Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

McDavid je stále lídrom produktivity, Hossa figuruje medzi strelcami na piatej pozícii

Marián Hossa má skvelú formu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 7. dec 2016 o 08:42

Slovenský útočník strelil v prebiehajúcom ročníku už štrnásť gólov.

NEW YORK. Kapitán Edmontonu Connor McDavid v utorňajšom zápase na ľade Buffala dvakrát asistoval a na čele produktivity hokejovej NHL má už sedembodový náskok pred Nikitom Kučerovom z Tampy Bay.

Devätnásťročný center Edmontonu dosiahol v 28 stretnutiach bilanciu jedenásť gólov a 25 asistencií, spomenutý ruský krídelník odohral o dva duely menej a je na trinástich góloch a šestnástich asistenciách.

Útočník Chicaga Marián Hossa vďaka utorkovým dvom zásahom do siete Arizony poskočil v kanadskom bodovaní na 37. priečku, medzi strelcami je dokonca piaty.

Kanadské bodovanie NHL - stav k 7. decembru:

Por.MenoKlubZápasyGólyAsis.Body
1.Connor McDavidEdmonton28112536
2.Nikita KučerovTampa Bay26131629
3.Jevgenij MalkinPittsburgh26101828
4.Sidney CrosbyPittsburgh20171027
5.Vladimir TarasenkoSt. Louis26131427
6.Tyler SeguinDallas2791827
7.Phil KesselPittsburgh2691827
8.Patrick KaneChicago2881927
9.Wayne SimmondsPhiladelphia28151126
10.Mark ScheifeleWinnipeg26131326
...
37.Marián HossaChicago2714620
161.Richard PánikChicago274711
188.Tomáš TatarDetroit274711

Najlepší strelci - stav k 7. decembru:

1. Sidney Crosby (Pittsburgh) a Patrik Laine (Winnipeg) po 17 gólov, 3. Wayne Simmonds (Philadelphia) a David Pastrňák (Boston) po 15, 5. Marián Hossa (Chicago) 14, 6. Nikita Kučerov (Tampa Bay), Vladimir Tarasenko (St. Louis), Mark Scheifele (Winnipeg) a Michael Grabner (NY Rangers) po 13, 10. Alexander Ovečkin (Washington) 12

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.