Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Matejovčan Ján Kozák za FK Sp. N. Ves hral štyri roky

Turnaj otvoril reprezentačný tréner. Ján Kozák (vpravo) bol najvýznamnejším hosťom 20. ročníka Memoriálu Andreja Franka. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. dec 2013 o 23:00

Na svoj rodný Spiš sa reprezentačný tréner Ján Kozák vždy rád vracia.



SP. NOVÁ VES. Medzi najstaršie futbalové turnaje žiakov sa na Slovensku radí Memoriál Andreja Franka. Dvadsať ročníkov bez prerušenia sa každoročne na Spiši stretávajú kvalitné žiacke mužstvá.

Ešte ani raz za celú dlhú históriu sa nestalo, aby mladých futbalistov prišiel pozdraviť reprezentačný tréner.

Jubilejný ročník tak slávnostne otváral rodák zo Spiša Ján Kozák.

„Do pätnástich rokov som nebol ako futbalista nikde registrovaný. Hrával som futbal v rodných Matejovciach nad Hornádom. Až potom v Spišskej Novej Vsi si ma všimol tréner Vysopal a tak začala moja hráčska kariéra. Za Spišskú som hral aktívne štyri roky a dodnes nemôžem zabudnúť na mojich výborných spoluhráčov Eda Kesela či Janka Urbana. Aj preto na svoj rodný Spiš vždy rád chodievam, lebo stále tu mám veľa priateľov,“ uviedol tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák.

Koniec futbalu v Matejovciach

Znie to dosť paradoxne, ale v tom čase, keď Jána Kozáka zvolili za reprezentačného trénera, skončil futbal v jeho rodnej obci Matejovce nad Hornádom.

Dlhé roky boli Matejovčania stálou súčasťou najnižšej futbalovej súťaže, no zlá ekonomická situácia ich prinútila k takémuto rozhodnutiu.

„Mňa to strašne mrzí, ale je to malá obec a hlavne nie je tam dostatok zapálených ľudí, pretože na dedinách je to o jedincoch a zápale a tam to teraz chýba. Takže škoda, nebol by som rád, keby na dedinách futbal zanikol. Ja verím, že sa to obráti a pôjde to k lepšiemu,“ skonštatoval Ján Kozák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.