Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Matičovi "reže" červená farba

Sportnet|Publikované 1. dec 2008 o 23:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skStredopoliar MFK Košice sa po týždňovej dovolenke sťahuje na štyri dni do Middlesbrough, kde ho bude čakať jeho

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Stredopoliar MFK Košice sa po týždňovej dovolenke sťahuje na štyri dni do Middlesbrough, kde ho bude čakať jeho spoluhráč Juraj Hovančík.

KOŠICE. Hneď po príchode do Košíc zo zápasu v Žiline si Nemanja Matič s Markom Milinkovičom presadli do auta a namierili si to do Srbska. Futbalisti MFK Košice majú týždeň voľno a v tréningovom procese pokračujú až na budúci pondelok. Pravda, bez Matiča, ktorý odlieta do Middlesbrough na pozvanie tamojšieho FC. "Ale nie na týždeň. Vo štvrtok sa vraciam," opravil našu informáciu "Maňa" Matič. Ešte pred cestou na dovolenku sme ho vyspovedali na aktuálnu tému.

Ako sa vám hralo v červenom drese proti Žiline?

- Tak ako v žltom, ale mohlo sa aj lepšie. Červená sa mi celkom pozdáva... Viem, aj Middlesbrough hrá v červených dresoch (úsmev).

Prekvapila vás ponuka FC Middlesbrough?

- Nedá sa to celkom povedať. V poslednom čase sa hovorilo o viacerých ponukách z Anglicka, Belgicka či Holandska. O tomto konkrétnom pobyte v Middlesbrough som vedel asi dva týždne.

Pocity?

- Samozrejme, teším sa z takého záujmu, no trochu som opatrnejší, lebo celá záležitosť nie je v takom štádiu, že do Middlesbrough idem podpísať zmluvu. Zatiaľ idem len spoznávať klub, trénera. Ak by som tam náhodou zostal, potom budem múdrejší a prejavím ešte väčšiu radosť. Nechcem sa tešiť predčasne. Niektorí ľudia ma síce videli v akcii, ale taký tréner Southgate ma vôbec nepozná.

Pôvodne ste vraj mali v pondelok (včera, pozn.) letieť spolu s Hovančíkom. Nakoniec budete v Anglicku o týždeň kratšie.

- Mal som, ale nedalo sa. Bol som dosť unavený, mal som toho v posledných týždňoch veľa. Hral som v lige, v pohári, cestoval som na tri zápasy s reprezentáciou a navyše som bol i zranený. Trápi ma zranený sval na nohe.

Aké máte poznatky o Middlesbrough?

- Viem, že v tabuľke Premier League je v strede tabuľky a medzi najznámejších hráčov patrí Mido. Veľa o klube naozaj neviem. Ale práve preto tam cestujem, aby som videl, ako to v klube vyzerá a funguje.

Ako ste na tom s angličtinou?

- Veľmi slabo. Rozumieť rozumiem, len neviem rozprávať.

Inak, ktorý je váš obľúbený klub v Anglicku?

- FC Liverpool. Už dlhodobo hrá dobrý futbal, každoročne je v Lige majstrov.

Opäť sme pri červenej a v tejto farbe hrá i ďalší celok, ktorý má vo svojom kádri vášho menovca.

- Samozrejme, že sa mi páči aj Manchester United, je to najlepší klub v Anglicku, ale buďme trochu skromní (smiech)... Z videnia sa s Nemanjom Vidičom poznáme. Stretávali sme sa na štadióne Crvenej zvezdy na obede či večeri. On hral za A-mužstvo a ja v mládežníckych kategóriách. V Crvenej zvezde som pôsobil 4,5 roka. Keby sme sa videli, určite by sme sa pristavili na kus reči. Na druhej strane, až tak sa nepoznáme, aby sme si telefonovali.

Odbočme k modrej farbe. Čo viete o ponuke z Ipswichu Town?

- Viem, že prišiel konkrétny fax do košického klubu, ale to je všetko. Vravel mi to môj manažér Miodrag Rakčevič. Ďalšie podrobnosti neviem.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.