Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Medzi elitu postúpili bez boja

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Trebišov - Trebišovský nohejbal zaznamenal skvelý úspech, celok mužov sa po víťazstve vo východnej skupine prebojoval do prvej ligy. Tento úspech

dosiahol aj kvôli nezáujmu zástupcov strednej a západnej skupiny o kvalifikačné boje. Výrazné úspechu dosiahli aj trebišovské ženy, ktoré v náročnej slovenskej konkurencii valcovali jedného súpera za druhým. Uplynulý ročník sme hodnotili s prezidentom klubu Mariánom Dankom.

Ako sa darilo žiackym družstvám?

"Keďže na Slovensku neexistuje žiacka súťaž, jednotlivé zápasy odohrali turnajovým spôsobom. Najprv absolvovali majstrovstvá Slovenska v Piešťanoch, na ktorých skončili v dvojkách a trojkách na druhej priečke. Potom sa predstavili na košickom turnaji Félixa Gajdoša, kde mladší a starší žiaci získali prvenstvá. V decembri nevynechajú turnaj v českom Prostějove.

Počínali si dorastenci podľa vašich predstáv?

"S ich prvoligovým účinkovaním vyslovujem spokojnosť. Obsadili skvelú druhú pozíciu hneď za favorizovaným DPMK Košice. K oporám patrili Silven Galus, Ladislav Danko, Martin Proc a Tomáš Galus. Dorastenci si urobili dobré meno aj na turnajoch, v Slovenskom pohári skončili druhí, na jednorazových majstrovstvách Slovenska dosiahli obdobné umiestnenie.

A čo vaše ženy, majsterky Slovenska v nohejbale, ako im vyšla ostatná sezóna?

"Našim dievčatám vyšiel tento ročník nadpriemerne. Veľmi ma teší, že sme v dlhodobej súťaži zvíťazili v I. SNL pred celkami DPMK Košice a NK Zalužice. Potom dievčatá vyhrali aj súťaž singlov na majstrovstvách Slovenska, keď na prvej priečke skončila Daniela Perunská a na druhom Katarína Danková. V dvojkách sme obsadili prvé miesto v zložení Danková, Perunská a Poľanská. Ani v trojiciach dievčatá nezaváhali a kolektív Danková, Perunská, Poľanská a Ilešová obsadil skvelé prvé miesto. Úspechy našich žien boli v tomto majstrovskom ročníku na vynikajúcej úrovni a určite aj preto boli Perunská a Danková nominované do reprezentačného výberu Slovenska, ktorý sa čoskoro predstaví na svetovom šampionáte v Maďarsku. Na tomto podujatí sa v tíme juniorov objaví aj Silven Galus, ďalší náš odchovanec Ladislav Danko figuruje v nominácii ako náhradník. Verím, že na majstrovstvách sveta neurobia nášmu celku hanbu, osobne ich prídem do Maďarska podporiť.

Pri našom ostatnom rozhovore ste sa netajili ambíciou preraziť aj s mužským seniorským kolektívom medzi slovenskú elitu. Ako sa vám zatiaľ darí napĺňať tento cieľ?

"Už dnes môžem vyhlásiť, že sa nám to bodky vydarilo, aj keď trochu so šťastím. Suverénne sme dominovali v II. lige Východ, ktorú sme vyhrali so štrnásťbodovým náskokom. Podľa súťažného poriadku sme však museli zohrať s víťazmi skupín Stred a Západ kvalifikáciu, ktorej víťaz sa mal stať účastníkom prvej ligy. Keďže však naši súperi z ostatných regiónov Slovenska neprejavili o účasť v baráži patričný záujem, do najvyššej slovenskej súťaže sme postúpili prakticky bez boja.

Prvá liga je už však o inom. Aké v nej máte zámery?

"V prvom rade budeme musieť vyriešiť otázku trénera, pretože nášmu hrajúcemu koučovi Benjamínovi Čornému sa skončilo hosťovanie z Humenného. Vystriedal ho ďalší hrajúci lodivod Ladislav Bertko z Košíc. O posilách sa ešte nechcem zmieňovať, lebo ich vybavovanie je v štádiu rokovaní. Určite však máme záujem vystužiť náš káder o dvoch hráčov s dlhoročnými prvoligovými skúsenosťami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.