Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Mazocha v pondelok nechajú ešte v umelom spánku

SITA|Publikované 22. jan 2007 o 13:32

KRAKOV 22. januára (SITA) - Český skokan na lyžiach Jan Mazoch zostáva po hrôzostrašnom páde v sobotňajších pretekoch Svetového pohára na mostíku HS-134 v Zakopanom naďalej v umelom spánku. "Po vyšetreniach ...

KRAKOV 22. januára (SITA) - Český skokan na lyžiach Jan Mazoch zostáva po hrôzostrašnom páde v sobotňajších pretekoch Svetového pohára na mostíku HS-134 v Zakopanom naďalej v umelom spánku. "Po vyšetreniach na andiograme sa lekári rozhodli ponechať ho v umelom spánku. Lekári označili jeho stav ako stabilný, ale veľmi vážny. Výsledky vyšetrení neukázali žiadne zhoršenie," uviedla hovorkyňa Krakovskej univerzitnej nemocnice Anna Niedzwiedzká. O prípadnom transporte do Prahy, o ktorý žiada česká strana, hovorila veľmi opatrne. "Záleží na českých lekároch, kedy potvrdia, že preberajú pacienta do svojej opatery. Naši odborníci musia mať istotu, že česká nemocnica ho môže prijať. Dovtedy zodpovednosť leží na našej strane," dodala Niedzwiedzká. Zároveň však potvrdila, že pre Mazocha by bolo lepšie, keby ho transpostovali ešte počas umelého spánku.

Jana Mazocha, ktorý je vnukom olympijského víťaza z Grenoblu 1968 Jiřího Rašku, v druhom kole sobotňajších pretekov SP v Zakopanom po odraze rozhodil náraz vetra, po dopade na zem si udrel hlavu, stratil vedomie a potom sa jeho telo bezvládne kĺzalo po doskočisku. "Zranenia sú veľmi vážne a ohrozujú jeho život," povedal v televízii TVN24 zástupca riaditeľa pretekov Sylwester Kosiňski. Základným lekárskym vyšetreniam sa Mazoch podrobil v nemocnici v Zakopanom, ešte v noci zo soboty na nedeľu ho previezli do Krakova.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.