Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Medailisti Hier XXVIII. olympiády

Sportnet|31. aug 2004 o 00:00

Hovorí sa, že mentalitu národa možno určiť podľa slova, s kto- rým sa ľudia lúčia. Gréci si osvojili zvyk predkov: chaire! - raduj- te sa!

V nedeľu takmer o polnoci odprevádzali športový svet. Nerozkazovali mu, nenútili, skôr prosili, aby si zachoval čo najdlhšie pocit, ktorý zažil - raduj sa!

Usporiadatelia roky na takéto zvolanie nemali ani zamak príčiny. Všetko im meškalo, nik im neveril. Medzinárodný olympijský výbor už takmer vytasil červenú kartu. Hry sú u vás doma, hry, ktoré ste vymysleli pre celý svet, a vy to nezvládnete.

Gréci si pomáhali prirovnaním. My netancujeme žiadny rokenrol v divokom rytme, ale sirtaki. Pomalý začiatok, strhujúci záver.

Aténčania všetko stihli. Problémy riešili s noblesou. Ak to poslúžilo "pocestnému", predpis mierne porušili. Čože by oni nepustili na plochu marockého trénera na rukách s maličkou dcérkou Hichama El Guerrouja, keď je to také pekné. Iba Grék pochopí, ako ten veľký kolos fungoval pri zvyku pohodlne si zapáliť cigarku a vypiť si frapé alebo kalíštek ouza. Upachtený zvyšok sveta pochopil, že ich treba nechať konať po svojom.

Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge na záverečnom ceremionáli nadšením zvolal: "Aténčania, zvíťazili ste!" Oni pridali - chaire!, ako legendárny bežec od Marathónu. Radujte sa!, povedali aj Pekinčanom. Pracovitým, trpezlivým, dôsledným. Radujme sa!, každá olympiáda obohatí. (pf)

MUŽI - 100 m: 1. Gatlin (USA) 9,85, 2. Obikwelu (Portug.) 9,86 - európsky rekord, 3. Greene (USA) 9,87.

200 m: 1. Crawford 19,79, 2. B. Williams 20,01, 3. Gatlin (všetci USA) 20,03.

400 m: 1. Wariner 44,00, 2. Harris 44,16, 3. Brew (všetci USA) 44,42.

800 m: 1. Borzakovskij (Rus.) 1:44,45, 2. Mulaudzi (JAR) 1:44,61, 3. Kipketer (Dán.) 1:44,65.

1500 m: 1. El Guerrouj (Mar.) 3:34,18, 2. Lagat (Keňa) 3:34,30, 3. Silva (Port.) 3:34,68.

5000 m: 1. El Guerrouj (Mar.) 13:14,39, 2. Bekele (Et.) 13:14,59, 3. Kipchoge (Keňa) 13:15,10.

10 000 m: 1. Bekele 27:05,10 - olympijský rekord, 2. Sihine (obaja Et.) 27:09,39, 3. Zersenay (Eritrea) 27:22,57.

Maratón: 1. Baldini (Tal.) 2:10:55, 2. Keflezighi (USA) 2:11:29, 3. De Lima (Braz.) 2:12:11,... 81. Marcel MATANIN (SR) 2:50:26.

Štafeta 4x100 m: 1. Veľká Británia (Gardener, Campbell, Devonish, Lewis-Francis) 38,07, 2. USA 38,08, 3. Nigéria 38,23.

Štafeta 4x400 m: 1. USA (Otis, Derrick, Jeremy, Darold) 2:55,91, 2. Austrália 3:00,60, 3. Nigéria 3:00,90.

110 m prek.: 1. Liu Xiang (Čína) 12,91 - vyrovnaný svetový rekord a olympijský rekord, 2. Trammell (USA) 13,18, 3. Garcia (Kuba) 13,20.

400 m cez prekážky: 1. Sanchez (Dom. rep.) 47,63, 2. McFarlane (Jam.) 48,11, 3. Keita (Fr.) 48,26.

3000 m prekážky: 3000 m prek.: 1. Kemboi 8:05,81, 2. Kipruto 8:06,11, 3. Kipsiele Koech (všetci Keňa) 8:06,64.

Chôdza na 20 km: 1. Brugnetti (Tal.) 1:19:40, 2. Javier Fernandez (Šp.) 1:19:45, 3. Deakes (Austr.) 1:20:02,... 32. Matej Tóth (SR) 1:28:49.

Chôdza na 50 km: 1. Korzeniowski (Poľ.) 3:38:46, 2. Nižegorodov (Rus.) 3:42:50, 3. Vojevodin (Rus.) 3:43:34,... 14. Peter KORČOK 3:54:22, 18. Miloš BÁTOVSKÝ 3:59:11, 36. Kazimír VERKIN (všetci SR) 4:13:11.

Výška: 1. Holm (Švéd.) 236, 2. Hemingway (USA) 234, 3. Bába (ČR) 234.

Diaľka: 1. Phillips (USA) 859, 2. Moffitt (USA) 847, 3. Lino Martinez (Šp.) 832.

Trojskok: 1. Olsson (Švéd.) 17,79, 2. Oprea (Rum.) 17,55, 3. Burkeňa (Rus.) 17,48.

Žrď: 1. Mack (USA) 595 - olympijský rekord, 2. Stevenson (USA) 590, 3. Gibilisco (Tal.) 585.

Guľa: 1. Bilonog (Ukr.) 21,16 (druhý najlepší 21,15), 2. Nelson (USA) 21,16 (mal len jeden platný pokus), 3. Olsen (Dán.) 21,07, ... 10. Mikuláš KONOPKA (SR) 19,92.

Oštep: 1. Thorkildsen (Nór.) 86,50, 2. Vasilevskis (Lot.) 84,95, 3. Makarov (Rus.) 84,84,... 32. Marián BOKOR (SR) v kvalifikácii 71,74.

Kladivo: 1. Murofuši (Jap.) 82,91, 2. Tichon (Biel.) 79,81, 3. Apak (Tur.) 79,51... 7. Libor CHARFREITAG 77,54, 14. Miloslav KONOPKA (obaja SR) v kvalifikácii 76,16

Disk: 1. Fazekas (Maď.) 70,93 - olympijský rekord, 2. Alekna (Lit.) 69,89, 3. Kövágö (Maď.) 67,04, ... 35. Jaroslav ŽITŇANSKÝ (SR) 53,30.

Desaťboj: 1. Šebrle (ČR) 8893 - olympijský rekord (10,85 - 784 - 16,36 - 212 - 48,36 - 14,05 - 48,72 - 500 - 70,52 - 4:40,01), 2. Clay (USA) 8820, 3. Karpov (Kaz.) 8725 - ázijský rekord.

ŽENY - 100 m: 1. Nesterenková (Biel.) 10,93, 2. Williamsová (USA) 10,96, 3. Campbellová (Jam.) 10,97.

200 m: 1. Campbellová (Jam.) 22,05, 2. Felixová (USA) 22,18, 3. Fergusonová (Bah.) 22,30.

400 m: 1. Darlingová-Williamsová (Bah.) 49,41, 2. Guevarová (Mex.) 49,56, 3. Anťuchovová 49,89.

800 m: 1. Holmesová (V. Brit.) 1:56,38, 2. Benhassiová (Mar.) 1:56,43, 3. Čeplaková (Slovin.) 1:56,43,.... 19. Lucia KLOCOVÁ (SR) 2:00,79 min v semifinále

1500 m: 1. Holmesová (V. Brit.) 3:57,90, 2. Tomašovová (Rus.) 3:58,12, 3. Cioncanová (Rum.) 3:58,39.

5000 m: 1. Defarová (Et.) 14:45,65, 2. Ochichiová (Keňa) 14:48,19, 3. Dibabová (Et.) 14:51,83.

10 000 m: 1. Xing Hui-na (Čína) 30:24,36, 2. Dibabová (Et.) 30:24,98, 3. Tuluová (Et.) 30:26,42.

Maratón: 1. Nogučiová (Jap.) 2:26:20, 2. Nderebová (Keňa) 2:26:32, 3. Kastorová (USA) 2:27:20.

