Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Mateusz Legierski sa v druhej polovici marca predstaví v KSW!

Daniel Stankovič|Publikované 23. feb 2021 o 01:00

Bývalý šampión ľahkej váhy organizácie OKTAGON, už pozná meno súpera a dátum svojho ďalšieho zápasu.

Poľský zápasník sa dočkal a jeho ďalší duel v KSW je oznámený.

Mesiac pred januárovým turnajom OKTAGON 21, bolo organizáciou komunikované, že zápasníkovi ľahkej váhy, Mateuszovi Legierskemu, bol odobraný titul. K rozhodnutiu promotérov priviedla Poliakova neaktivita, ktorá by sa v ideálnom prípade od posledného duelu so Štrbákom, natiahla na rok a pol.

Manažér Legierskeho informáciu o nemožnosti obhajoby svojho klienta komunikoval ako vplyv následkov ochorenia COVID-19, ktorý znemožnuje Mateuszovi dostatočne sa pripraviť na viac než trojkolový súboj. Problému pridáva aj to, že práva na bojovníka si delí domáca organizácia OKTAGON MMA s poľskou KSW.

Výsledok celej situácie je dnes známy. Po odobraní titulu sa koncom januára novým kráľom ľahkej váhy stal legendárny Ivan Buchinger. Podľa najnovších informácií do seba zapadol aj posledný kúsok skladačky, keď sa Legierski predstaví v ďalšom súboji v KSW. Zápas, kedy sa stretne proti Poliakovi, Lukaszowi Rajewskimu, je súčasťou turnaja KSW 59, ktorý sa uskutoční 20. marca.

Pre Legierskeho ide po jeho titulovom víťazstve vo februári minulého roka, o jeho druhý zápas pod krídlami KSW. "Dynamit", ako znie prezývka 24-ročného bojovníka, stihol ešte v novembri tesne na body poraziť Argentínčana Barria

Situácia ohľadom budúcnosti Legierskeho sa dostáva do zaujímavých sfér, a tak bude určite zaujímavé sledovať, ako sa mu bude dariť v poľskej organizácii, prípadne, kedy by sme ho mohli vidieť pod farbami domáceho OKTAGONU.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články