Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Mečíř si pochvaľuje dvorec pre zápas s Portugalskom

TASR|28. feb 2011 o 19:19

Slovenskí tenisti v pondelok popoludní trénovali v dejisku stretnutia 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v Portugalsku.

LISABON. Slovenskí tenisti v pondelok popoludní trénovali v dejisku stretnutia 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v Portugalsku (4.-6. marca) už v kompletnom zložení. Po Lukášovi Lackovi a Martinovi Kližanovi si antuku v stredisku Cruz Quebrada neďaleko Lisabonu prvýkrát vyskúšali aj debloví špecialisti Michal Mertiňák s Filipom Poláškom.

Nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloš Mečíř si antukový dvorec v areáli Centro Desportivo Nacional de Jamor zatiaľ pochvaľuje. "Dvorec je pekný a dobre pripravený, Lukáš Lacko sa dnes pripravoval dvojfázovo, Martin Kližan absolvoval jednu tréningovú jednotku. Popoludní si center vyskúšali aj Mertiňák s Poláškom, ktorí minulý týždeň hrali na antuke v mexickom Acapulcu. Dnes bolo chladnejšie ako v nedeľu, okolo 18 stupňov a fúkal nepríjemný nárazový vietor," povedal pre TASR Mečíř.

Slovenský kapitán v pondelok sledoval aj tréning Portugalcov. "Ich najlepší dvaja singlisti Frederico Gil s Ruiom Machadom i tretí portugalský hráč Leonardo Tavares hrali dobre, vyžarovala z nich istota. Všetci sa dobre na kurte pohybovali. Určite si ich ešte pozriem v akcii a budem sa snažiť našim chalanom poradiť, čo by na nich mohlo platiť," dodal Mečíř.

Súvisiace články