Štafeta 4x100: 1. Jamajka (Lawrenceová, Simpsonová, Baileyová, Campbellová) 41,73, 2. Rusko 42,27, 3. Francúzsko 42,54.

Štafeta 4x400 m: 1. USA (Trotterová, Hendersonová, Richardsová, Hennaganová) 3:19,01, 2. Rusko 3:20,16, 3. Jamajka 3:22,00.

100 m cez prek.: 100 m prek.: 1. Hayesová (USA) 12,37 - olympijský rekord, 2. Krasovská (Ukr.) 12,45, 3. Morrisonová (USA) 12,56.

400 m cez prek.: 1. Halkiová (Gr.) 52,82, 2. Tirleová-Manolacheová (Rum.) 53,38, 3. Tereščuková-Antipovová (Ukr.) 53,44.

Chôdza na 20 km: 1. Tsoumeleková (Gr.) 1:29:12, 2. Ivanovová (Rus.) 1:29:16, 3. Savilleová (Austr.) 1:29:25,... 22. Zuzana MALÍKOVÁ (SR) 1:33:17

Diaľka: 1. Lebedevová (Rus.) 707, 2. Simaginová (Rus.) 705 (druhý najlepší pokus 702), 3. Kotovová (Rus.) 705 (684).

Výška: 1. Slesarenková (Rus.) 206 - olympijský rekord, 2. Cloeteová (JAR) 202, 3. Sťopinová (Ukr.) 202.

Trojskok: 1. Mbangová-Etoneová (Kamerun) 15,30 - africký rekord, 2. Devetziová (Gr.) 15,25, 3. Lebedevová (Rus.) 15,14.

Žrď: 1. Isinbajevová (Rus.) 491 - svetový rekord, 2. Feofanovová (Rus.) 475, 3. Rogowská (Poľ.) 470.

Disk: 1. Sadovová (Rus.) 67,02, 2. Kelesidouová (Gr.) 66,68, 3. Jatčenková (Biel.) 66,17.

Guľa: 1. Cumbová (Kuba) 19,59, 2. Kleinertová (Nem.) 19,55, 3. Kriveľovová (Rus.) 19,49.

Oštep: 1. Menendezová (Kuba) 71,53 - olympijský rekord, 2. Neriusová (Nem.) 65,82, 3. Manjaniová (Gr.) 64,29.

Kladivo: 1. Kuzenkovová (Rus.) 75,02 - olympijský rekord, 2. Morenová 73,36, 3. Crawfordová (obe Kuba) 73,16.

Sedemboj: 1. Klüftová (Švéd.) 6952 (100 m prek.: 13,21 - výška: 191, guľa: 14,77 - 200 m: 23,27, diaľka: 678 - oštep: 48,89, 800 m: 2:14,15), 2. Skujyteová (Lit.) 6435, 3. Sothertonová (V. Brit.) 6424.

ŽENY: 1. USA, 2. Austrália, 3. Rusko.

Finále: USA - Austrália 74:63 (17:14, 12:12, 23:24, 22:13), o 3. miesto: Rusko - Brazília 71:62 (18:20, 14:12, 15:14, 24:16).

MUŽI: 1. Argentína, 2. Taliansko, 3. USA.

Finále: Taliansko - Argentína 69:84 (16:23, 25:20, 13:17, 15:24), o 3. miesto: Litva - USA 96:104 (24:24, 20:25, 27:25, 25:30).

MUŽI - dvojhra, finále: Hidayat (Indon.) - Shon Seung-mo (7-Kór. rep.) 2:0 (8, 7), o 3. miesto: Dwi Kuncoro (Indon.) - Ponsana (Thaj.) 2:0 (11, 16). Štvorhra - finále: Kim Dong-Moon, Ha Tae-kwon (Kór. rep.) - Lee Dong-soo, Joo Jong-sung (Kór. rep.) 2:0 (11, 4), o 3. miesto: Eng Hian, Flandy Limpele (Indon.) - Eriksen, Hansen (Dán.) 2:0 (13, 7).

ŽENY - dvojhra, finále: Žang Ning (Čína) - Audinová (Hol.) 2:1 (-8, 6, 7), o 3. miesto: Žu Mi (Čína) - Gong Rui-na (Čína) 2:1 (2, -8, 6). Štvorhra - finále: Žang Jie-wen, Jang Wei (Čína) - Huang Sui, Gao Ling (Čína) 2:1 (-7, 4, 8), o 3. miesto: Ra Kjung Min, Lee Kjung Won (Kór. rep.) - Žao Ting-ting, Wei Ji-li (Čína) 2:1 (-10, 9, 7).

Miešaná štvorhra - finále: Žang Jun, Gao Ling (2-Čína) - Robertson, Emmsová (4-V. Brit.) 2:1 (1, -12, 12), o 3. miesto: Eriksen, Schjoldagerová (Dán.) - Rasmussen, Olsenová (7-Dán.) 2:0 (5, 5).

Finále: Kuba - Austrália 6:2, o 3. miesto: Japonsko - Kanada 11:2.

Do 48 kg: 1. Bhartelemy Varela (Kuba), 2. Yalcinkaya (Tur.), 3. Kazakov (Rus.) a Šiming Zou (Čína).

Do 51 kg: 1. Gamboa (Kuba), 2. Thomas (Fr.), 3. Rahimov (Nem.) a Aslanov (Azerb.).

Do 54 kg: 1. Rigondeaux Ortiz (Kuba), 2. Petchkoom (Thaj.), 3. Sultanov (Uzb.) a Mammadov (Azerb.).

Do 57 kg: 1. Tiščenko (Rus.), 2. Song Guk-Kim (KĽDR), 3. Tajbert (Nem.) a Jo Seok-hwan (Kór. rep.).

Do 60 kg: 1. Kindelan (Kuba), 2. Khan (V. Brit.), 3. Jeleulov (Kazach.) a Chračev (Rus.).

Do 64 kg: 1. Boonjumnong (Thaj.), 2. Johnson (Kuba), 3. Georgiev (Bulh.) a Gheorghe (Rum.).

Do 69 kg: 1. Artajev (Kazach.), 2. Aragon (Kuba), 3. Kim Jung-joo (Kór. rep.) a Sajtov (Rus.).

Do 75 kg: 1. Gajdarbekov (Rus.), 2. Golovkin (Kaz.), 3. Dirrell (USA) a Prasathinphimai (Thaj.).

Do 81 kg: 1. Ward (USA), 2. Aripgadijev (Bielor.), 3. Hajdarov (Uzb.) a Ismail (Egypt).

Do 91 kg: 1. Fonte Solis (Kuba), 2. Zujev (Bielorus.), 3. Al Shami (Sýria) a Elsayed (Egypt).

Nad 91 kg: 1. Povetkin (Rus.), 2. Aly (Egypt), 3. Cammarelle (Tal.) a Lopez Nunez (Kuba).

CESTNÁ

MUŽI - preteky s hromadným štartom (224,4 km): 1. Bettini (Tal.) 5:41:44, 2. Paulinho (Portug.) +1, 3. Merckx (Belg.) +6,... 71. Martin RIŠKA +9:44, Matej JURČO (obaja SR) nedokončil.

Časovka (48 km): 1. Hamilton (USA) 57:31 min, 2. Jekimov (Rus.) +18 s, 3. Julich (USA) +26, ... 36. Matej JURČO (SR) +6:51.

ŽENY - cestné preteky s hromadným štartom (118,8 km): 1. Carriganová (Austr.) 3:24:24 h, 2. Arndtová (Nem.) +7, 3. Sľusarevová (Rus.) +39.

Časovka (24 km): 1. Zijlaardová-van Moorselová (Hol.) 31:11,53, 2. Demetová-Barryová (USA) +24,09 s, 3. Thörigová (Švajč.) +43,36.

DRÁHOVÁ

MUŽI - šprint: 1. Bayley (Austr.), 2. Bos (Hol.), 3. Wolff (Nem.),... Jaroslav JEŘÁBEK (SR) nepostúpil z 1. kola vyraďovacích súbojov.

