Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mazzanteová potiahla majsterky k výhre

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 00:00

Košice Zaujímavé, i keď nervozitou trochu poznačené meranie síl sledovala do posledného miestečka nabitá Infiniti aréna v šlágri ženskej extraligy K

Cero V.O.D.S. - Ružomberok. Repríza vlaňajšieho finále dopadla opäť úspešnejšie pre východniarky, ktoré vyhrali 91:74. Dva body získali zaslúžene, lebo viedli prakticky celý zápas, ale tím z Liptova bol podľa očakávania húževnatým protivníkom a napríklad sedem a pol minúty pred koncom bolo vyrovnané.

Hrdinkou zápasu bola košická krídelníčka Kelly Mazzanteová, ktorá sa nebála vziať zodpovednosť na svoje plecia aj v najťažších chvíľach. Americká legionárka sa na víťazstve podieľala naozaj výraznou mierou. "Myslím, že to bol dobrý zápas, Ružomberok má veľmi kvalitný tím. Bolo dôležité vyhrať nad ním na domácej pôde, čím sme vyslali odkaz pre zvyšok sezóny. Tento rok má totiž Ružomberok úplne iný tím ako vlani. Verím však, že aj táto sezóna bude z naše strany dobrá," uviedla po stretnutí K. Mazzanteová. Na jej výkonnosti sa sezóna v zámorskej profesionálnej WNBA zreteľne prejavila a pridala jej na suverenite. V sobotu nastrieľala 28 bodov, pričom ju zdobila aj bojovnosť. "Súper sa v druhom polčase vrátil do zápasu a všetko bolo otvorené. Myslím, že bolo dôležité, že sme v tých chvíľach zabrali ako tím." Zámorská hviezda košického celku zaťažila ružomberský kôš vynikajúcimi šiestimi úspešnými pokusmi spoza trojkového oblúka. Vskutku vynikajúca bilancia v takomto dôležitom stretnutí. "Bola som niekoľkokrát voľnejšia a využila som to. Je to moja silná stránka, že dokážem napriahnuť k strele, keď mám k tomu príležitosť. Snažila som sa však lopty aj získavať a pracovať aj inak," dodala Mazzanteová.

Vydýchnuť si po záverečnom hvizde rozhodcov mohol aj tréner K Cero V.O.D.S. Vladimír Karnay, pretože pred stretnutím nemal najlepšiu náladu. Starosti mu totiž počas týždňa robili zdravotné problémy a tým aj tréningové výpadky hneď niekoľkých opôr. "Dnešný zápas musel každého basketbalovo uspokojiť. Samozrejme, nás výsledok veľmi potešil, pretože počas týždňa sme mali zdravotné ťažkosti a na výkonoch McCarvillovej i Jalčovej to bolo aj badať. Problémy mali takisto aj Branzovová a Michulková, takže sa to nahromadilo. O to je tento úspech cennejší," zhodnotil V. Karnay. Až tento zápas mu reálne ukázal, ktorá hráčka na čo môže mať, pretože bol prvým vážnym duelom sezóny. Napriek spokojnosti s cenným víťazstvom od niektorých svojich zvereniek čaká ešte viac. "Určite, že takéto súboje ukážu, kto na čo má. Mám inú predstavu o pôsobení niektorých hráčok, o istote riešenia situácií na ihrisku. Žiaľ, neviem si vysvetliť, prečo sme boli až tak veľmi nervózni. Bola to skúška tohtoročných síl oboch družstiev a dievčatá z toho mali zviazané ruky." Na palubovke skutočne bolo vidieť, že hráčkam chýbajú v tomto ročníku ťažšie zápasy, a tak sa obe družstvá najmä v úvode akoby len dostávali do správnej hernej istoty. "Samozrejme. Keď človek nehrá takéto ťažké zápasy každý týždeň, prejavuje sa to. Nikto nevedel, ako je na tom Ružomberok, dnes nám tu ich Williamsová s našou Mazzanteovou predviedli strelecký koncert a nedá sa pritom povedať, že by neboli bránené. Ukázali však, že to majú v rukách a určovali tón stretnutia. Nerozumiem len tomu, keď nie sú nervózne Mazzanteová a McCarvillová, prečo sa našim slovenským hráčkam ruky trasú," dodal V. Karnay.

Súvisiace články