Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

McEnroe zavŕšil návrat titulom

Sportnet|Publikované 21. feb 2006 o 00:00

SAN JOSE - Americký tenista John McEnroe korunoval svoj návrat na kurty víťazstvom vo štvorhre na turnaji v San Jose. Štyridsaťsedemročný veterán, ktorý na okruhu ATP nehral od roku 1994, triumfoval v nedeľňajšom finále spolu so švédskym partnerom Jonasom

John McEnroe (vpravo) a Jonas Björkman po víťazstve nad párom Paul Goldstein, Jim Thomas vo finále štvorhry v San Jose. FOTO - REUTERS

Björkmanom nad americkou dvojicou Paul Goldstein, Jim Thomas 7:6, 4:6 a 10:7.

"Som prekvapený, že sa zápas dostal až do supertiebreaku, ale nakoniec vyhral ten správny tím," vyhlásil McEnroe, ktorý získal 78. deblový titul v kariére. Svoju bilanciu rozšíril 15 rokov potom, čo s bratom Patrickom zvíťazili v Paríži. "Všetka ťarcha ležala na Jonasovi. Keď sme sem prišli, myslel som, že buď vypadneme v prvom kole, alebo že to celé vyhráme," dodal.

Aj keď sa prešedivelý McEnroe po kurte pohyboval pomalšie ako ostatní hráči, v dôležitých okamihoch bol vždy na pravom mieste. "Vôbec nie som prekvapený. Jeho tenis je múdry, hrá hlavou a nestratil reflexy. Ozaj na mňa urobilo dojem, ako dokázal zvládnuť silu mladších hráčov," povedal o svojom partnerovi Björkman.

Či si úspešnú spoluprácu zopakujú na inom turnaji, zatiaľ nevedia. McEnroe má na túto sezónu opäť dohovorenú prácu ako televízny komentátor, hrať by mal aj na seniorskom okruhu.

Titul v dvojhre získal v Kalifornii prekvapujúco Brit Andy Murray. Osemnásťročný hráč vo finále v troch setoch porazil tretieho nasadeného Lleytona Hewitta a vybojoval svoj prvý titul. Naopak Austrálčan na úspech na okruhu ATP čaká už 13 mesiacov. (čtk)

Finále - dvojhra

Murray (Brit.) - Hewitt (3-Austr.) 2:6, 6:1, 7:6 (7:3)

Štvorhra

Björkman, McEnroe (Švéd./USA) - Goldstein, Thomas (USA) 7:6 (7:2), 4:6, 10:7.

Súvisiace články