Tímový šprint: 1. Nemecko (Fiedler, Nimke, Wolff), 2. Japonsko, 3. Francúzsko,... 12. SLOVENSKO (Jaroslav JEŘÁBEK, Peter BAZÁLIK, Jan LEPKA)

1 km s pevným štartom: 1. Hoy (V. Brit.) 1:00,711, 2. Tournant (Fr.) 1:00,896, 3. Nimke (Nem.) 1:01,186.

Stíhačka družstiev na 4 km: 1. Austrália (Brown, Lancaster, McGee, Roberts), 2. V. Británia, 3. Španielsko.

Bodovacie preteky: 1. Ignatijev (Rus.) 93, 2. Llaneras (Šp.) 82, 3. Fulst (Nem.) 79.

Madison: 1. Brown, O'Grady (Austr.) 22, 2. Marvulli, Risi (Švajč.) 15, 3. Hayles, Wiggins (V. Brit.) 12,... 15. Martin Liška, Jozef Žabka (SR) 5 (-2 kolá)

Keirin: 1. Bayley (Austr.) 10,601, 2. Escuredo (Šp.), 3. Kelly (Austr.).... Jaroslav JEŘÁBEK (SR) neuspel v 1. kole

ŽENY - šprint: 1. Muenzerová (Kan.), 2. Abasovová (Rus.), 3. Mearesová (Austr.).

500 m s pevným štartom: 1. Mearesová (Austr.) 33,952 - svetový rekord, 2. Jiang Jong-hua (Čína) 34,112, 3. Cylinská (Biel.) 34,167.

Stíhacia jazda jednotlivkýň na 3000 m: 1. Ulmerová (N. Zéland), 2. Mactierová (Austr.), 3. Zijlaardová-van Moorselová (Hol.).

Bodovacie preteky na 25 km: 1. Sľusarevová (Rus.) 20, 2. Guerrerová-Mendezová (Mex.) 14, 3. Calleová-Williamsová (Kol.) 12.

MUŽI do 60 kg: 1. Nomura (Jap.), 2. Chergiani (Gruz.), 3. Cagaanbaatar (Mong.) a Choi Min-ho (Kór. rep.).

Do 66 kg: 1. Učišiba (Jap.), 2. Jozef KRNÁČ (SR), 3. Georgiev (Bulh.) a Arencibia (Kuba).

Do 73 kg: 1. Lee Won-hee (Kór. rep.), 2. Makarov (Rus.), 3. Guilheiro (Braz.) a Pedro (USA).

Do 81 kg: 1. Iliadis (Gr.), 2. Gonťuk (Ukr.), 3. Nosov (Rus.) a Canto (Braz.).

Do 90 kg: 1. Zviadauri (Gruz.), 2. Izumi (Jap.), 3. Taov (Rus.) a Huizinga (Hol.).

Do 100 kg: 1. Makarov (Biel.), 2. Jang Sung-ho (Kór. rep.), 3. Jurack (Nem.) a Zeevi (Izr.), ... Zoltán PÁLKOVÁCS (SR) prehral v 1. kole na ippon.

Nad 100 kg: 1. Suzuki (Jap.), 2. Tmenov (Rus.), 3. Van der Geest (Hol.) a Pertelson (Est.).

ŽENY - do 48 kg: 1. Taniová (Jap.), 2. Jossinetová (Fr.), 3. Matijassová (Nem.) a Gao Feng (Čína).

Do 52 kg: 1. Xian Dong-mei (Čína), 2. Jokosawová (Jap.), 3. Savonová (Kuba) a Heylenová (Belg.).

Do 57 kg: 1. Boenischová (Nem.), 2. Kje Sun-Hui (KĽDR), 3. Gravenstijnová (Hol.) a Lupeteyová (Kuba).

Do 63 kg: 1. Tanimotová (Jap.), 2. Heillová (Rak.), 3. Zolnirová (Slovin.) a Gonzalezová (Kuba).

Do 70 kg: 1. Uenová (Jap.), 2. Boschová (Hol.), 3. Qin Dong-ja (Čína) a Böhmová (Nem.).

Do 78 kg: 1. Annová (Jap.), 2. Liu Xia (Čína), 3. Moricová (Tal.) a Labordeová (Kuba).

Nad 78 kg: 1. Cukadová (Jap.), 2. Beltranová (Kuba), 3. Donguzašviliová (Rus.) a Sun Fu-ming (Čína).

MUŽI - finále: Argentína - Paraguaj 1:0 (1:0), gól: 18. Tevez. O 3. miesto: Taliansko - Irak 1:0 (1:0), gól: 8. Gilardino.

ŽENY - finále: USA - Brazília 2:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 39. Tarpleyová, 113. Wambachová - 73. Pretinha. O 3. miesto: Nemecko - Švédsko 1:0 (1:0), 17. Lingorová.

MUŽI - finále: Chorvátsko - Nemecko 26:24 (11:12). O 3. miesto: Rusko - Maďarsko 26:28 (10:13).

ŽENY - finále: Dánsko - Kórejská rep. 34:34 po dvojnásobnom predĺžení (29:29, 25:25, 14:14) - 4:2 na 7 m hody. O 3. miesto: Ukrajina - Francúzsko 21:18 (10:10).

HORSKÁ

MUŽI - cross country: (43,3 km): 1. Absalon (Fr.) 2:15:02 h, 2. Antonio Hermida (Šp.) +1:00 min, 3. Brentjens (Hol.) +2:03,... 34. Ľuboš KONDIS (SR) +16:13.

ŽENY - cross country: (31,3 km): 1. Dahleová (Nór.) 1:56:51 h, 2. Premontová (Kan.) +59 s, 3. Spitzová (Nem.) +2:30 min,... Janka ŠTEVKOVÁ (SR) nedokončila

MUŽI - Trieda Tornado: 1. Hagara, Steinacher (Rak.) 34,0, 2. Lovell, Ogeltree (USA) 45,0, 3. Lange, Espinola (Arg.) 54,0.

Trieda Mistral: 1. Fridman (Izr.) 42,0, 2. Kaklamanakis (Gr.) 52,0, 3. Dempsey (V. Brit.) 53,0,... 34. Martin LAPOŠ (SR) 309,0.

Trieda 49er : 1. Martinez, Fernandez (Šp.) 67,0, 2. Luka, Leončuk (Ukr.) 72,0, 3. Draper, Hiscocks (V. Brit.) 77,0.

Trieda 470: 1. Foerster, Burnham (USA) 71,0, 2. Rogers, Glanfield (V. Brit.) 74,0, 3. Seki, Todoroki (Jap.) 90,0.

Trieda - Laser: 1. Scheidt (Braz.) 55,0, 2. Geritzer (Rak.) 68,0, 3. Zbogar (Slovin.) 76,0.

Finn: 1. Ainslie (V. Brit.) 38,0, 2. Trujillo (Šp.) 51,0, 3. Kusznierewicz (Poľ.) 53,0.

Star: 1. Grael, Ferreira (Braz.) 42,0, 2. MacDonald, Wolfs (Kan.) 51,2, 3. Rohart, Rambeau (Fr.) 54,0.

ŽENY - Trieda Mistral: 1. Merretová (Fr.) 31,0, 2. Jin Jian (Čína) 33,0, 3. Sensiniová (Tal.) 34,0.

Trieda 470: 1. Bekatorouová, Tsoulfová (Gr.) 38,0, 2. Via Dufresneová, Azonová (Šp.) 62,0, 3. Torgerssonová, Zachrissonová (Švéd.) 63,0.

Trieda - Europe: 1. Sundbyová (Nór.) 47,0, 2. Šmídová (ČR) 65,0, 3. Livbjergová (Dán.) 74,0.

Yngling: 1. V. Británia (Robertsonová, Webbová, Aytonová) 39,0, 2. Ukrajina 50,0, 3. Dánsko 54,0.

