Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Mediálne ódy - Gáborík zastavil lavíny z päťky udržiavacej Forsberga

TASR|24. apr 2003 o 11:36

Minneapolis 24. apríla (TASR) - Kľúčovou postavou senzačného postupu Minnesoty do druhého kola play off bol podľa zámorských médíí 21-ročný slovenský ...

Minneapolis 24. apríla (TASR) - Kľúčovou postavou senzačného postupu Minnesoty do druhého kola play off bol podľa zámorských médíí 21-ročný slovenský útočník divochov Marián Gáborík. V dramatickej sérii s jasne favorizovaným Coloradom Avalanche strelil štyri góly a jeho kredit zvyšuje fakt, že "Gabby" sa na výslnie prestrieľal z udržiavacej formácie, nasadzovanej na kľúčového protihráča Petra Forsberga.

"Ľudia chcú od neho, aby bol najlepším strelcom a lídrom, ale Gabby má 21 rokov a nechceme na neho vyvíjať tlak. Nemôže sa dostať do pozície neomylného kanoniera, ktorého budú médiá atakovať po každom zápase bez gólu," povedal zámorským reportérom tréner Jacques Lemaire, známy presadzovaním kolektívneho poňatia.

Uznávaný kouč dostal najlepšiu satisfakciu vyradením mužstva, ktoré viacerí analytici pasovali na šampióna. Lemaire má tím bez megahviezd a aj tie potencionálne tlmí v individuálnych ambíciách, využíva ich komplexne podľa potrieb. Nasadením Gáboríka do "checking line" v posledných dvoch zápasoch série proti Coloradu sa ukázalo ako geniálny ťah. Samotného Forsberga sa síce nepodarilo úplne ustrážiť (gól a dve prihrávky), ale pri eliminácii celkovej sily elitnej formácie súpera dokázal Gáborík kreatívne vyťažiť z čiernej roboty svojich kolegov a využiť zaváhania coloradskej obrany, najmä kiksy jej premianta Roba Blaka.

Súvisiace články