Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Mečíř považuje Belgicko za ťažkého súpera, baráž možno v Košiciach

TASR|12. apr 2006 o 16:37

Londýn/Bratislava 12. apríla (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia sa v barážovom zápase o účasť vo svetovej skupine prestížnej tímovej súťaže ...

Londýn/Bratislava 12. apríla (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia sa v barážovom zápase o účasť vo svetovej skupine prestížnej tímovej súťaže stretne 22.-24. septembra doma s Belgickom. Rozhodol o tom žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne.

Slováci, ktorí po prehre v decembrovom finále s Chorvátskom (2:3) neuspeli ani vo februári v 1. kole v Rancague s Chile 1:4, figurovali pred žrebom medzi nasadenou osmičkou. ITF o nasadení rozhodla na základe aktuálneho svetového rebríčka krajín pre Davisov pohár.

Belgičania cez víkend vyhrali v 2. kole 1. skupiny euro-africkej zóny v Kyjeve nad domácou Ukrajinou 4:1, keď rozhodujúci tretí bod získali v sobotňajšej štvorhre. Dvojica Olivier Rochus, Kristof Vliegen po tom ako pre tím zabezpečila prvé tri body, dostala v nedeľu voľno. Na 4:0 zvýšil Gilles Elseneer, v záverečnej dvojhre potom prehral Stefan Wauters so Sergejom Bubkom ml. 1:2 na sety.

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř považuje Belgicko za náročného súpera. "Žreb nám prisúdil jedného z najťažších protivníkov. Belgicko má vo svojom strede troch výborných hráčov Xaviera Malissa a bratov Oliviera a Christopha Rochusovcov. V zálohe je ešte Kristof Vliegen, navyše majú dobrú štvorhru. Belgičanom vyhovujú rovnaké povrchy ako našim tenistom, takže napriek domácemu prostrediu nebudeme vo veľkej výhode. O povrchu definitívne rozhodneme po konzultáciach s hráčmi," povedal Mečíř, ktorý v zápase s Belgickom počíta s členmi vlaňajšieho finálového kvarteta Dominikom Hrbatým a Michalom Mertiňákom i talentovaným Lukášom Lackom, ktorý zanechal dobrý dojem vo februárovom dueli 1. kola v čílskej Rancague. "V uplynulých týždňoch som pozorne sledoval Iva Kleca, o ktorom mnohí hovorili ako o možnom kandidátovi na daviscupový dres. Zatiaľ ma však príliš nepresvedčil, je približne na úrovni Victora Bruthansa či Ladislava Švarca," dodal Mečíř.

V súvislosti s dejiskom barážového duelu o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára proti Belgicku pripadá okrem slovenskej "tenisovej obývačky" SIBAMAC arény bratislavského NTC do úvahy aj nová košicka Steel Aréna. "Na Slovensku sú iba dve možnosti, kde sa dá hrať svetová skupina Davisovho pohára. Steel Aréna z hľadiska kapacity spĺňa požiadavky ITF, musíme si však dôkladne prezrieť infraštruktúrne priestory a dôležité slovo budú mať samotní hráči. Nová košická hala je však reálnym kandidátom," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Slovenskí a belgickí tenisti sa v súbojoch o "šalátovú misu " doteraz nestretli ani raz. Belgičania v tejto súťaži štartujú už 84 sezón, vlani v baráži o svetovú skupinu prehrali v Leuvene s USA 1:4. Z elitnej spoločnosti vypadli v roku 2003, keď po prehre v 1. kole v Seville so Španielskom 0:5 nestačili v play off v Portschachu na domáce Rakúsko (2:3).

Súvisiace články