Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Mečířa nahnevali hluční rakúski fanúšikovia

Rakúšanom diváci v Bratislave veľmi fandia. Niekedy aj nefér. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|5. apr 2014 o 08:37

Do Bratislavy prišli na Davisov pohár aj fanúšikovia z Rakúska. Miloša Mečířa viackrát nahnevali.

BRATISLAVA. Miloslav Mečíř je na lavičke nehrajúceho kapitána zväčša pokojný, ale vo včerajšom druhom singli Lukáša Lacka s Andreasom Haiderom-Maurerom bol niekoľkokrát na nohách.

Viackrát upozornil empajrovú rozhodkyňu Marijanu Veljovičovú na nevhodné správanie sa rakúskych fanúšikov.

Nestačí povedať: Ďakujem

„Mám rád, keď rozhodca drží zápas pod kontrolou,“ vysvetľoval Mečíř.

„Ale tentoraz rakúski priaznivci hlasnými prejavmi medzi Lackovým prvým a druhým podaním narušili hru. To je robota pre rozhodcu, aby to ustrážil," hovoril Mečíř.

"Keby niečo podobné robili aj naši diváci, tak sa to mohlo strhnúť do nekontrolovateľných situácií. Nestačí len povedať divákom: Ďakujem, stačí, lebo to nebolo povzbudzovanie, ale narúšanie hry. Keď sa nič nedialo, tak som zakročil," dodal nehrajúci kapitán.

Naši vyhrali obe dvojhry

Atmosféru upokojoval aj hlavný rozhodca Rémy Azemar. Nakoniec sa hlúčik fanúšikov v bielo-červených dresoch umúdril a zápas plynule pokračoval.

Slovenskí tenisoví reprezentanti napokon po prvom dni vedú v bratislavskom zápase rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára družstiev mužov po piatkových dvojhrách zásluhou Norberta Gombosa a Lukáš Lacka nad Rakúšanmi pred víkendom sľubne 2:0.

Takýto náskok nestratili od apríla 1998.

Súvisiace články