Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Medveďová verí, že víťazná šnúra sa nepretrhne ani s Nitrou

Sportnet|Publikované 6. nov 2004 o 00:00

Košice - Volejbalistky Slávie TU Košice vstúpili do tohto ročníka extraligy impozantne. Po očakávanej prehre v Senici, ktorá má jasný cieľ -

majstrovský titul zaknihovali slávistky tri víťazstvá. Najcennejšie v poslednom kole v Žiari nad Hronom, ktorý obhajuje bronzovú pozíciu. Aby však malo patričnú cenu, mali by ho potvrdiť dnes v domácom vystúpení s Nitrou (zápas v telocvični na Jedlíkovej sa začína o 18. hodine). Tá rovnako ako Slávia bojovala v uplynulej sezóne o záchranu v najvyššej súťaži. Mladé družstvo spod Zobora, ktoré má zatiaľ na konte jednu výhru, sa za ten rok oťukalo, vonkoncom už nie je len obetným baránkom.

"Dúfam že nám to s Nitrou vyjde. Na tohto súpera si musíme trúfať doma i vonku. Priznám sa, neviem čo od neho môžeme čakať, lebo ja som ešte Nitru hrať nevidela, ale to nevadí," prehodila dobre naladená len 19-ročná Eva Medveďová. Tá pred sezónou prišla do Košíc z Vranova, hneď si našla miesto v základnej zostave. Stoosemdesiat centimetrov vysoká hráčka nastupuje na bloku.

"Nitra už druhý rok zbiera cenné skúsenosti. Jej najväčšou devízou je zohratosť, vraj je tento tím pokope už pekne dlho. No a má ešte jednu výhodu - výškovú prevahu. Ale centimetre zase nie sú všetko."

Pohodu vysokoškoláčok nemalo čo narušiť. Nechceli by ju vyhnať zo svojich radov. "Zatiaľ je to veľmi dobré. Ťaháme víťaznú šnúru a ja verím, že ju ani nepretrhneme. Každý vyhratý zápas družstvo upokojuje, no zase nemal by nás učičíkať, aby sme nezaspali na vavrínoch. Stále musíte šťastie pokúšať, ťahať ho na svoju stranu, tak aj v sobotu budeme."

Po minulosezónnych starostiach so záchranou si v klube trúfajú na viac. Súčasné postavenie, keď TU patrí štvrtá priečka zdravo dráždi aj hráčky. "Radi by sme sa udržali v spoločnosti tých lepších. Tak uvidíme ako nám to pôjde ďalej," netrúfa si prognózovať blokárka, ktorá ešte len brúsy extraligové ostrohy, za sebou má štyri stretnutia v najvyššej súťaži. "Kolená sa mi už netrasú, nenastupujem nervózna, ale stále si len zvykám na extraligu, lebo je to niečo iné ako dorastenecká liga. V nej hrali samé mladé baby, zatiaľ čo v extralige sú hráčky, ktoré sa volejbalu venujú i 25 rokov. Sú vyhraté, v tom je podstatný rozdiel medzi mnou a skúsenejšími, veď ja hrám volejbal len šiesty rok," dodala študentka Technickej univerzity, ktorá by rada v najbližších rokoch zladila povinnosti hráčky so študijnými.

Súvisiace články