatku mu darovali podpísanú loptu a vlajku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. nov 2014 o 23:00

Absolvovali s ním zaujímavé stretnutie, zanechali v ňom výborný dojem.MICHALOVCE. Okrem bežných tréningových jednotiek na ihrisku mávajú futbalisti MFK Zemplín Michalovce už nejaký ten mesiac aj mentálne tréningy. Raz do týždňa k nim chodieva Miroslav Mackulín, mentálny kouč, s ktorým debatujú o rôznych, aj nefutbalových, témach.

V stredu si priviedol aj jednu exkluzívnu „posilu“, známeho slovenského boxera Tomiho Kida Kovácsa, ktorý s nimi absolvoval takmer dvojhodinové sedenie.

Tréning si užil

Tomi Kid Kovács sa s Michalovčanmi schuti porozprával, povedal im o mnohých životných zážitkoch, drvivá väčšina z nich im vyčarila úsmev na perách.

„V mojej kariére trénera som absolvoval veľa stretnutí s boxermi, basketbalistami či futbalistami, ale žiadni na mňa nezapôsobili tak dobre, ako hráči MFK Zemplín. Títo chlapci výborne počúvali, komunikovali, reagovali, bolo na nich vidieť, ako si tento mentálny tréning užívajú. Pracovalo sa mi s nimi veľmi dobre, ja som si to takisto užil,“ povedal rodák z Galanty, ktorého s michalovským mužstvom spája to, že majú spoločného mentálneho trénera M. Mackulína.

Na záver tréningu si to Tomi Kid „rozdal“ so španielskym obrancom Marcosom Calerom Perezom, ktorému ukázal niekoľko úderov.

Futbal má veľmi rád

Profesionálny boxer v poloťažkej váhe, ktorý má na svojom konte jedinú prehru, má k futbalu veľmi blízky vzťah, veď dokonca chodieva hrávať aj za mužstvo futbalových zázrakov, teda MUFUZA, ktoré je zložené zo slovenských umelcov.

„Futbal zbožňujem, hrávam ho odmalička, ale je to nebezpečný šport, nikto mi ho ako doplnkový šport neodporúča, aby som si neprivodil žiadne zranenie,“ hovoril Tomi Kid, ktorý verí, že stretnutie s ním pomôže Michalovčanom k dobrému výsledku v zajtrajšom šlágri druhej ligy na pôde druhého Zvolena.

„Dúfam, že keď vstúpia do šatne, tak si pomyslia, že Tomi Kid je tu s nami. Ja budem myšlienkami tiež s nimi a budem im držať palce, aby to zvládli. Beriem týchto chlapcov ako svojich, verím, že sa naplnia ich ciele,“ dodal na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.