Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

ME v bedmintone: Titul do Dánska

Sportnet|Publikované 19. feb 2009 o 23:00

KOŠICE. V minulých dňoch sa v Liverpoole uskutočnili majstrovstvá Európy miešaných družstiev v bedmintone dospelých. O účinkovaní našej reprezentácie

sme sa porozprávali s generálnym sekretárom Slovenského bedmintonového zväzu Petrom Tarcalom:

Aké bolo podľa vás účinkovanie našej reprezentácie?

- Za účasti 32 krajín prebiehali majstrovstvá Európy, ktoré mali výbornú úroveň. Po urputnom boji sa víťazom stal celok Dánska, ktorý zdolal domáce Anglicko 3:2. Tretí skončili Rusko a Poľsko. Naši bedmintonisti nemali priaznivý los, hneď v úvode narazili na Nemecko a Švédsko, s ktorými prehrali 0:5 a s Estónskom 1:4. Napriek prehrám naši hráči nehrali zle. Príjemne prekvapil ešte len 19-ročný Vicer, ktorý vo všetkých stretnutiach podal výborný výkon. Dobre zahrala i Zabavníková v miešaných štvorhrách. Škoda, že Zuzanu Orlovskú hneď v úvode šampionátu chytila viróza, čo poznačilo jej výkon. Hendikepom bola i neúčasť holandského trénera slovenskej reprezentácie Helmonda, ktorý je dlhodobo chorý.

Prečo neštartovala na ME olympionička Eva Sládeková?

- Eva žije vo Francúzsku, po olympiáde sa odmlčala. Nekomunikuje ani s predsedom THK Michalom Matejkom. O jej súčasných bedmintonových štartoch nemáme žiadne informácie. Mám nesmiernu radosť, že sa nám podarilo vo veľkej miere zvýšiť členskú základňu. Náš šport hrajú v školách od Bratislavy až po Sninu. Pravidelne pripravujeme v spolupráci so SAŠ majstrovstvá Slovenska škôl jednotlivcov i družstiev. V priebehu dvoch rokov sa začal hrať bedminton v 170 školách v SR. Na podporu nášho športu sme školám darovali adventár takmer za 200 000 Sk.

Aké súťaže sa uskutočnia do konca sezóny?

- Najväčším ťahákom bude marcové záverečné kolo prvej ligy v Prešove a Trenčíne. V Prešove, kde sa v Mestskej hale hrá bedminton na 12 dvorcoch, sa diváci môžu tešiť na majstrovstvá Slovenska dospelých začiatkom mája. V Košiciach v polovici apríla na majstrovstvá Slovenska juniorov. Okrem spomínaných akcií sú to európske a svetové turnaje, kde sa hráči zo Slovenska môžu zúčastniť.

Čo chýba slovenskému bedmintonu?

- Chýbajú nám typizované bedmintonové haly, ktorých je na Slovensku málo. Sú len v Bratislave a Trenčíne. Ja verím, že v blízkej budúcnosti vyrastú i na východnom Slovensku, kde sa hrá dlhodobo najlepší bedminton.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.