Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Matta hráčom zápasu

Sportnet|Publikované 8. dec 2008 o 23:00

NA ÚSPEŠNÝCH ÚTOKOCH SA NAJVIAC PODIEĽAL NAHRÁVAČChemesáci podali proti rakúskemu vicemajstrovi z Innsbrucku fantastický výkon a vyprevadili ho s

NA ÚSPEŠNÝCH ÚTOKOCH SA NAJVIAC PODIEĽAL NAHRÁVAČ

Chemesáci podali proti rakúskemu vicemajstrovi z Innsbrucku fantastický výkon a vyprevadili ho s prehrou 3:0. Uznanie si zaslúžia všetci hráči, ak však máme určiť honor "naj", priradíme ho Mirovi Mattovi, humenskému nahrávačovi.

HUMENNÉ. Legionármi nabitý Hypo Tirol si na humenskej palubovke ani neškrtol. Presne povedané, viedol štyrikrát, vždy iba o jediný bodík. Opraty zápasu mali pevne v rukách chemesáci.

Pochvala trénera

V prvom vzájomnom meraní síl pod Alpami prehral slovenský majster v štyroch setoch, odvetu teda zvládol a súperovi vrátil požičané aj s úrokmi. "Tréner Chrtiansky je skúsený ´skauter´, očakával som, s akými zbraňami na nás vyrukuje, ako nás bude chcieť brániť. V našej útočnej činnosti bola veľká zodpovednosť nielen v prvom kroku na prihrávke, ale aj na Mirovi Mattovi. Lopty rozhadzoval veľmi dobre, presne tak, ako sme si povedali, ako si to daná situácia vyžadovala. Percentá úspešnosti smečiarov šli dnes čisto na vrub výbornej hry nahrávača," pochválil Richard Vlkolinský skúseného harcovníka pod sieťou.

Pribalil tri esá

Nahrávač chemesákov v stretnutí jasne vyhral súboj na diaľku so svojím náprotivkom v drese Innsbrucku, talianskym legionárom Carlettim. Bolo to nielen v kvalite nahrávky, ale aj bodovej štatistike. Hráč Hypa Tirol mal na svojom konte bod, kým ´Ryža´ bodoval trikrát, vždy priamo servisom. "No, dnes sa mi na podaní darilo," začal s úsmevom. "Naším cieľom bolo donútiť súpera, aby znervóznel a potom z toho ťažiť. Hrali sme veľmi dobre, pomohlo nám aj publikum, víťazstvo je fantastické. Oproti zápasu s Aich/Dobom sme prestali chybovať, aj horšie situácie sme útočne zvládali, vychádzal nám zdravý risk. Súperovi trochu odišiel príjem, obranou sme pokryli údernú dvojicu Chochoľák - Mozer, čo bolo základom víťazstva. Dnes sme boli útočne lepší ako Tirol, v Innsbrucku to bolo presne naopak a som rád, že pred televíznymi kamerami sme ukázali humenský volejbal v tom najlepšom možnom svetle. Len treba v nastúpenom trende a výkonnosti pokračovať," konštatoval Miroslav Matta.

"Lajdák" Vlkolinský

Víťazstvom sa slovenský majster dostal na 5. miesto Stredoeurópskej ligy a razom sa začala vynárať myšlienka možnosti miešania postupových vôd v prvej štvorke. Tieto teórie sú však trénerovi vzdialené. "Priznám sa, že si to vôbec neuvedomujem, možno povedať, že som v týchto veciach lajdák, lebo stále sa pýtam hráčov, s kým postupne hráme, ako sú na tom súperi. Žijeme od zápasu k zápasu, otázku postavenia v tabuľke dnes určite nevnímam," dodal kouč chemesákov.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.