Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Mečíř sa obáva Macedónska

Dominik Hrbatý bude jednotkou slovenského tímu v daviscupo­vom zápase s Macedónskom.FOTO - TASR/AP
Sportnet|Publikované 28. mar 2007 o 00:00

Vlaňajšia prehra Fínska je varovaním pre Slovensko.

BRATISLAVA. Za normálnych okolností by tenisti Slovenska mali nadchádzajúci zápas 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v Macedónsku (6. - 8. apríla) vyhrať hladko 5:0 a postúpiť do baráže o návrat do elitnej svetovej skupiny. Podľa rebríčkového postavenia hráčov je náš tím vedený Dominikom Hrbatým vysokým favoritom, ale vlaňajší výsledok Macedónsko - Fínsko 3:2 na antuke v Skopje je pre slovenských tenistov výstrahou. Severania nastúpili so svojím najlepším hráčom Jarkkom Nieminenom, ktorý bol v tom čase na 17. mieste svetového rebríčka, a predsa odchádzali domov s prehrou. Aj na súboj so Slovenskom si Macedónci pripravili antuku v hlavnom meste.

„Trochu sa toho zápasu bojím,“ neskrýval starosti kapitán tímu Slovenska Miloslav Mečíř, ktorý včera oznámil nomináciu. K očakávanej trojici Dominik Hrbatý (24. vo svetovom rebríčku), Michal Mertiňák (174.) a Lukáš Lacko (181.) zaradil nováčika Iva Kleca (277.). „V Skopje som síce nikdy nebol, ale počul som, že tam na Fínov pripravili búrlivé prostredie a mäkkú antuku. Musíme byť v strehu,“ upozorňoval Mečíř.

Macedónci majú svojich najlepších hráčov až v šiestej stovke svetového rebríčka, opäť sa budú spoliehať na dvojicu Lazar Magdincev (508.), Predrag Rusedski (552.), ktorá je veľmi úspešná aj vo štvorhre. Tentoraz ju dopĺňajú juniori Tomislav Jotovski s Ilijom Martinoskim.

Líder slovenského tímu Hrbatý hľadá v poslednom čase zvyčajnú formu, po návrate z januárového turnaja Australian Open si liečil zlomenú kostičku v zápästí ľavej ruky. Po návrate do turnajového kolotoča má nepriaznivú zápasovú bilanciu 1:5. „Dominik už nie je najmladší, mal zdravotné ťažkosti, aj on má právo na výkyvy. Je však tímový hráč a veľký bojovník, atmosféra v daviscupovej reprezentácii ho vždy vyhecovala. Verím, že pohoda v družstve mu pomôže nájsť formu,“ vravel Mečíř.

Zdravotné problémy hlásil aj Mertiňák, pre bolesti kolena vynechal plánovaný turnaj v Afrike. Už ľahko trénuje a do zápasu v Macedónsku by mal byť fit. Lukáš Lacko sa rozohráva na challengerovom turnaji v Maroku. Na poste štvrtého hráča dal Mečíř prednosť Klecovi pred Červenákom, zrejme aj pod vplyvom ich nedávneho vzájomného súboja na antuke v Rabate (Klec vyhral 6:1, 6:3).

Slovenský tím sa bude pripravovať na zápas v závere tohto týždňa v Bratislave, výprava zamieri do Skopje v nedeľu z viedenského letiska.

Súvisiace články