Súťaž všestrannej spôsobilosti - jednotlivci: 1. Lawová (V. Brit.) SHEAR L' EAU 44,40, 2. Seversonová (USA) WINSOME ADANTE 45,20, 3. Funnellová (V. Brit.) PRIMMORE'S PRIDE 46,60.

Súťaž všestrannej spôsobilosti - družstvá: 1. Francúzsko 140,40, 2. V. Británia 143,00, 3. USA 145,60.

Drezúra - jednotlivci: 1. Van Grunsvenová (Hol.) SALINERO 79,278, 2. Salzgeberová (Nem.) RUSTY 78,833, 3. Ferrerová-Salatová (Šp.) BEAUVALAIS 76,667.

Drezúra družstiev: 1. Nemecko 74,653, 2. Španielsko 72,917, 3. USA 71,500.

Skoky družstiev: 1. Nemecko 8 tr. bodov, 2. USA 20 (rozoskakovanie: 85,43 s/0 tr. bodov), 3. Švédsko 20 (90,43/0).

Skoky jednotlivcov: 1. Cian O'Connor (Ireland) WATERFORD CRYSTAL 4 tr.body, 2. Rodrigo Pessoa (Braz.) BALOUBET DU ROUET 8 (rozskakovanie 0), 3. Chris Kappler (USA) ROYAL KALIBER 8 (8).

MUŽI - súťaž jednotlivcov: 1. Galiazzo (Tal.), 2. Jamamoto (Jap.), 3. Cuddihy (Austr.).

Družstvá: 1. Kórejská rep. (Im Dong-Hjun, Jong Ho Jang, Kjung Mo Park), 2. Taiwan, 3. Ukrajina.

ŽENY - súťaž jednotlivkýň: 1. Sung Hjun Park (Kórejská rep.), 2. Sung Jin Lee (Kórejská rep.), 3. A. Williamsonová (V. Brit.).

Družstvá: 1. Kórejská rep. (Sung Jin Lee, Park Sung Hjun, Mi Jin Jun), 2. Čína (Jing He, Sang Lin, Juan-juan Žang), 3. Taiwan (Li Ju Čen, Hui Juu, Šu Či Juan).

Spoločné skladby (kužele, obruč, stuha): 1. Rusko (Gladská, Kubakovová, Lavrovová, Murzinová, Posevinová) 51,100 b, 2. Taliansko 49,450, 3. Bulharsko 48,600.

Viacboj jednotlivkýň: 1. Kabajevová (Rus.) 108,400, 2. Čaščinová (Rus.) 107,325, 3. Bessonovová (Ukr.) 106,70.

MUŽI: 1. Mojsejev (Rus.) 5480, 2. Zadneprovskis (Litva) 5428, 3. Capalini (ČR) 5392.

ŽENY: 1. Vörösová (Maď.) 5448, 2. Rublevská (Lot.) 5380, 3. Harlandová (V. Brit.) 5344.

MUŽI - 50 m v.sp.: 1. Hall (USA) 21,93, 2. Draganja (Chorv.) 21,94, 3. Schoeman (JAR) 22,02.

100 m v. sp.: 1. Van den Hoogenband (Hol.) 48,17, 2. Schoeman (JAR) 48,23, 3. Thorpe (Austr.) 48,56.

200 m v. sp.: 1. Thorpe (Austr.) 1:44,71, 2. Van den Hoogenband (Hol.) 1:45,23, 3. Phelps (USA) 1:45,32.

400 m v. sp.: 1. Thorpe 3:43,10, 2. Hackett (obaja Austr.) 3:43,36, 3. Keller 3:44,11.

1500 m v. sp.: 1. Hackett (Austr.) 14:43,40, 2. Jensen (USA) 14:45,29, 3. Davies (V. Brit.) 14:45,95.

100 m motýlik: 1. Phelps (USA) 51,25, 2. Crocker (USA) 51,29, 3. Serdinov (Ukr.) 51,36.

200 m motýlik: 1. Phelps (USA) 1:54,04, 2. Jamamoto (Jap.) 1:54,56, 3. Parry (V. Brit.) 1:55,52.

100 m prsia: 1. Kitadžima (Jap.) 1:00,08, 2. Hansen (USA) 1:00,25, 3. Duboscq (Fr.) 1:00,88.

200 m prsia: 1. Kitadžima (Jap.) 2:09,44, 2. Gyurta (Maď.) 2:10,80, 3. Hansen (USA) 2:10,87.

100 m znak: 1. Peirsol (USA) 54,06, 2. Rogan (Rak.) 54,35, 3. Morita (Jap.) 54,36,.... 27. Ľuboš KRIŽKO (SR) 56,62 v rozplavbách

200 m znak: 1. Peirsol (USA) 1:54,95, 2. Rogan (Rak.) 1:57,35, 3. Florea (Rum.) 1:57,56.

200 m pol. pret.: 1. Phelps (USA) 1:57,14, 2. Lochte (USA) 1:58,78, 3. Bovell (Trin. a Tob.) 1:58,80.

400 m pol. pret.: 1. Phelps 4:08,26 - svetový rekord, 2. Vendt (obaja USA) 4:11,81, 3. Cseh (Maď.) 4:12,15.

4x100 m v. sp.: 1. JAR (Schoeman, Ferns, Townsend, Neethling) 3:13,17 - svetový rekord, 2. Holandsko 3:14,36, 3. USA 3:14,62.

4 x 200 m v. sp.: 4x200 m v. sp.: 1. USA (Phelps, Lochte, Vanderkaay, Keller) 7:07,33, 2. Australia 7:07,46, 3. Taliansko 7:11,83.

4x100 m pol. pret.: 1. USA (Peirsol, Hansen, Crocker, Lezak) 3:30,68 - svetový rekord, 2. Nemecko 3:33,62, 3. Japonsko 3:35,22.

ŽENY - 50 m v. sp.: 1. De Bruijnová (Hol.) 24,58, 2. Metellová (Fr.) 24,89, 3. Lentonová (Austr.) 24,91,.... 17. Martina MORAVCOVÁ (SR) 25,69 v rozplavbách

100 m v. sp.: 100 m v. sp.: 1. Henryová (Austr.) 53,84, 2. De Bruijnová (Hol.) 54,16, 3. Coughlinová (USA) 54,40,... 7. Martina MORAVCOVÁ (SR) 55,12.

200 m v. sp.: 1. Potecová (Rum.) 1:58,03, 2. Pellegriniová (Tal.) 1:58,22, 3. Figuesová (Fr.) 1:58,45,... 12. Martina MORAVCOVÁ (SR) 1:59,96 .

400 m v. sp.: 1. Manaudouová (Fr.) 4:05,34, 2. Jedrzejczaková (Poľ.) 4:05,84, 3. Sandenová (USA) 4:06,19.

800 m v. sp.: 1. Šibatová (Jap.) 8:24,54, 2. Manaudouová (Fr.) 8:24,96, 3. Munzová (USA) 8:26,61.

100 m motýlik: 1. Thomasová (Austr.) 57,72, 2. Jedrzejczaková (Poľ.) 57,84, 3. De Bruijnová (Hol.) 57,99, ... 6. Martina Moravcová (SR) 58,96.

200 m motýlik: 1. Jedrzejczaková (Poľ.) 2:06,05, 2. Thomasová (Austr.) 2:06,36, 3. Nakanišiová (Jap.) 2:08,04.

100 m prsia: 1. Luo Xuejuan (Čína) 1:06,64, 2. Hansonová (Austr.) 1:07,15, 3. Jonesová (Austr.) 1:07,16.

200 m prsia: 1. Beardová (USA) 2:23,37, 2. Jonesová (Austr.) 2:23,60, 3. Polesková (Nem.) 2:25,82.

100 m znak: 1. Coughlinová (USA) 1:00,37, 2. Coventryová (Zimb.) 1:00,50, 3. Manaudouová (Fr.) 1:00,88.

200 m znak: 1. Coventryová (Zimb.) 2:09,19, 2. Komarovová (Rus.) 2:09,72, 3. Nakamurová (Jap.) a Buschschulteová (Nem.) 2:09,88.

