Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

ME 21 vo futbale: Vo finále Srbi a Taliani

Sportnet|7. jún 2004 o 00:00

OBERHAUSEN / BOCHUM - Srbi a Taliani postúpili do finále XIV. majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Nemecku. Obaja finalisti si zároveň vybojovali účasť na augustových olympijských hrách v Aténach. O tretej olympijskej miestenke sa rozhodne ...

OBERHAUSEN / BOCHUM - Srbi a Taliani postúpili do finále XIV. majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Nemecku. Obaja finalisti si zároveň vybojovali účasť na augustových olympijských hrách v Aténach. O tretej olympijskej miestenke sa rozhodne v súboji o 3. miesto, v ktorom sa stretnú zdolaní semifinalisti Portugalci a Švédi. Finále i zápas o 3. miesto sú v Bochume, resp. Oberhausene na programe v utorok.

Hráči Srbska a Čiernej Hory v prvom sobotňajšom semifinálovom stretnutí zdolali Švédsko až po rozstrele zo značky pokutového kopu 6:5, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1. Skóre vyrovnaného a dramatického stretnutia otvoril v I. polčase Švéd Stefanidis. Srbov poslal do predĺženia gól Mariča z poslednej minúty riadneho hracieho času.

V druhom semifinále zaskočili Taliani Portugalcov dvojgólovým vedením už po 24 minútach. Mladí Portugalci vzápätí odpovedali Pedrom Oliveirom. Rozhodnutie pre Talianov priniesla 78. min a druhý gól Gilardina v zápase. Talianski futbalisti budú v utorok bojovať už o svoj piaty titul majstra Európy do 21 rokov. Srbi sa pokúsia o druhý celkový triumf, ten prvý získali ešte ako bývalá Juhoslávia pri šampionátovej premiére v roku 1978. (sita)

Výsledky - semifinále Švédsko - Srbsko a ČH 1:1 po predĺ. (1:1, 1:0 - 0:0), na pok. kopy 5:6

Góly: 35. Stefanidis - 90. Marič, 4500 divákov.

Taliansko - Portugalsko 3:1 (2:1)

Góly: 19. a 78. Gilardino, 24. Pinzi - 28. Pedro Oliveira, 7700.

Súvisiace články