ME21: Zo základnej A-skupiny idú ďalej Dáni a Nemci

Srb Filip Djuričič (na zemi) sa snaží uchrániť loptu pred dobiedzajúcim dánskym protivníkom. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 23. jún 2015 o 23:25

Domáca česká reprezentácia sa do semifinále šampionátu neprebojovala.

PRAHA. Z pražskej základnej A-skupiny sa do semifinále majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Česku (17. - 30. júna 2015) dostali reprezentanti Dánska a Nemecka.

Boje v "áčku" vyvrcholili v utorok večer od 20.45 h. Z prvého miesta napokon postúpili mladí severania.

Tí na Letnej zvíťazili nad rovesníkmi zo Srbska 2:0 po presných zásahoch Rasmusa Falka z 21. a Viktora Fischera zo 47. min.

Dramatickejšie bolo stretnutie v Edene medzi Čechmi a Nemcami (1:1), hoci po úvodnom dejstve to tak rozhodne nevyzeralo. V prvom polčase totiž okrem gólov chýbali aj šance. To sa však zmenilo zakrátko po prestávke.

V 47. min Martin Frýdek rohovým kopom našiel hlavu českého kapitána Jakuba Brabca, jeho pokus rovnako hlavičkou z bránkovej čiary vytesnil Julian Korb.

Chvíľu na to Jiří Skalák zvnútra šestnástky mieril len tesne mimo pravej žrde nemeckého gólmana Marca-Andrého ter Stegena. Čo sa nepodarilo Čechom, vyšlo v 54. min Nemcom, keď sa strelecky presadil Nico Schulz.

V 68. min striedajúci Ladislav Krejčí zužitkoval vynikajúci center Ondřeja Petráka z pravej strany a vyrovnal na konečných 1:1.

Domáci hráči predviedli v druhom polčase výborný výkon plný nasadenia, vpred ich hnalo 18 068 divákov v Edene.

Na postup do semifinále "malého Eura" im to síce nestačilo, ale pokiaľ sa v stredu z moravskej základnej B-skupiny pozrú ďalej Angličania, budú môcť Česi ešte zabojovať v play-off o účasť na budúcoročných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.