200 m pol. preteky: 1. Kločkovová (Ukr.) 2:11,14, 2. Beardová (USA) 2:11,70, 3. Coventryová (Zimb.) 2:12,72.

400 m pol. preteky: 1. Kločkovová (Ukr.) 4:34,83, 2. Sandenová (USA) 4:34,95, 3. Bardachová (Arg.) 4:37,51.

4x100 m v. sp.: 1. Austrália (Millsová, Lentonová, Thomasová, Henryová) 3:35,94 - svetový rekord, 2. USA 3:36,39, 3. Holandsko 3:37,59.

4 x 200 m v. sp.: 1. USA (Coughlinová, Piperová, Vollmerová, Sandenová) 7:53,42 - svetový rekord, 2. Čína 7:55,97, 3. Nemecko 7:57,35.

4x100 m pol. pret.: 1. Austrália (Rooneyová, Jonesová, Thomasová, Henryová) 3:57,32 - svetový rekord, 2. USA 3:59,12, 3. Nemecko 4:00,72.

MUŽI - finále: Alex Santos, Rego (Braz.) - Bosma, Herrera (Šp.) 2:0 (16, 15), o 3. miesto: Kobel, Heuscher (Švajč.) - Prosser, Williams (Austr.) 2:1 (-19, 17, 13).

ŽENY - finále: Walshová, Mayová (USA) - Beharová, Bedeová (Braz.) 2:0 (-17, -11), o 3. miesto: McPeaková, Youngsová (USA) - Cooková, Sandersonová (Austr.) 2:1 (18, -15, 9).

MUŽI - finále: Austrália - Holandsko 2:1 po predĺžení (1:1, 0:1), o 3. miesto: Nemecko - Španielsko 4:3 po predĺžení (3:3, 1:1).

ŽENY - finále: Nemecko - Holandsko 2:1 (2:0), o 3. miesto: Argentína - Čína 1:0 (0:0).

MUŽI: K1 - 1000 m: 1. Larsen (Nór.) 3:25,897, 2. Fouhy (N.Zél.) 3:27,413, 3. Van Köverden (Kan.) 3:28,218.... Róbert ERBAN (SR) nepostúpil zo semifinále

K2 - 1000 m: 1. Oscarsson, Nilsson (Švéd.) 3:18,420, 2. Rossi, Bonomi (Tal.) 3:19,484, 3. Larsen, Fjeldheim (Nór.) 3:19,528.

K4 - 1000 m: 1. Maďarsko (Kammerer, Storcz, Vereckei, Horváth) 2:56,919, 2. Nemecko 2:58,659, 3. Slovensko (Richard a Michal RISZDORFEROVCI, Erik VLČEK, Juraj BAČA) 2:59,314.

C1 - 1000 m: 1. Cal (Šp.) 3:46,201, 2. Dittmer (Nem.) 3:46,721, 3. Vajda (Maď.) 3:49,025,... 7. Marián OSTRČIL (SR)

C2 - 1000 m: 1. Gille, Wylenzek (Nem.) 3:41,802, 2. Kostoglod, Kovaľov (Rus.) 3:42,990, 3. Kozmann, Kolonics (Maď.) 3:43,106.... Peter PÁLEŠ, Daniel BIKSADSKÝ (SR) nepostúpili zo semifinále

K1 - 500 m: 1. Van Köverden (Kan.) 1:37,919, 2. Baggaley (Austr.)1:38,467, 3. Wynne (V.Brit.) 1:38,547.... Martin CHORVÁT (SR) nepostúpil zo semifinále.

C1 - 500 m: 1. Dittmer (Nem.) 1:46,383, 2. Cal (Šp.) 1:46,723, 3. Opalev (Rus.) 1:47,767.

C2 - 500 m: 1. Meng Guan-liang, Jang Wen-jun (Čína) 1:40,278, 2. Rojas Blanco, Balceiro Pajon (Kuba) 1:40,350, 3. Kostoglod, Kovaľov (Rus.)1:40,442,... Peter PÁLEŠ, Daniel BIKSADSKÝ (SR) nepostúpili zo semifinále

K2 - 500 m: 1. Rauhe, Wieskötter (Nem.) 1:27,040, 2. Robinson, Baggaley (Austr.) 1:27,920, 3. Piatrušenko, Machnev (Biel.) 1:27,996.

ŽENY: K4 - 500 m: 1. Nemecko (Fischerová, Nollenová, Wagnerová, Leonhardtová) 1:34,340, 2. Maďarsko 1:34,536, 3. Ukrajina 1:36,192.

K1 - 500 m: 1. Janicsová (Maď.) 1:47,741, 2. Idemová (Tal.) 1:49,729, 3. Brunetová (Kan.) 1:50,601,... 5. Marcela ERBANOVÁ (SR) 1:52,685.

K2 - 500 m: 1. Kovácsová, Janicsová (Maď.) 1:38,101, 2. Fischerová, Leonhardtová (Nem.) 1:39,533, 3. Pastuszková, Sokolowská-Kuleszová (Poľ.) 1:40,077.

MUŽI - kord: 1. Fischer (Švajč.), 2. Lei Wang (Čína), 3. Kolobkov (Rus.).

Kord družstiev: 1. Francúzsko (Jeannet, Jeannet, Obry), 2. Maďarsko, 3. Nemecko.

Fleuret: 1. Guyart (Fr.), 2. Sanzo (Tal.), 3. Cassara (Tal.).

Fleuret družstiev: 1. Taliansko (Cassara, Vanni, Sanzo), 2. Čína, 3. Rusko.

Šabľa: 1. Montano (Tal.), 2. Nemcsik (Maď.), 3. Tretiak (Ukr.).

Šabľa družstiev : 1. Francúzsko, 2. Taliansko, 3. Rusko.

ŽENY - kord: 1. Nagyová (Maď.), 2. Flesselová-Colovicová, 3. Nisimová (obe Fr.).

Kord družstiev: 1. Rusko (Jermakovová, Sivkovová, Logunovová, Aznavurianová), 2. Nemecko, 3. Francúzsko.

Fleuret: 1. Vezzaliová, 2. Trilliniová (obe Tal.), 3. Gruchalová (Poľ.).

Šabľa: 1. Zagunisová (USA), 2. Xue Tan (Čína), 3. Jacobsonová (USA).

MUŽI - 10 m veža: 1. Hu Jia (Čína) 748,08, 2. Helm (Austr.) 730,56, 3. Tian Liang (Čína) 729,66.

Dvojice z 10 m veže: 1. Tian Liang, Jang Jing-hui (Čína) 383,88, 2. Waterfield, Taylor (V. Brit.) 371,52, 3. Helm, Newbery (Australia) 366,84.

3 m doska: 1. Peng Bo (Čína) 787,38, 2. Despatie (Kan.) 755,97, 3. Sautin (Rus.) 753,27.

Dvojce z 3 m dosky: 1. Siranidis, Bimis (Gr.) 353,34, 2. Wels, Schellenberg (Nem.) 350,01, 3. Newbery, Barnett (Austr.) 349,59.

ŽENY - 10 m veža: 1. Newberyová (Austr.) 590,31, 2. Lao Li-ši (Čína) 576,30, 3. Tourkyová (Austr.) 561,66.

Dvojice z 10 m veže: 1. Lao Liši, Li Ting (Čína) 352,14, 2. Gončarovová, Koltunovová (Rus.) 340,92, 3. Hartleyová, Heymansová (Kan.) 327,78.

3 m doska: 1. Guo Jing-jing (Čína) 633,15, 2. Wu Min-xia (Čína) 612,00, 3. Pachalinová (Rus.) 610,62.

Dvojce z 3 m dosky: 1. Wu Min-xia, Guo Jing-jing (Čína) 336,90, 2. Iljinová, Pachalinová (Rus.) 330,84, 3. Lašková, Newberyová (Austr.) 309,30.

MUŽI: 1. Nikitin (Ukr.) 41,50, 2. Moskalenko (Rus.) 41,20, 3. Stehlik (Nem.) 40,80.

