Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Matiaško kamery nemusí

Sportnet|Publikované 23. dec 2006 o 00:00

Zmiešané pocity lomcovali počas slávnosti slovenským biatlonistom Marekom Matiaškom. Tešilo ho štvrté miesto v ankete, trápili televízne kamery, na ktoré si stále nedokázal zvyknúť. "Dvadsať kamier na trati počas sveťáku mi absolútne neprekáža, ale ...

Zmiešané pocity lomcovali počas slávnosti slovenským biatlonistom Marekom Matiaškom. Tešilo ho štvrté miesto v ankete, trápili televízne kamery, na ktoré si stále nedokázal zvyknúť. "Dvadsať kamier na trati počas sveťáku mi absolútne neprekáža, ale jedna na takomto spoločenskom podujatí so mnou dokáže zalomcovať. Stresuje ma," priznal sa 29-ročný bojnický rodák. "Lepšie sa cítim na bežkách alebo aspoň v teniskách hore na kopci dopotený ako medzi mikrofónmi. Je mi to príjemné, ale sú aj krajšie chvíle ako tlačové besedy či takéto vážne večery," komentoval gala večer v bratislavskom PKO, kde ho sprevádzala priateľka Evka.

Štvrté miesto v ankete vďaka vydareným ZOH v Turíne, kde vo vytrvalostnom biatlone skončil piaty, mu lichotilo. "Nečakal som, že budem tak vysoko. Je tu veľa lepších športovcov než ja," konštatoval skromne vojak banskobystrickej Dukly. Tento fakt bol neprehliadnuteľný, Dukla svojim športovcom odporúča vojenskú rovnošatu a Marek ju hrdo nosil. (rh)

Súvisiace články