Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Medvedev tvrdí: Dlhy voči hráčom popradského HC Lev sú už minulosťou

V Poprade ostali po KHL dlhy. (Autor: riso)
SITA|Publikované 21. feb 2013 o 17:07

"Môžem to potvrdiť, aspoň čo sa týka mňa," povedal Róbert Pukalovič.

"Môžem túto informáciu potvrdiť, aspoň čo sa týka mojej osoby," povedal Róbert Pukalovič vo štvrtok popoludní.

MOSKVA/POPRAD. Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Medvedev vo štvrtok prostredníctvom oficiálneho webu nadnárodnej súťaže informoval o tom, že v súčasnosti sú už všetky záväzky HC Lev Poprad zo sezóny 2011/2012 vyrovnané.

"Zložitú finančnú situáciu popradského Leva sme, samozrejme, mali pod kontrolou. Po tom, ako bolo jasné, že vedenie klubu nemôže vyplatiť svoje záväzky zamestnancom a členom hokejového tímu, spolu s hráčskou asociáciou sme sa angažovali pri riešení situácie," uviedol Alexander Medvedev.

"Aj keď sa s jednotlivými osobami malo vyrovnať vedenie klubu, nemohli sme zostať mimo a museli sme sa uistiť, že v tejto veci zvíťazila spravodlivosť a ľudia dostanú čestne zarobené peniaze," dodal Alexander Medvedev.

Už v auguste dvanásť hráčov a členov realizačného tímu HC Lev Poprad požadovalo od vedenia KHL vyvodiť tvrdé sankcie voči pražskému HC Lev Praha, ktorý považovali za pokračovateľa popradského tímu.

Dôvodom boli nevyplatené financie voči trénerom Róbertovi Pukalovičovi, Danielovi Makonimu a desiatim hráčom - Jánovi Lacovi, Martinovi Štrbákovi, Jonathanovi Sigaletovi, Grantovi Lewisovi, Branislavovi Mezeiovi, Václavovi Nedorostovi, Rudolfovi Hunovi, Rastislavovi Špirkovi, Emilovi Lundbergovi a Karlovi Fabriciusovi.

"Môžem túto informáciu potvrdiť, aspoň čo sa týka mojej osoby," povedal Róbert Pukalovič (na snímke) vo štvrtok popoludní.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.