Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Mauresmová finálovou súperkou Heninovej-Hardennovej

SITA|6. júl 2006 o 18:31

LONDÝN 6. júla (SITA) - Finále dvojhry žien v 120. ročníku tenisového Wimbledonu obstarajú Belgičanka Justine Heninová-Hardennová a Francúzka Amélie Mauresmová. Tretia nasadená Heninová-Hardennová si ...

LONDÝN 6. júla (SITA) - Finále dvojhry žien v 120. ročníku tenisového Wimbledonu obstarajú Belgičanka Justine Heninová-Hardennová a Francúzka Amélie Mauresmová. Tretia nasadená Heninová-Hardennová si v semifinále poradila s druhou nasadenou krajankou Kim Clijstersovou 6:4, 7:6 (4) a po druhý raz v kariére sa vo finále pokúsi získať jediný grandslamový titul, ktorý jej zatiaľ odoláva. Po prvý raz sa Heninová-Hardennová predstavila vo finále Wimbledonu v roku 2001. Vtedy nestačila na Američanku Venus Williamsovú. Teraz proti Clijstersovej zvládla aj náročnú situáciu v II. dejstve, keď jej súperka za stavu 6:5 podávala na víťazstvo v sete. Heninová-Hardennová krajanku brejkla a neskôr ju v tajbrejku presvedčivo zdolala. "Hrala som dobre, dostatočne agresívne. V dôležitých momentoch som neuhla a bola úspešná. Som spokojná najmä s tým, ako som zvládla záverečný tajbrejk," vyhlásila 24-ročná víťazka.

V druhom semifinále potom svetová jednotka Mauresmová potrebovala tri sety, aby zdolala nasadenú štvorku, Rusku Mariu Šarapovovú 6:3, 3:6, 6:2. Mauresmová už viedla 6:3, 3:1 a 40:0 pri podaní súperky, bojovníčka Šarapovová, ktorá Wimbledon vyhrala v roku 2004 ako 17-ročná, sa však vzoprela a od tohto okamihu už v druhom sete nestratila ani gem. Rozhodujúce dejstvo sa však už odohrávalo v réžii Francúzky, ktorá v stredu oslávila 27. narodeniny. Mauresmová konečne zlomila semifinálový wimbledonský údel, keď o postup do finále neúspešne bojovala v rokoch 2002, 2004 a 2005. Francúzka bude v sobotu bojovať o svoj druhý grandslamový titul. Ten prvý získala v tomto roku na Australian Open v Melbourne. Jej finálová súperka Heninová-Hardennová je päťnásobnou grandslamovou šampiónkou, ale titul z All England Clubu je zatiaľ v zbierke chýba.


Dvojhra žien - semifinále - súhrn:

Justine Heninová-Hardennová (3-Belg.) - Kim Clijstersová (2-Belg.) 6:4, 7:6 (4)

Amélie Mauresmová (1-Fr.) - Maria Šarapovová (4-Rus.) 6:3, 3:6, 6:2


Súvisiace články