Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

McEnroe hral exhibíciu v drese Trenčína

John McEnroe si oblieka dres hokejovej Dukly Trenčín, ktorý dostal so svojím menom od Richarda Lintnera (vľavo). (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 16. okt 2014 o 19:23

Ivana Lendla výkon útočníka Dukly neprekvapil, poznajú sa ešte z Hartfordu 1992, kde Petrovický začínal v NHL.

BRATISLAVA. Dve bývalé svetové tenisové jednotky a s nimi dvaja hokejoví majstri sveta. Krátky súboj dvojice John McEnroe - Richard Lintner proti páru Ivan Lendl - Róbert Petrovický vo štvorhre patril k vrcholom stredajšej exhibície Tennis Champions v Bratislave.

Hokejisti z Trenčína darovali svojim tenisovým partnerom dresy extraligovej Dukly. McEnroe si ho obliekol a odohral v ňom tri gemy. „Fantázia. To sa nedá ničím zaplatiť,“ tešil sa marketingovo podkutý Lintner.

Vzdoroval McEnroeovi

Petrovický s Lintnerom sa dostali na dvorec vo štvorhre z čestnej lóže, Mansour Bahramí a Peter McNamara si tak mohli na chvíľu oddýchnuť.

McEnroe servoval na Petrovického a vzápätí sa dostali do krížnej výmeny, hokejista v nej nečakane dlho vzdoroval americkému ľavákovi. Vypredané štvortisícové publikum odmenilo obidvoch búrlivým potleskom.

„Róbert hral naozaj veľmi dobre, kým Richard, ktorý nastúpil po mojom boku, bol spočiatku trochu nervózny,“ všimol si McEnroe.

Lendla tenisový výkon Petrovického neprekvapil. Spoznali sa ešte v roku 1992 v Amerike, keď rodák z Ostravy patril medzi svetovú špičku a trenčiansky útočník hral za Hartford Whalers v NHL. Lendl patril medzi minoritných vlastníkov klubu.

„Vtedy som videl hrať Petrovického, zvykol si zatrénovať s českým hokejistom Robertom Kronom. Išlo im to na kurte veľmi dobre,“ spomínal Lendl. „Poznám sa aj s Robertovým svokrom Vladimír Vůjtkom, ktorý v lige strieľal góly za Vítkovice a dnes je trénerom hokejovej reprezentácie Slovenska.“

((f))

Zážitok na celý život

Róbert Petrovický priznal, že ako chlapec obdivoval tenisové umenie Johna McEnroea aj Ivana Lendla a keď sa dozvedel, že by si mohol s nimi zahrať v bratislavskej exhibícii, ani na moment nezaváhal.

„Takú trému som nemal ani na hokejových majstrovstvách sveta,“ opísal 40-ročný hokejista svoje pocity na dvorci.

„Základom bolo chytiť Johnovo podanie, rotovaná loptička nepríjemne odskočila do strany. Ledva som ju dočiahol. Keď som sa už dostal do výmeny, upokojil som sa. Užíval som si tenis s legendami.“

Štrnásťročná Petrovického dcéra Kiara patrí u nás medzi najväčšie talenty vo svojej kategórii. V lete hrala za Slovensko vo francúzskom Saint-Valery-en-Caux v turnaji tímov a teraz sa zdokonaľuje v tenisovom centre v Trnave.

Lintner sa zdôveril, že ako mladík mal Lendlov plagát zavesený nad posteľou. S McEnroeom sa cítil ako kolega, keďže obaja pracujú ako televízni spolukomentátori vo svojich športoch.

„Máme zážitok na celý život,“ zhodli sa po exhibícii obaja hokejisti.

Tennis Champions:

Dvojhra:

John McEnroe - Ivan Lendl 7:6 (4), 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk)

Štvorhra:

Peter McNamara, John McEnroe - Mansour Bahramí, Ivan Lendl 6:5 (posledný gem sa hral ako tajbrejk)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články