Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

"Maty" Pyrka opäť Dun. Strede B

Presadili sa. Mateusz Pyrka (č. 11) a Tomáš Labun (č. 10). (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|Publikované 24. máj 2009 o 22:00

Sobotňajší gól bol pre Mateusza Pyrku druhým v sezóne. Prvýkrát napol sieť ešte na jeseň, keď 1. HFC doma porazil práve D. Stredu B. Aj vtedy otváral skóre stretnutia.HUMENNÉ. Pod Vihorlat pricestoval celok z posledného miesta tabuľky. Rezerva D. Stredy je už dávnejšie zmierená so svojím osudom, 1. HFC mal pred stretnutím istotu záchrany vo vrecku.

Podobný scenár

V jesennom dueli vyhral 1. HFC nad súperom zo Žitného ostrova 3:2, aj teraz mu zaťažil konto troma gólmi (žiaden však neinkasoval). Vtedy strieľal prvý humenský gól Mateusz Pyrka a teraz to bolo tak opäť. "Od Tomáša Opielu som dostal veľmi dobrú loptu, dostala ma do šance. Ideálne som spracoval a vystrelil tak, ako som chcel. Spolu s bratom sa veľmi tešíme," vyjadril radosť Mateusz Pyrka.

Odvďačil sa Labunovi

Autor humenského gólu bol aj pri druhom presnom zásahu 1. HFC. Labun našiel rodáka z Varšavy krížnym pasom, ten sa dostal až na roh päťky, no neunáhlil sa, počkal si na nabiehajúceho Labuna a loptu mu vrátil späť ako na podnose. "Začalo to opäť peknou prihrávkou. Dostal som sa však do ostrého uhla, preto som nezakončil, ale odvďačil sa Tomášovi Labunovi za prihrávku. Teší ma, že sa táto pekná spolupráca skončila gólom," naznačil spokojnosť pravý stredopoliar.

Šiestykrát v sérii

Bodoval 1. HFC Humenné, pričom v štyroch prípadoch sa tešil z víťazstva. Doma zdola Lučenec (3:1), Košice B (4:1), D. Stredu B (3:0), vonku Ružomberok B (3:0), remizoval v Šali (0:0) a Michalovciach (1:1), t. j. skóre 14:3, zisk 14 bodov.

Irónia na tlačovke

Zaznela z oboch strán. Tréner DAC-u Michal Kuruc vyslovil názor na arbitra. "Chcem poďakovať hlavnému rozhodcovi, že nám vytvoril korektné prostredie, bohužiaľ, nám tak všade nepískajú..." Počas stretnutia však lavička hostí viackrát proti verdiktom arbitra mohutne protestovala. Humenský Ondrej Duda načrel do možnej budúcnosti. "Chlapcov sledovali manažéri zo Sniny, Medzilaboriec či Kamenice, lebo vyzerá to tak, že však v okolí futbal bude, iba v Humennom nie...," podotkol stroho asistent 1. HFC Humenné.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.