Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Matič ide reprezentovať Srbsko, no chce i Slovensko!

Sportnet|Publikované 28. sep 2008 o 22:00

V dohrávke 10. kola Corgoň ligy Košičania nestačili na domáci Slovan, ktorému podľahli 0:2. KOŠICE. Hráči MFK sa v I. polčase sústredili najmä na

V dohrávke 10. kola Corgoň ligy Košičania nestačili na domáci Slovan, ktorému podľahli 0:2.

KOŠICE. Hráči MFK sa v I. polčase sústredili najmä na defenzívu. V útoku boli v I. polčase neškodní a ani raz nevystrelili na bránu Slovana. Po prestávke dvakrát vystrelil Lukáš Janič, no Rodinger s týmito strelami nemal veľa práce.

Najhorší výkon

"Bol to náš najhorší výkon v doterajšom priebehu sezóny. V I. polčase sme nič nevymysleli a po obrátke sme sa tiež do šancí nedostávali. Neviem, prečo nám tak nešla hra a nedokázali sme prechádzať do útoku. Domáci hrali od začiatku agresívne, tlačili nás a my sme nedokázali odpovedať. Nehrali sme dobre, domácim sa navyše darilo, pri každej lopte boli skôr," zhodnotil stretnutie Nemanja Matič, ktorý priznal, že ani jemu samému nešla hra tak, ako by si predstavoval.

Srbi povolali M&M

V posledných hodinách prišiel na košický klub zaujímavý fax, ktorého odosielateľom je Srbský futbalový zväz. Uvádza sa v ňom , že reprezentačný tréner do 21 rokov nominoval na barážové stretnutie o postup na ME košickú dvojicu - Nemanju Matiča a Marka Milinkoviča!

Srbsko vyhralo 8. kvalifikačnú skupinu a v baráži mu žreb určil za súpera Dánsko, ktoré skončilo v 6. skupine na 2. mieste za Fínskom. Do baráže postúpilo desať víťazov skupín a štyri najlepšie kolektívy z druhých miest. Prvý zápas je na programe 11. októbra v dánskom Aalborgu, odveta 15. októbra na ihrisku Partizanu Belehrad. "Viem o tom. Marko hneď povedal, že pôjde hrať za reprezentáciu. Ja som sa najprv porozprával s pánom Vukušičom, ktorý mi povedal, že môžem pokojne reprezentovať srbskú dvadsaťjednotku. Zbytočne by som čakal tri a pol roka."

Uprednostní Slovensko

Ako je známe, Matič získal v polovici augusta slovenské občianstvo. Aj preto, aby mohol reprezentovať našu 21-ku. Po kongrese FIFA to však nie je také jednoduché. Hráč môže reprezentovať novú krajinu po získaní jej občianstva až v momente, keď v nej žije päť rokov. Matičovi chýbajú ešte tri roky. Keďže, tak či tak nemôže reprezentovať Slovensko, oblečie si dres Srbska. To sa týka len 21-ky.

Čo sa týka reprezentačného A-mužstva začína sa odznova. Vôbec sa neberie do úvahy, koho hráč reprezentoval v mládežníckych kategóriách. Za ktorú krajinu odohrá prvý zápas za áčko, tú bude reprezentovať. Ako sa Nemanja rozhodne v prípade A-mužstva? "Ak prejde tri a pol roka a ja by som dostal ponuku zo Slovenska i zo Srbska, rozhodol by som sa pre Slovensko, lebo tu my vyšli v ústrety, vybavili mi občianstvo a preto chcem v budúcnosti reprezentovať Slovensko," zdupľoval N. Matič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.