Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Matthäsove slová o "srdci v Belehrade" potvrdené aj sobášom

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Kontrakt so srbským Partizanom Belehrad sa síce pre takú hviezdu svetového futbalu, akým bol Lotthar Matthäus nemusí zdať lukratívny, zdá sa však, že

zásadne mení jeho život. Včera sa totiž bývalý špílmacher nemeckej reprezentácie a Bayernu Mníchov ženil.

Sobáš s atraktívnou 32 - ročnou Srbkou Mariannou Kostičovou sa uskutočnil v Matthäusovom prenajatom apartmáne v Belehrade pred 15 najbližšími priateľmi, oficiálna ceremónia v kostole sa uskutoční až na budúci rok.

Pre 42-ročného Nemca to je už tretia svadba v živote. Obaja partneri si do nového zväzku prinášajú rovnocenný vklad: tri deti z predchádzajúcich manželstiev. Akurát, že Matthäus už stihol dve manželstvá so Sylviou a Lolitou...

Matthäus zatiaľ v Belehrade zažíva šťastné trénerské obdobie. Partizan priviedol k titulu majstra Srbska a Čiernej Hory, aj keď neprajníci tvrdia, že čiernobieli by ho získali aj bez Matthäusa. Pred príchodom nemeckého trénera mal po jesennej časti sezóny 2002/ 2003 Partizan deväťbodový náskok na čele tabuľky, titul však nakoniec získal s devätnásťbodovým náskokom. Čo je však podstatnejšie, cez švédsky Djurgaarden Štokholm a anglický Newcastle United sa srbský klub dokázal prebojovať do jednej zo skupín prestížnej Champions League. Vôbec ako prvý juhoslovanský klub... Hoci na druhej strane, Crvena zvezda už dokázala vyhrať aj Európsky pohár majstrov (EPM), predchodcu Ligy šampiónov.

Majster sveta z roku 1990, vicemajster sveta z rokov 1982 a 1986, majster Európy z roku 1980, dvojnásobný víťaz Pohára UEFA (1991, 1996), 6 - násobný nemecký majster a jedennásobný majster Talianska si však na Balkáne pripisuje ďalšie úspechy.

Možno však na Balkáne neskončí. Podľa anglických médií má byť nástupcom Bobbyho Robsona v Newcastle United, teda v klube, ktorému nedovolil prejsť do lukratívnej spoločnosti Champions League. Podobné mediálne šumy však Matthäus odmieta. "Nezakladajú sa na pravde. Mám s Partizanom dvojročnú zmluvu a neplánujem to meniť. Moje srdce a moja práca sú momentálne venované Belehradu," povedal pre Sky News Matthäus.

So srdcom to už platí dvojnásobne. "Bola to láska na prvý pohľad," hovorí ďalšia Matthäusova manželka. "Sme pre seba stvorení, myslíme si to obaja," dodáva.

Termín sobáša nie je náhodný, čakalo sa na Matthäusov príchod z Porta, kde jeho tím absolvoval v poradí piaty zápas vo svojej skupine Champions League.

Spoznali sa v reštaurácii. "Najprv sme len tak debatovali a už vtedy som videl, že je to mimoriadne atraktívna žena. Opýtal som si jej telefónne číslo. A tak to vlastne celé začalo," hovorí Matthäus pre denník Danas (Dnes). Len tak na okraj, ešte pred rokom pre nemecký Bild tvrdil, že dve manželstvá stačili, tretíkrát vraj do chomúta nevlezie. "Pri Marianne som názor zmenil. Je aj mimoriadne inteligentná, veď ovláda štyri svetové jazyky. Medzi sebou hovoríme po anglicky...," prezrádza Matthäus o Marianne, ktorá pochádza z Noveho Sadu a v Budapešti má otvorený módny salón.

Spoločný potomok zatiaľ na ceste nie je. "Myslím, že ich máme dosť," smeje sa Matthäus.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.