Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mayer hrozí Roggemu žalobou za urážku na cti

Sportnet|Publikované 22. mar 2006 o 00:00

VIEDEŇ - Právny zástupca kontroverzného rakúskeho lyžiarskeho trénera Waltera Mayera sa vyhráža, že v rozpätí týždňa podá žalobu na predsedu Medzinárodného olympijského výboru Jacqua Roggeho.

Šéf MOV sa podľa neho dopustil urážky na cti, keď počas škandálu na turínskej olympiáde vyhlásil, že "Mayer je človek, ktorý organizuje doping". Mayerov právnik Herwig Hasslacher s úmyslom žalovať Roggeho oboznámil včera rakúsku tlačovú agentúru APA. Zvažuje vraj aj právne kroky proti Svetovej antidopingovej agentúre (WADA) a jej šéfovi Dickovi Poundovi. Štyridsaťosemročný bežecký a biatlonový kouč mal po dopingovej afére v Salt Lake City 2002 zákaz účasti na ZOH 2006. Do Turína však docestoval a v dôsledku toho sa rakúski športovci dostali do podozrenia, že užívajú zakázané látky.

Mayer po razii talianskej polície utiekol do Rakúska, kde sa dostal do konfliktu s policajtmi. Neskôr tvrdil, že sa chcel zabiť v aute, pretože sa mu rozpadol svet, a následne ho hospitalizovali na psychiatrickej klinike v Klagenfurte. V pondelok ho z nej prepustili. Stále je však v lekárskom sledovaní.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články