ŽENY: 1. Dogonadzeová (Nem.) 39,60, 2. Cockburnová (Kan.) 39,20, 3. Huang Šan-šan (Čína) 39,00,... 10. Katarína PROKEŠOVÁ (SR) v kvalifikácii 61,90.

Finále: USA - Austrália 5:1, o 3. miesto: Japonsko - Čína 1:0.

ŠPORTOVÁ

MUŽI - viacboj: 1. P. Hamm (USA) 57,823 b, 2. Kim 57,811, 3. Jang (obaja Kór. rep.) 57,774.

Družstvá - viacboj: 1. Japonsko (Kašima, Mizutori, Nakano, Tomita, Cukahara, Joneda) 173,821, 2. USA 172,933, 3. Rumunsko 172,384.

Prostné: 1. Shewfelt (Kan.) 9,787, 2. Dragulescu (Rum.) 9,787, 3. Jordan Jovčev (Bul.) 9,775.

Kôň na šírku: 1. Teng(Čína) 9,837, 2. Urzica (Rum.) 9,825, 3. Kašima (Jap.) 9,787.

Kruhy: 1. Tampakos (Gréc.) 9,862, 2. Jovčev (Bulh.) 9,850, 3. Chechi (Tal.) 9,812.

Hrazda: 1. Cassina (Tal.) 9,812, 2. P. Hamm (USA) 9,812, 3. Joneda (Jap.) 9,787.

Bradlá: 1. Gončarov (Ukr.) 9,787, 2. Tomita (Jap.) 9,775, 3. Li (Čína) 9,762.

Preskok: 1. Deferr (Šp.) 9,737, 2. Sapronenko (Lotyš.) 9,706, 3. Dragulescu (Rum.) 9,612.

ŽENY - viacboj: 1. Pattersonová (USA) 38,387, 2. Chorkinová (Rus.) 38,211, 3. Žang (Čína) 38,049.

Družstvá - viacboj: 1. Rumunsko (Banová, Eremiová, Ponorová, Rosuová, Sofronieová, Stroescuová) 114,283, 2. USA 113,584, 3. Rusko 113,235.

Preskok: 1. Rosuová (Rum.) 9,656, 2. Hatchová (USA) 9,481, 3. Pavlovová (Rus.) 9,475.

Bradlá: 1. Lepennecová (Fr.) 9,687, 2. Humphreyová (USA) 9,662, 3. Kupetsová (USA) 9,637.

Prostné: 1. Ponorová 9,750, 2. Sofronieová (obe Rum.) 9,562, 3. Morenová (Šp.) 9,487.

Kladina: 1. Ponorová (Rum.) 9,787, 2. Pattersonová (USA) 9,775, 3. Eremiová (Rum.) 9,700.

MUŽI - Vzduchová pištoľ 60: 1. Wang (Čína) 690,0 (590+100,0), 2. Nestrujev 689,8 (591 - rekord OH+98,8), 3. Isakov (obaja Rus.) 684,3 (584+100,3).

Ľubovoľná pištoľ 60: 1. Nestrujev (Rus.) 663,3 (565+98,3), 2. Jong-oh (Kór. rep.) 661,5 (567+94,5), 3. Jong-su (KĽDR) 657,7 (564+93,7).

Rýchlopaľná pištoľ 2x30: 1. Schumann (Nem.) 694,9 (592+102,9), 2. Poliakov 692,7 (592+100,7), 3. Alifirenko (obaja Rus.) 692,3 (592+100,3).

Trap: 1. Alipov (Rus.) 149 (124 + 25), 2. Pellielo (Tal.) 146 (122 + 24), 3. Vella (Austr.) 145 (121 + 24).

Vzduchová puška 60: 1. Žu Qi-nan 702,7 - svetový rekord (599+103,7), 2. Li Jie (obaja Čína) 701,3 (598+103,3), 3. Jozef Gönci (SR) 697,4 (596+101,4), ... 9. Matej Mészáros (SR) 594.

Dvojitý trap: 1. Almaktoum (SAE) 189 (144+45), 2. Rathore (Ind.) 179 (135+44), 3. Wang Ženg 178 (137+41).

Ľubovoľná malokalibrovka 60: 1. Emmons (USA) 703,3 (599+104,3), 2. Lusch (Nem.) 702,2 (598+104,2), 3. Martynov (Biel.) 701,6 (596+105,6), 4. Gönci (SR) 700,5 (598+102,5).

Bežiaci terč VzBT - 30+30: 1. Kurzer (Nem.) 682,4 (590+92,4), 2. Blinov 678 (578+100), 3. Lykin (obaja Rus.) 677,1 (584+93,1).

Skeet: 1. Benelli (Tal.) 149 (124+25) - k.o. rozstrel 5, 2. Kemppainen (Fín.) 149 (125+24) - k.o. rozstrel 4, 3. Rodriguez (Kuba) 147 (122+25) - 6+4.

Ľubovoľná malorážka 3x40: 1. Jia Žan-bo (Čína) 1264,5 (1171+93,5), 2. Anti (USA) 1263,1 (1165+98,1), 3. Planer (Rak.) 1262,8 (1167+95,8),... 9. Gönci (SR) 1162.

ŽENY - vzduchová puška 40: 1. Li Du (Čína) 502 (398+104), 2. Galkinová (Rus.) 501,5 (399+102,5), 3. Kůrková (ČR) 501,1 (398+103,1).

Športová puška 3x20: 1. Galkinová (Rus.) 688,4 (587+101,4), 2. Turisiniová (Tal.) 685,9 (585+100,9), 3. Wang Čeng-ji (Čína) 685,4 (584+101,4).

Vzduchová pištoľ 40: 1. Kostevyčová (Ukr.) 483,3 (384+99,3) - k.o. rozstrel 10,2, 2. Šekaričová (SČH) 483,3 (387+96,3) - k.o. rozstrel 9,4, 3. Grozdevová (Bulh.) 482,3 (386+96,3) - k.o. 10,4.

Športová pištoľ 30+30: 1. Grozdevová 688,2 (585+103,2), 2. Hyková (ČR) 687,8 (588+99,8), 3. Ašumovová (Azerb.) 687,3 (588+99,3).

Trap: 1. Baloghová (Austr.) 88 (66+22), 2. Quintanalová (Šp.) 84 (65+19), 3. Leeová (Kór. rep.) 83 (60+23).

Dvojitý trap: 1. Rhodeová (USA) 146 (110+36), 2. Lee Bo-na (Kór. rep.) 145 (110+35), 3. Gao E 142 (107+35).

Skeet: 1. Igalyová (Maď.) 97 (72+25), 2. Wei Ning (Čína) 93 (70+23), 3. Meftachetdinovová (Azerb.) 93 (71+22), ... 12. Andrea Stranovská (SR) 66.

MUŽI - dvojhra, finále: Rju Seung Min (Kór. rep.) - Wang Hao (Čína) 4:2, o 3. miesto: Wang Li-qin (Čína) - Waldner (Švéd.) 4:1.

Štvorhra - finále: Čen Qi, Ma Lin (Čína) - Ko Lai Čak, Li Čing (Hongkong) 4:2, o 3. miesto: Maze, Tugwell (Dán.) - Mazunov, Smirnov (Rus.) 4:2.

ŽENY - dvojhra, finále: Žang Jin-ing (Čína) - Kim Hjang Mi (KĽDR) 4:0 (8, 7, 2, 2), o 3. miesto: Kim Kjung Ah (Kór. rep.) - Li Jia Wei (Sing.) 4:1.

Štvorhra, finále: Wang Nan, Žang Jin-ing (Čína) - Lee Eun Sil, Suk Eun Mi (Kór. rep.) 4:0, o 3. miesto: Guo Jue, Niu Jian-feng (Čína) - Kim Bok Rae, Kim Kjung Ah (Kór. rep.) 4:3.

Dvojice: 1. Davydovová, Jermakovová (Rus.) 99,334, 2. Tačibanová, Takedová (Jap.) 98,417, 3. Bartosiková, Kozlovová (USA) 96,918,... 22. Veronika Feriancová, Katarína Havlíková (SR).

