Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Mediálni predstavitelia TV JOJ a Korzár v tenisovom turnaji excelovali

Sportnet|Publikované 19. sep 2002 o 00:00

Jaklovce - Už po druhýkrát sa uplynulý víkend uskutočnil tenisový turnaj v spolupráci s Vitis trade v miešaných štvorhrách pod názvom Amater Cup.

Tentokrát si organizátori vybrali za miesto stretnutia športový areál pri penzióne Skinautique club na Ružíne v Jaklovciach. Táto súťaž je nezvyčajná v tom, že zmerať si sily v nej môžu len pozvaní ľudia z určitých firiem a médií. Nie je to kastovanie, akoby sa na prvý pohľad zdalo, ale ako nám povedal jeden z organizátorov Róbert Fabišik, ide o priateľské amatérske stretnutie:

"Turnaj robíme pre priateľov a známych. Mnohí z nich sú už za hranicami Slovenska, ale čas na toto zápolenie si vždy nájdu. Jedinou podmienkou je, že musia vedieť hrať aspoň trochu tenis a byť dobre naladení. O dobrú náladu, ale i kvalitné športové výkony ide v prvom rade."

Toto očakávanie, druhý ročník naplnil vrchovato. Síce sobotné ráno nevyzeralo priateľsky naklonené voči športovaniu pod holým nebom, nakoniec i počasie podľahlo eutanizmu hráčov. Začínalo sa hrať o ôsmej ráno a 16 neregistrovaných hráčov, bolo vylosovaných do ôsmych zmiešaných dvojíc.

Hralo sa v dvoch skupinách o postup do finálových zápasov. Veľkým prekvapením celého turnaja bolo nakoniec finálové zápolenie o prvé miesto. Jednoznačný favorit, a to R. Fabišik a Katarína Kohutiarová, nakoniec v dvojsetovom súboji podľahli pri výsledku 6:4, 6:1, mediálnej dvojici Eve Mikulovej z Korzára a Tadeusovi Patlevičovi z TV JOJ.

Tí si odniesli domov i prestížny putovný pohár, ktorý však bude putovať z košickej redakcie Korzára do bratislavsého štúdia JOJ, priebežne počas celého roka. Tretím najúspešnejším párom bol Juraj Mikula s Luciou Likérovou. Tí nečakane porazili minuloročného víťaza Petra Nováka spolu s Katarínou Lumtzerovou. Náš jediný zahraničný hosť Ľubomír Kalicky, nezvládol návrat na rodnú hrudu a spolu s Máriou Duncovou obsadili poslednú priečku. Samozrejme i táto dvojica bola ocenená cenou útechy.

Súvisiace články