Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Matič v spoločnosti Iniestu, Xaviho, Eto'oa. Žiaľ

V akcii. Matičove prieniky po ľavej strane robili Talianom obrovské problémy. (Autor: reuters)
Sportnet|Publikované 23. jún 2009 o 22:00

Stačil jeden zápas na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov, aby novinári a manažéri žhavili linky košickému stredopoliarovi Nemanjovi Matičovi. Srbský futbalista zaujal, hoci tri mesiace si dá pauzu.KOŠICE/BELEHRAD. Chýbalo päť minút do konca úvodného stretnutia Srbov na šampionáte futbalistov do 21 rokov vo Švédsku, keď Talian Giovinco stúpil Nemanjovi Matičovi tak nešťastne na nohu, že mu kosť v priehlavku povolila. Röntgen potvrdil zlomeninu, hoci bola ako vlásočnica. Ale bola. Možno nič strašné, povedia si viacerí. Napríklad taký Marek Mintál však určite nie. Jeho patálie so zlomeninou priehlavkovej kosti nemali konca kraja. Manažér okamžite zobral Matiča k dvom špecialistom do Belgicka, k profesorom Martensovi a De Clerckovi na potrebné vyšetrenie. V súčasnosti je už Matič po operácii a zastihli sme ho doma v Srbsku. Vo Švédsku tak má Corgoň liga len jediné zastúpenie v podobe ďalšieho hráča Košíc Marka Milinkoviča.

Veľké sklamanie?

- Škoda zranenia. Veľmi som túžil hrať až do konca šampionátu. Nedá sa nič robiť, taký je futbal.

Aký je váš súčasný zdravotný stav?

- Už som po operácii, všetko je v poriadku. Dúfam, že sa čím skôr dám do poriadku a začnem trénovať.

Čo vám presne robili špecialisti v Belgicku?

- Tam som bol len na vyšetrení. Operovali ma však v Barcelone. Do nohy mi dali malý kúsok železa, ktorý mi stiahol obe kosti. Lekári mi povedali, že s tým sa mi bude hrať lepšie a len veľmi ťažko sa mi na tomto mieste zlomí kosť aj druhýkrát.

Necháte si po čase vybrať tento predmet?

- Nie, ten sa nevyberá. Budem ho mať v nohe na celý život.

Kto vás operoval?

- Doktor Ramon Cugat. Je to známy špecialista. Mimochodom, operoval aj hráčov FC Barcelona Iniestu, Xaviho či Eto'oa.

Zaujímaví "spoluhráči". Škoda len, že iba na operačnom stole...

- Presne tak (smiech).

Čo vraveli lekári, kedy by ste mohli vybehnúť na ihrisko?

- Minimálne dva mesiace si budem liečiť zlomeninu. Až potom môžem začať s plávaním a bicyklovaním.

Do 85. minúty to bol z vašej strany výborný výkon. Potom prišiel inkriminovaný okamih. Čo sa vlastne stalo?

- Išiel som za loptou, a keď som už bol pri nej, v tej chvíli mi stúpil na nohu hráč Juventusu Giovinco. Počul som i prasknutie. Vedel som, že je zle. Išiel som na röntgen, ktorý ukázal, že kosť je zlomená.

Objavila sa i slza na tvári?

- Nie, nič také. Sklamanie sa však nedalo zaprieť.

Nečudo. Cítili ste asi dobrú formu na šampionáte, lebo prvý zápas vám vyšiel veľmi dobre a tréner Krčmarevič sa ihneď vyjadril, že nahradiť vás bude veľmi ťažké.

- Určite. Mrzí ma to. Hralo sa mi dobre, no teraz sa nedá nič robiť. Musím sa sústrediť na liečbu, aby som sa čím skôr dostal na ihrisko. Čítal som toto vyjadrenie trénera. Máme však dobrých hráčov a verím, že postúpime ďalej.

Srbsko má čo robiť. Ak chce postúpiť zo skupiny do semifinále, musí zdolať domáce Švédsko (stretnutie sa skončilo po našej uzávierke).

- Hovorí sa, že máme nôž na krku, no my hráme najlepšie vtedy, keď sme pod tlakom, keď je to pre nás najťažšie. Markovi som vravel, že ma streliť gól.

Nie je tajomstvom, že o Matiča je medzi manažérmi veľký záujem. Ako to pociťujete?

- Je to pravda, záujem je veľký. Ešte som nezažil niečo také, aby každý deň o mne písali v srbských novinách. Často mi volajú, no robím to už tak, že rovno im dám číslo na môjho manažéra. Ja nemám čas sa tým zaoberať.

Čo vám vraví váš manažér, odkiaľ je najvážnejší záujem?

- Nezaujímam sa o to. Povedal som mu, nech sa mi ozve len vtedy, keď príde naozaj vážna a konkrétna ponuka. Aby klub dokázal zaplatiť toľko peňazí, koľko požadujú Košice, a ktorý ponúkne najlepšie podmienky aj mne. Nemyslím teraz len na peniaze. Hovorím aj o tom, že pôjdem do klubu, kde budem môcť hrať.

Hovorí sa o záujme CSKA Moskva, FC Janov, Udinese a v hre je vraj celý rad anglických tímov - Aston Villa, Fulham, Birmingham, Tottenham.

- To ste počuli len vy. Ja o tom nič neviem. Mám platnú zmluvu, takže v októbri sa môžem vrátiť do Košíc.

Aj ste prekvapený z takého záujmu, na to, že ste odohrali vo Švédsku len jeden zápas?

- Majstrovstvá Európy sú o niečom inom. Sú na nich všetci najlepší manažéri. V zápase proti Taliansku sa mi celkom darilo, veľa ľudí mi povedalo, že som v ňom bol najlepší na ihrisku. Možno i preto ten interes.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.