Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

ME v Dánsku bez SR, Zaťková nevie, či bude pokračovať

TASR|Publikované 9. jún 2002 o 18:59

Ľubľana 9. júna (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky podľahli v odvetnom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy v slovinskej Ľubľane s ...

Ľubľana 9. júna (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky podľahli v odvetnom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy v slovinskej Ľubľane s domácou reprezentáciou 25:26 a vrcholné hádzanárske podujatie (ME alebo MS) sa uskutoční už po siedmy raz v poradí bez slovenskej účasti.

Na rozdiel od prvého stretnutia v Šali (20:22) padol v Ľubľane prvý gól do slovinskej bránky. Potrebnú ofenzívu za vymazaním dvojgólového manka však neodštartoval. Domáce hráčky rýchlo otočili stav stretnutia a aj napriek vysunutej obrane 1 - 5 si v prvom dejstve udržiavali jednogólový náskok. Slovenky im v tom niekoľkokrát pomohli nedôslednosťou v obrane, keď Kudročová výborne zakročila, no odrazenej lopry sa zmocnili súperky a z dorážky úspešne zakončili. V závere prvého polčasu mohli zverenkyne trénerky Zaťkovej vyrovnať, no Mravíkovej strele skončila na žrdi a z protiútoku Slovinky opäť zvýšili. Po obrátke urobilo trénerské duo Zaťková-Braunová niekoľko korektúr v zostave a príležitosť na palubovke opäť dostala kanonierka Dubajová, ktorá v prvej časti hry putovala po niekoľkých chybných rozohrávkach na lavičku, na pivote vystriedala Caltíkovú Uhráková a viacnásobnú streleckú smoliarku Mravíkovú dočasne nahradila Sedláková. Ani jedna zmena však nepriniesla efekt a Slovinky naďalej pohodlne chránili dvoj, resp. štvorgólový náskok, pričom hostky nevyužili svoju prvú presilovku na strelenie čo len jedného gólu. V hektickom závere už Slovenky nemali dosť síl na obrat.

Slovinsko - SR 26:25 (14:12)

Zostava a góly Slovinska: Gorská, Stefanišinová - Tutnjičová, Čečková 2, Mijatovičová 2, Dolerová 3, Djurkovičová, Iličová 7, Vinčičová, Cerarová, Dajčmanová, Pušová-Vinčičová, Oderová 8/4, Frešerová 4

Zostava a góly SR: Kudročová, Gubová - Mravíková, Uhráková 3, Caltíková 2, Poláková, Sedláková, Szabová 5, Oborilová, Vlčková 3, Dubajová 4/2, Hrabovská 2, Stuparičová, Hrčková 5

Vylúčenia: 3:4, 7m hody: 5/4 - 2/2, rozhodcovia: Bardella, Rubinetti (obaja Tal.), 600 divákov.

Prvý zápas 22:20, postúpilo Slovinsko.

Zuzana Hrabovská, hráčka SR: "Chceli sme v tomto zápase vyhrať a postúpiť, žiaľ nepodarilo sa to. Náš výkon bol oveľa lepší ako v Šali, ale opäť sme robili chyby v obrane, čo rozhodlo o osude zápasu."

Viera Zaťková, trénerka SR: "Zápas bol vyrovnaný, ale v prvom polčase sme robili chyby v rozohrávke. Ak by sme takto hrali doma, bola by naša situácia oveľa lepšia, lebo aj Slovinky boli dnes nervóznejšie. Momentálne neviem zodpovedať, či zostanem pracovať pri reprezentačnom tíme."

Tone Tiselj, tréner Slovinska: "Vedeli sme, že Slovenky majú dobré družstvo a čaká nás náročná odveta. Bol to ťažký zápas, no moje hráčky sa v ňom držali statočne. Napriek tomu, že som mal v tíme niekoľko mladých a neskúsených zvereniek, vytvorili sme senzačný kolektív. Som rád, že sme uspeli aj v druhom stretnutí, lebo Slovenky hrali oveľa lepšie."

Pavol Derfényi, prezident Slovenského zväzu hádzanej: "Z toho, že sme nepostúpili, som sklamaný, lebo do ženskej reprezentácie som vkladal veľa dôvery. Odveta však ukázala, že máme dobrý tím hráčok, s ktorým možno v budúcnosti ďalej perspektívne pracovať."

(vyslaný redaktor TASR Vladislav Brindžák)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.