Družstvá: 1. Rusko (Azarovová, Brusnikinová, Davydovová, Jermakovová, Chasjanovová, Novokščenovová, Šorinová, Gromovová) 99,501, 2. Japonsko 98,501, 3. USA 97,418.

MUŽI - do 58 kg, finále: Ču Mu Jen (Taiwan) - Salazar-Blanco (Mex.) 5:1, o 3. miesto: Bayoumi (Egypt) - Ramos (Šp.) 7:1.

Do 68 kg - finále: Bonehkohal (Irán) - Hsiung (Taiwan) 4:3, o 3. miesto: Myeong-Seob (Kór. rep.) - Silva (Braz.) 12:7.

Do 80 kg - finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0, o 3. miesto: Karami (Irán) - Ahmadov (Azerb.) 9:8.

Nad 80 kg - finále: Moon Dae-sung (Kór. rep.) - Nikolaidis (Gréc.) k. o., o 3. miesto: Gentil (Fr.) - Kamal (Jord.) 6:2.

ŽENY - do 49 kg, finále: Čen Ših-Hsin (Taiwan) - Labradová-Diazová (Kuba) 5:4, o 3. miesto: Boorapolchaiová (Thaj.) - Morová-Romerová (Kol.) 2:1.

Do 57 kg - finále: Jang Ji-won (Kór. rep.) - Abdallahová (USA) 2:1, o 3. miesto: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1.

Do 67 kg - finále: Wei (Čína) - Mystakidouová (Gr.) 7:6, o 3. miesto: Kyung-sun (Kór. rep.) - Juarezová (Guatem.) 5:2.

Nad 67 kg - finále: Čen Žong (Čína) - Baverelová (Fr.) 12:5, o 3. miesto: Carmonová (Venez.) - Silvová (Braz.) 7:4 .

MUŽI - dvojhra, finále: Massú (10-Čile) - Fish (USA) 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, o 3. miesto: Gonzalez (16-Čile) - Dent (USA) 6:4, 2:6, 16:14. Štvorhra, finále: Massú, Gonzalez (Čile) - Schüttler, Kiefer (Nem.) 6:2, 4:6, 3:6, 7:6 (7), 6:4, o 3. miesto: Ančič, Ljubičič (Chorv.) - Bhupáthí, Paes (5-Ind.) 7:6 (5), 4:6, 16:14

ŽENY - dvojhra, finále: Heninová-Hardennová (1-Bel.) - Mauresmová (2-Fr.) 6:3, 6:3, o 3. miesto: Moliková (Austr.) - Myskinová (3-Rus.) 6:3, 6:4.

Štvorhra - finále: Li Ting, Sun Tian Tian (8-Čína) - Martinezová, Ruanová-Pascualová (2-Šp.) 6:3, 6:3, o 3. miesto: PSuarezová, Tarabiniová (7-Arg.) - Asagoeová, Sugijamová (5-Jap.) 6:3, 6:3.

MUŽI: 1. Carter (N. Zél.) 1:51:07,73 h, 2. Docherty (N. Zél.) 1:51:15,60, 3. Riederer (Švajč.) 1:51:33,26.

ŽENY: 1. Allenová (Rak.) 2:04:43,45 h, 2. Harropová (Austr.) 2:04:50,17, 3. Williamsová (USA) 2:05:08,92.

MUŽI - skif: 1. Tufte (Nór.) 6:49,30, 2. Jaanson (Est.) 6:51,42, 3. Janakiev (Bulh.) 6:52,80.

Dvojskif: 1. Vieilledent, Hardy (Fr.) 6:29,00, 2. Špik, Čop (Slovin.) 6:31,72, 3. Galtarossa, Sartori (Tal.) 6:32,93.

Dvojskif ľahkých váh: 1. Kucharski, Sycz (Poľ.) 6:20,93, 2. Dufour, Touron (Fr.) 6:21,46, 3. Polymeros, Skiathitis (Gr.) 6:23,23.

Dvojka bez kormidelníka: 1. Ginn, Tomkins (Austr.) 6:30,76, 2. Skelin, N. Skelin (Chorv.) 6:32,64, 3. Cech, di Clemente (JAR) 6:33,40.

Štvorka bez kormidelníka: 1. Veľká Británia (Williams, Cracknell, Coode, Pinsent) 6:06,98, 2. Kanada 6:07,06, 3. Taliansko 6:10,41.

Štvorka bez kormidelníka ľahkých váh: 1. Dánsko (Kristensen, Ebert, Moelvig, Ebbesen) 6:01,39, 2. Austrália 6:02,79, 3. Taliansko 6:03,74.

Párová štvorka: 1. Rusko (Fedorovcev, Kravcov, Svirin, Spinev) 5:56,85, 2. Česko 5:57,43, 3. Ukrajina 5:58,87.

Osemveslice s kormidelníkom: 1. USA (Read, Allen, Ahrens, Hansen, Deakin, Beery, Hoopman, Volpenhein, korm. Cipollone) 5:42,48, 2. Holandsko 5:43,75, 3. Austrália 5:45,38.

ŽENY - skif: 1. Rutschowová-Stomporowská (Nem.) 7:18,12, 2. Karstenová-Chodotovičová (Biel.) 7:22,04, 3. Nejkovová (Bulh.) 7:23,10.

Dvojskif: 1. G. a C. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:01,79, 2. Waleská, Oppeltová (Nem.) 7:02,78, 3. Wincklessová, Lavericková (V. Brit.) 7:07,58.

Dvojskif ľahkých váh: 1. Burcicová, Alupeiová (Rum.) 6:56,05, 2. Reimerová, Blasbergová (Nem.) 6:57,33, 3. van der Kolková, van Eupenová (Hol.) 6:58,54.

Dvojka bez kormidelníka: 1. Damianová-Andrunacheová, Susanuová (Rum.) 7:06,55, 2. Graingerová, Bishopová (V. Brit.) 7:08,66, 3. Bičiková, Helachová (Biel.) 7:09,86.

Párová štvorka: 1. Nemecko (Boronová, Eversová, Lutzeová, El Qalqiliová-Kowalská) 6:29,29, 2. Veľká Británia 6:31,26, 3. Ukrajina 6:34,31.

Osemveslice s kormidelníkom: 1. Rumunsko (Floreová, Susanová, Barascová, Papucová, Gafencová, Lipová, Damianová, Ignatová, korm. Georgescová) 6:17,70, 2. USA 6:19,56, 3. Holandsko 6:19,85.

ŽENY - finále: Taliansko - Grécko 10:9 po predĺžení, o 3. miesto: USA - Austrália 6:5.

MUŽI - finále: Maďarsko - SČH 8:7, o 3. miesto: Rusko - Grécko 6:5.

MUŽI - C1: Estanguet (Fr.) 189,16 (0), 2. Michal Martikán (SR) 189,28 (2), 3. Pfannmöller (Nem.) 191,56 (0).

K1: 1. Peschier (Fr.) 190,42 (0), 2. Lefevre (Fr.) 190,99 (4), 3. Walsh (V.Brit.) 191,16 (0).

C2: 1. Pavol a Peter Hochschornerovci (SR) 207,16 (2), 2. Becker, Henze (Nem.) 210,98 (4), 3. Volf, Štěpánek (ČR) 212,86 (6).

ŽENY - K1: 1. Elena Kaliská (SR) 210,03 (0), 2. Giddensová (USA) 214,62 (0), 3. Reevesová (V.Brit.) 218,77 (6), ... 10. Gabriela Stacherová (SR) 274,47 (50).

MUŽI - finále: Brazília - Taliansko 3:1, o 3. miesto: Rusko - USA 3:0.

ŽENY - finále: Rusko - Čína 2:3, o 3. miesto: Brazília - Kuba 1:3.

MUŽI - do 56 kg: 1. Mutlu (Tur.) 295 kg (135 + 160), 2. Mei-jin (Čína) 287,5 (130 + 157,5), 3. Artuc (Tur.) 280 (125 + 155).

