Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zrušené ME? Hysterické a unáhlené rozhodnutie, vraví šéftréner Slovákov

Ján Volko s trénerkou Naďou Bendovou. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
TASR|Publikované 23. apr 2020 o 22:17

Vyskúšali všetky možnosti.

PARÍŽ. Majstrovstvá Európy v atletike sa v tomto roku v Paríži neuskutočnia pre pandémiu koronavírusu. Podujatie sa malo konať v termíne 25. - 30. augusta. Informovala o tom agentúra SID.

Rozhodnutie o zrušení podujatia učinili samotní organizátori po porade s Francúzskou atletickou federáciou.

"Po týždňoch práce sme toto rozhodnutie urobili s ľútosťou. Vyskúšali sme všetko, no museli sme vzhľadom na priebeh pandémie zaujať zodpovedné stanovisko," vyhlásil prezident organizačnej komisie šampionátu Jean Garcia.

Atléti tak po odklade olympijských hier v Tokiu nebudú mať v roku 2020 žiaden športový vrchol. Konať sa budú iba mítingy.

Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš považuje toto rozhodnutie za unáhlené a hysterické.

Šéftréner Slovenského atletického zväzu Martin Pupiš. (Autor: TASR)

Ako uviedol v rozhovore pre portál atletika.sk, organizátori mali dostatok času na objektívne posúdenie situácie.

"Nemôžem tvrdiť, že by ma to vyslovene prekvapilo, lebo už niekoľko týždňov sa
rušia rôzne podujatia. Skôr ma prekvapilo, že ME zrušili už teraz. Vedeli sme, že o ich osude bude rokovať rada Európskej atletiky s organizátormi, čo sme považovali za kľúčový termín.

Verdikt však padol o dva týždne skôr. Aj pri tom pôvodnom termíne sme si hovorili, či nie je zbytočne skorý, keďže ešte stále bol dostatok času na objektívne posúdenie situácie. Preto považujem štvrtkové rozhodnutie o zrušení ME za absolútne hysterické a unáhlené," povedal Pupiš.

"Samozrejme, je to len môj osobný názor. Predpokladám, že organizátori na svoj krok mali nejaké objektívne dôvody. Osobne som však predpokladal, že čas na
verdikt majú približne do konca júna. Situácia s vývojom pandémie sa mení zo dňa na deň.

Veď ešte nedávno analytici predpokladali, že na jej vrchole bude v SR bude viac ako pol milióna nakazených a aktuálne situácia ukazuje, že by to číslo nemuselo byť vyššie ako päťtisíc. Parížskych organizátorov možno pritlačili ekonomické riziká súvisiace s predajom televíznych práv a možno nejaké storno poplatky plynúce z organizovania podujatia."

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články