Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Mathieu Schneider sa podrobil operácii a môže zmeškať ZOH

TASR|16. nov 2001 o 13:13

Los Angeles 16. novembra (TASR) - Obranca zámorského klubu NHL Los Angeles Kings Mathieu Schneider sa v piatok podrobil operácii pruhu a nezahrá si ...

Los Angeles 16. novembra (TASR) - Obranca zámorského klubu NHL Los Angeles Kings Mathieu Schneider sa v piatok podrobil operácii pruhu a nezahrá si približne šesť týdždňov. Americkému rodákovi navyše hrozí, že zmešká februárové zimné olympijské hry v Salt Lake City.

"Je to nepríjemné, ale operácia je nutná. Verím, že sa začiatkom roka vrátim na ľad a pomôžem tímu dostať sa do play off," povedal ešte pred operačným zákrokom newyorský rodák. Tréner USA Herb Brooks už nominoval na ZOH štyroch obrancov a plánuje do 22. decembra pridať ďalších troch, alebo štyroch. "Mal som dobrý začiatok do sezóny, tak verím, že to tréner zohľadní. Na olympijské hry by som mal byť zdravý," dodal Schneider, ktorý v 15 zápasoch v tejto sezóne nazbieral 13 bodov. Celkovo hrá už svoju 13. sezónu a hral za Montreal, NY Islanders, Toronto, NY Rangers a Los Angeles.

Súvisiace články