Do 62 kg: 1. Ši Ži-jong 325 (152,5 + 172,5), 2. Mao-šeng (obaja Čína) 312,5 (140 + 172,5), 3. Rubio (Kol.) 295.

Do 69 kg: 1. Guo-ženg (Čína) 347,5 (160 + 187,5), 2. Bae Young (Kór. rep.) 342,5 (152,5 + 190), 3. Pešalov (Chorv.) 337,5 (150 + 187,5), ... Miroslav Janíček nezvládol základ v nadhode.

Do 77 kg: 1. Sagir (Tur.) 375 (172,5 + 202,5), 2. Filimonov (Kaz.) 372,5 (172,5 + 200), 3. Perepečenov (Rus.) 365 (170 + 195),... 15. Rudolf Lukáč (SR) 335 (147,5 + 187,5).

Do 85 kg: 1. Asanidze (Gruz.) 382,5 (177,5 + 205), 2. Rybakov (Biel.) 380 (180 + 200), 3. Dimas (Gr.) 377,5 (175 + 202,5).

Do 94 kg: 1. Dobrev (Bulh.) 407,5 (187,5 + 220), 2. Akajev (Rus.) 405 (185 + 220), 3. Ťukin (Rus.) 397,5 (182,5 + 215).

Do 105 kg: 1. Berestov (Rus.) 425 (195 + 230), 2. Razoronov (Ukr.) 420 (190 + 230), 3. Pisarevskij (Rus) 415... Martin Tešovič (SR) nezdvihol základ 187,5 kg v trhu.

Nad 105 kg: 1. Rezazadeh (Irán) 472,5 (210 + 263,5/do dvojboja sa počíta len 262,5 kg) 2. Ščerbatis (Lot.) 455 (205 + 250), 3. Čolakov (Bulh.) 447,5 (207,5 + 240).

ŽENY - do 48 kg: 1. Taylanová (Tur.) 210 (trh 97,5/svetový rekord + 112,5), 2. Li Žuo (Čína) 205 (92,5 + 112,5), 3. Wiratthawornová (Thaj.) 200 (85 + 115).

Do 53 kg: 1. Polsaková (Thaj.) 222,5 (97,5 + 125), 2. Rumbewasová (Indonézia) 210 (95 + 115), 3. Mosquerová (Kolumbia) 197,5 (87,5 + 110).

Do 58 kg: 1. Čen Jan-qing (Čína) 237,5 (107,5 + 130), 2. Ri Song-hui (KĽDR) 232,5 (102,5 + 130), 3. Kameaimová (Thaj.) 230 (102,5 + 127,5).

Do 63 kg: 1. Skakunová (Ukr.) 242,5 (107,5 + 135), 2. Baciušková 242,5 (115 + 127,5) 3. Stukalavová (obe Biel.) 222,5 (100 + 122,5).

Do 69 kg: 1. Liu Čun-hong (Čína) 275 (122,5+ 153, do dvojboja sa počíta len 152,5), 2. Krutzlerová (Maď.) 262,5 (117,5 + 145), 3. Kasajevová (Rus.) 262,5 (117,5 + 145).

Do 75 kg: 1. Thongsuková (Thaj.) 272,5 (122,5 + 150), 2. Zabolotná (Rus.) 272,5 (125+ 147,5), 3. Popovová (Rus.) 265 (120 + 145).

Nad 75 kg: 1. Tang Gong-hong (Čína) 305 (122,5 + 182,5), 2. Jang Mi Ran (Kór. rep.) 302,5 (130 + 172,5), 3. Wrobelová (Poľ.) 290 (130 + 160).

VOĽNÝ ŠTÝL

Do 55 kg - finále: Batirov (Rus.) - Abas (USA) 9:1, o 3. miesto: Tanabe (Jap.) - Karntanov (Gr.) 7:0.

Do 60 kg - finále: Quintana (Kuba) - Jokar (Irán) 4:0, o 3. miesto: Inoue (Jap.) - Fedoryšin (Ukr.) 6:5.

Do 66 kg - finále: Tedejev (Ukr.) - Kelly (USA) 5:1, o 3. miesto: Murtazalijev (Rus.) - Spiridonov (Kaz.) 2:1... 16. Štefan Fernyák (SR).

Do 74 kg - finále: Sajtiev (Rus.) - Lalijev (Kazach.) 7:0, o 3. miesto: Fundora (Kuba) - Brzozowski (Poľ) 3:1.

Do 84 kg - finále: Sanderson (USA) - Eui Jae Moon (Kór. rep.) 3:1, o 3. miesto: Sažidov (Rus.) - Romero (Kuba) 5:3.

Do 96 kg - finále: Gacalov (Rus.) - Ibragimov (Uzb.) 4:1, o 3. miesto: Heidari (Irán) - Cormier (USA) 3:2. Peter Pecha (SR) skončil 12.

Do 120 kg - finále: Tajmazov (Uzb.) - Rezaei (Irán) na lopatky, o 3. miesto: Polatci (Tur.) - Mutalimov (Kaz..) 3:1.

GRÉCKO-RÍMSKY ŠTÝL

Do 55 kg - finále: István Majoros (Maď.) - Gejdar Mamedaljev (Rus.)

3:1, o 3. miesto: Artiom Kiouregkian (Gr.) - Oleksij Vakulenko (Ukr.) 6:1.

Do 60 kg - finále: Ji Hjun Jung (Kór. rep.) - Roberto Monzon (Kuba) 3:0 po predĺžení, o 3. miesto: Armen Nazarian (Bulh.) - Alexej Ševcov (Rus.) 4:3.

Do 66 kg - finále: Farid Mansurov (Azerb.) - Eref Seröglu (Tur.) 4:3, o 3. miesto: Mkchitar Manukjan (Kazach.) - Jimmy Samuelsson (Švéd.) 8:1.

Do 74 kg - finále: Alexandr Dokturišvili (Uzbek.) - Marko Yli-Hannuksela (Fín.) 4:1, o 3. miesto: Varteres Samurgačev (Rus.) - Reto Bücher (Švajč.) 10:0, duel ukončený pre technickú prevahu.

Do 84 kg - finále: Alexej Mišin (Rus.) - Ara Abrahamian (Švéd.) 1:1 - Mišin vyhral po predĺžení po výroku rozhodcov, o 3. miesto: Viačeslav Makarenko (Bielor.) - Hamza Yerlikaya (Tur.) 2:1 po predĺžení, ... 10. Attila Bátky (SR).

Do 96 kg - finále: Karam Ibrahim (Egypt) - Ramaz Nosadze (Gruz.) 12:1, duel ukončený pre technickú prevahu, o 3. miesto: Mehmet Ozal (Tur.) - Masoud Hašemzadeh (Irán) 3:2, Hašemzadeh bol z turnaja po súboji diskvalifikovaný.

Do 120 kg - finále: Chasan Barojev (Rus.) - Georgij Curcumija (Gruz.), o 3. miesto: Rulon Gardner (USA) - Sajad Barzi (Irán) 3:0.

ŽENY - do 48 kg - finále: Irini Merleniová (Ukr.) - Čiharu Ičová (Jap.) 2:2 - Merleniová vyhrala po výroku rozhodcov, o 3. miesto: Patricia Mirandová (USA) - Angelique Berthenetová

(Fr.) 12:4.

Do 55 kg - finále: Saori Jošidová (Jap.) - Tonya Verbeeková (Kan.) 6:0, o 3. miesto: Anna Gomisová (Fr.) - Ida-Theres Karlssonová (Švéd.) 6:0.

Do 63 kg - finále: Kaori Ičová (Jap.) - Sara McMannová (USA) 3:2, o 3. miesto: Lise Legrandová (Fr.) - Stavroula Zygouriová (Gr.) na lopatky.

Do 72 kg - finále: Wang Xu (Čína) - Guzel Maniurovová (Rus.) 7:2, o 3. miesto: Kjoko Hamagučiová (Jap.) - Svitlana Sajenková (Ukr.) 4:0.

Súvisiace články